ładowanie...
Znajdź opcji to Dongwe

Wycieczki to Dongwe

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Plaża Dongwe znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru. Jest to wielokilometrowe wybrzeże z drobnym piaskiem przeplatanym małymi kamieniami. Turkusowe wody oceanu, biały piasek i palmy zbliżające się do wody tworzą idealne warunki do wypoczynku.

  Dojazd własny Dongwe

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Dongwe

  • suahili, angielski język

   

  Wybrzeże

  Podczas odpływu woda oddala się od wybrzeża na kilka kilometrów, odsłaniając dno morskie z obfitością glonów i wszelkiego rodzaju żywych stworzeń. Podczas przypływu, aby popływać, trzeba przejść 50-100 m od brzegu. Nie zawsze jest to przyjemne, ponieważ dno w niektórych miejscach jest muliste, z glonami, skałami i jeżowcami. Zalecamy skorzystać ze specjalnego obuwia.

  Problemów można uniknąć na plażach należących do hoteli, ponieważ oczyszczają one piasek z gruzu i kamieni, także w wodzie.

  Dzikie plaże przeplatają się z hotelowymi, więc znalezienie ustronnego miejsca nie jest trudne. Linia brzegowa jest rozległa. W niektórych miejscach rosną palmy, można zrelaksować się w ich cieniu. Infrastruktura (leżaki, parasole, kawiarnie, toalety) dostępna jest tylko na plażach hotelowych.

  Cechy plaży nie pozwalają na przyciągnięcie tu wielu turystów, ale jest to plus, ponieważ tutaj można odpocząć w ciszy, samotności, uprawiać jogę, medytację. Dobrze jest przyjechać tu z małymi dziećmi, ponieważ woda jest zawsze ciepła, a płytki obszar jest ogromny.

  Hotele

  Na plaży Dongwe znajduje się kilka hoteli. Zasadniczo są to bungalowy w pierwszej linii kilka metrów od wody lub jednopiętrowe budynki otoczone palmami. Istnieje możliwość zakwaterowania w bungalowie na wodzie, 100 metrów od brzegu. Wybierając hotel, należy zwrócić uwagę na obecność prywatnej plaży i basenu, ponieważ pływacy nie będą mogli cieszyć się pełną kąpielą w oceanie. Jeśli celem wakacji na Zanzibarze jest pływanie, lepiej wybrać północne wybrzeże, na przykład plaże Kendwa i Nungwi. Na Dongwe można wypoczywać o każdej porze roku, ale lepiej unikać okresów deszczowych od kwietnia do maja i od listopada do grudnia.

  Atrakcje na miejscu

  Na plaży często można spotkać rybaków, którzy wypływają na ocean na łodziach dhow. Jest to okazja, aby zobaczyć, jak ludzie łowią ryby na Oceanie Indyjskim i być może wziąć udział w połowach. W sąsiednich wioskach można zobaczyć łowienie na wędkę. Teraz w Tanzanii nie łowią już w ten sposób, ale robią wyjątek dla turystów, demonstrując egzotyczny rodzaj połowów.

  Główną rozrywką na plaży jest eksploracja dna morskiego i zbieranie pięknych muszli podczas odpływu. Po inne rozrywki warto wybrać się w inne rejony, na przykład do stolicy wyspy, Stone Town, w którego architekturze widać wpływy kultury arabskiej, perskiej i europejskiej. Warto zobaczyć Dom Cudów, Arabski Fort, Livingston House, przespacerować się po historycznym centrum, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Można wybrać się do jaskiń Mangapwani, popłynąć łodzią i ponurkować na Koh Chang, nakarmić gigantyczne żółwie. Wycieczka do lasu Jozani będzie niezapomniana. W tropikalnej dżungli z egzotycznymi roślinami, zwierzętami i ptakami zachowały się również rzadkie gatunki - czerwone kolobusy, jaszczurki monitorujące, antylopy suni, kameleony i lamparty.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...