ładowanie...
Znajdź opcji to Bububu

Wycieczki to Bububu

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Turystów przyciąga spokojne otoczenie, malownicza przyroda i możliwość cieszenia się naturą w samotności. Jest tu niewiele hoteli i dzięki temu dużo wolnej przestrzeni, zagospodarowanej przez naturę.

  Dojazd własny Bububu

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Bububu

  • suahili, angielski język

  Plaże

  Turyści odwiedzają plażę Bububu na Zanzibarze również dlatego, że tutaj, w przeciwieństwie do południowego wybrzeża, przypływy i odpływy są prawie niezauważalne. Podczas odpływów woda cofa się zaledwie o kilkadziesiąt metrów. Jeśli wziąć pod uwagę, że na innych plażach woda odchodzi na 2 km, odpływ w Bububu nie jest tak silny.

  Przy brzegu dno plaży jest piaszczyste, ale dalej jest pokryte kamieniami, więc tylko wyznaczone plaże są odpowiednie dla małych dzieci, gdzie dno jest całkowicie piaszczyste. Jeśli występują fale, wchodzenie i wychodzenie z wody może być problematyczne. Przyjeżdżają tu głównie miłośnicy relaksu, którzy chcą być sam na sam z naturą, a także zwolennicy eko-wypoczynku. Oprócz prawie nietkniętej przyrody, można tu zobaczyć drzewa namorzynowe rosnące bezpośrednio w wodzie.
  Na plaży znajduje się kilka hoteli położonych nad brzegiem wody. Niektóre z nich są zaprojektowane w tradycyjnym afrykańskim stylu i oferują zakwaterowanie w bungalowach, co pozwala turystom zanurzyć się głębiej w atmosferę wyspy.

  Rozrywka

  Na Bububu na Zanzibarze turyści mogą wziąć udział w wycieczkach łodzią, nurkowaniu, łowieniu ryb i studiowaniu życia lokalnych rybaków. Więcej rozrywek znajdą w stolicy Stone Town, gdzie przeplatają się tradycje kultury afrykańskiej, indyjskiej, arabskiej i europejskiej. Znalazło to odzwierciedlenie zarówno w architekturze budynków, jak i w menu lokalnych restauracji. Stara część miasta jest tak autentyczna, że została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

  W Stone Town zachował się dom, w którym mieszkał słynny muzyk Freddie Mercury. 
  Warto przyjechać na plażę Bububu na Zanzibarze z dziećmi, gdzie można odwiedzić zoo Cheetahs Rock, a tam pogłaskać zebrę i lemura, zobaczyć lwy i gepardy, poczęstować małpy smakołykiem i zrobić zdjęcia luksusowym pawiom.

  Można udać się na plaże na północy Zanzibaru Nungwi lub Kendwa, gdzie życie toczy się pełną parą, a popularna dyskoteka Kendwa Rocks raz w tygodniu organizuje Full Moon Party. Jest znana w całym kraju, spotykają się tu miłośnicy nocnego życia i gorących tańców.

  Polecamy również wycieczkę na wyspę żółwi, do gorących źródeł Chemka, do wodospadu Materuni, na plantacje kawy. Kraj ma rozwiniętą kulturę uprawy przypraw, więc warto odwiedzić wioskę Kizimbani, zobaczyć plantacje przypraw, powąchać i skosztować egzotycznych owoców i przypraw, w tym czarnego pieprzu, imbiru, gałki muszkatołowej, mango, cytryny.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...