ładowanie...
Znajdź opcji to Pwani Mchangani

Wycieczki to Pwani Mchangani

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Pwani Mchangani to mała wioska na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru i popularna wśród turystów plaża o tej samej nazwie. Lokalni mieszkańcy zajmują się typowym dla tych miejsc rybołówstwem - zbieraniem wodorostów, łowieniem ryb na unikalnych drewnianych łodziach dhow.

  Dojazd własny Pwani Mchangani

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Pwani Mchangani

  • suahili, angielski język

   

  Plaże

  Pwani Mchangani to raczej spokojne miejsce na relaks, nie ma tu dużego ruchu turystycznego. Plaża pokryta jest czystym, drobnym piaskiem, woda w oceanie jest ciepła i przejrzysta, wokół znajduje się wiele palm.

  Możliwość pływania za każdym razem zależy od pory odpływów. Kiedy przypływ jest niski, nie będzie można pływać, ale bardzo przyjemnie jest obserwować cofający się ocean, siedząc na wygodnym leżaku, aby dostrzec zmianę kolorów i odcieni wody oceanicznej.

  Około półtora kilometra od wybrzeża znajduje się wyjątkowa naturalna rafa, którą miejscowi nazwali akwarium. Podczas odpływu ludzie udają się do niej pieszo, aby podziwiać morskich mieszkańców.

  Hotele

  Turystów przyjeżdżających na wypoczynek witają hotele położone tuż przy plaży. Wszystkie są w większości cztero- i pięciogwiazdkowe, oferują formułę all inclusive.

  Alternatywnie można wynająć skromniejszy bungalow nieco dalej od plaży. Jest tam mniej udogodnień, ale koszty życia są znacznie niższe.
  Nie ma tu prawie żadnych dużych sklepów, restauracji czy kawiarni. Tylko czasami są małe stragany z lokalnym fast foodem i sklepy ze świeżymi owocami.
  Turyści praktycznie nie wychodzą poza teren hotelowy, ponieważ kurorty zapewniają im wszystko, co niezbędne. Rozrywka, rekreacjia, bogata oferta kulinarna, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

  Klimat Pwani Mchangani  

  Lokalny klimat to monsun morski. Najbardziej odpowiedni czas na odpoczynek to okres od grudnia do marca, w tym czasie temperatura powietrza może przekraczać +36 stopni, a od czerwca do października jest trochę chłodniej, ale też bardzo komfortowo. Sezon długotrwałych deszczy rozpoczyna się na początku maja, w listopadzie.
  W tym okresie ceny wakacji są nieco niższe, ale pora deszczowa nie powstrzymuje turystów, przyjeżdżają tu przez cały rok.

  Atrakcje na miejscu

  Na miejscu dostępne są wycieczki jednodniowe do wyjątkowych miejsc:

  • Turtle Island - ciekawy rejs morski na małą wyspę, na której żyje kolonia ogromnych żółwi;
  • Monkey Park - znajduje się w środku wyspy i jest prawdziwym lasem deszczowym. Można tu obserwować małpy w ich naturalnym środowisku;
  • Blue Safari to interesująca wycieczka morska, która trwa prawie cały dzień i łączy w sobie wiele interesujących rzeczy - wycieczkę na małe wyspy, nurkowanie z rurką, pyszny lunch z homara, spacer z delfinami.

  Ponadto dla miłośników atrakcji morskich, oferowane jest wędkowanie, nurkowanie, oraz wycieczki w inne częśći Zanzibaru. 

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...