ładowanie...
Znajdź opcji to Kendwa

Wycieczki to Kendwa

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Kendwa to plaża w północno-zachodniej części Zanzibaru, powszechnie znana wśród zagranicznych turystów. Jest uważana za jedną z najpopularniejszych w Tanzanii po plaży Nungwi, znajdującej się w sąsiedztwie Kendwy.

  Dojazd własny Kendwa

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Kendwa

  • suahili, angielski język

  Kendwa jest to dobrze rozwinięty rejon turystyczny, gdzie znajdują się restauracje, kawiarnie, hotele, pole golfowe. Plaża nadaje się na relaksujące rodzinne wakacje, przyjeżdżają tu niezależni podróżnicy, pary, miłośnicy aktywności.

  Pogoda

  Zimą powietrze nagrzewa się maksymalnie do +37°C, latem i w pierwszej połowie jesieni - do +26°C, woda - do +29°C. Najlepszy czas na wakacje na plaży to wrzesień, październik, początek marca, zima i lato. Od kwietnia do maja i w listopadzie w nocy występują deszcze, a wysoka wilgotność przyczynia się do aktywności komarów malarycznych.

  Plaża Kendwa  

  Plaża piaszczysta z drobnym piaskiem, wybrzeże płytkie, idealne dla dzieci. Jego główną cechą są nieznaczne przypływy i odpływy, podczas gdy na innych plażach woda może przemieszczać się kilka kilometrów od wybrzeża. W wodzie nie ma glonów, ostrych muszli i koralowców, więc obuwie ochronne nie jest potrzebne. Plaża jest szeroka, gaje palmowe zbliżają się do niej, tworząc naturalny cień. W pobliżu bary, restauracje, sklepiki z pamiątkami, wypożyczalnie sprzętu sportowego. 

  Hotele

  W pobliżu plaży znajdują się pensjonaty, duże i małe hotele. Oferują głównie zakwaterowanie ze śniadaniem, wybrane all inclusive. Hotele w Kendwa (Zanzibar) są zróżnicowane cenowo, dostępne są zarówno te z wyższej półki jak i te budżetowe.  

  Rozrywka

  Większość turystów przyjeżdża tu na nurkowanie, ponieważ w pobliżu plaży znajduje się rafa koralowa, obok której żyją rozgwiazdy, jeżowce i żółwie, płaszczki, kałamarnice i ryby motylkowe. Przez rafę przepływają również delfiny i rekiny wielorybie. Na plaży Kendwa w Zanzibarze oferowane są przejażdżki łodzią rybacką, przejażdżki łodzią bananową, spływy kajakowe i wycieczki wodne do siedlisk delfinów. Na lądzie można zagrać w siatkówkę i mini-piłkę nożną. Znajduje się tu również szkoła nurkowania, w której lekcji udzielają profesjonalni instruktorzy.
  Na Kendwa nie ma dyskotek w przeciwieństwie do plaży Nungwi, która jest oddalona nie więcej niż 20 minut spacerem.

  Aktywności na miejscu

  Spośród najpopularniejszych wycieczek warto zwrócić uwagę na:

  • wyspa przypraw z wizytą na plantacji;
  • Wycieczka dhow do wioski rybackiej Fumba, rezerwat przyrody Menai Bay, nurkowanie i snorkeling na niezamieszkanych wyspach;
  • Jaskinia Mangapwani;
  • Wyspa Więzienna, dom dla gigantycznych żółwi i pawi;
  • Las Josani, dom dla antylop i czerwonych colobusów;
  • Kamienne miasto, które przyciąga niezwykłą architekturą i autentycznością.

  Można także wybrać się na połów ryb z lokalnymi rybakami i spróbować świeżego połowu w postaci dania gotowanego na ognisku.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...