ładowanie...
Znajdź opcji to Stone Town

Wycieczki to Stone Town

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Spotkanie z Zanzibarem zaczyna się w Stone Town, stolicy wyspy, gdzie znajduje się lotnisko międzynarodowe. Miasto to jest jednak na tyle oryginalne i bogate w ciekawe zabytki, że zasługuje na dokładniejsze poznanie. Stone Town przyciąga nie tylko miłośników egzotyki, ale też tych, którzy chcieliby połączyć wypoczynek na plaży z turystyką edukacyjną.

  Dojazd własny Stone Town

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Stone Town

  • suahili, angielski język

  Ogólne informacje

  Stone Town, trzecie co do wielkości miasto w Tanzanii, położone jest w zachodniej części wyspy Zanzibar na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Założone w XVI wieku miasto podzielone jest na dwie części: starą, składającą się z budynków w tradycyjnym stylu (często nazywaną tylko Stone Town), oraz bardziej nowoczesną. Stone Town (Zanzibar) obfituje w hotele (najlepsze z nich, 4- i 5-gwiazdkowe, znajdują się w historycznym centrum lub na wybrzeżu) oraz restauracje oferujące przede wszystkim dania z owoców morza. Wśród sklepów dominują stosunkowo niewielkie supermarkety, sklepy spożywcze i z pamiątkami, a także sklepy jubilerskie. Wizyta na targu Darajani pozwoli zanurzyć się w egzotycznej atmosferze miasta, a plaże Stone Town czekają na miłośników nurkowania i wodnych spacerów.

  Klimat

  Na Zanzibarze występują dwie pory "suche", obejmujące styczeń-luty i czerwiec-październik, oraz dwie "mokre" - od marca do maja i od listopada do końca grudnia. Temperatura powietrza, nawet w "najzimniejszym" okresie, nie spada poniżej +25-26 C, a w najgorętszych miesiącach - grudzień-styczeń - osiąga +35-37 C.
  Ponieważ temperatura wody na plażach w Stone Town (Zanzibar) waha się przez cały rok od +25 C do +33 C, wakacje tutaj są popularne niemal przez cały rok, z wyjątkiem najbardziej deszczowych miesięcy - kwietnia i maja.

  Zabytki

  Będąc na wakacjaw w Tanzani obowiązkowo należy odwiedzić Stone Town:

  1. Stary fort. Zbudowany w XVII w. Arabów i jest najstarszym budynkiem w mieście, wieczorami zamienia się w miejsce festiwali, koncertów i innych tętniących życiem wydarzeń, aw ciągu dnia znajdują się kawiarnie i sklepy z pamiątkami.
  2. Dom cudów. Taką wspaniałą nazwę nadano niegdyś pałacowi miejscowego sułtana ze względu na obecność w nim elektryczności i innych darów cywilizacji.
  3. Beit al-Sahel. Wycieczka do dobrze zachowanego pałacu-muzeum pozwoli poznać historię Zanzibaru i zobaczyć środowisko, w którym żyli władcy wyspy.
  4. Dom Freddiego Mercury`ego. Wśród atrakcji Stone Town (Zanzibar) ten dom, który nie różni się od sąsiednich budynków, zajmuje szczególne miejsce, ponieważ legendarny wokalista Queen urodził się i spędził w nim pierwsze 6 lat swojego życia.
  5. Christ Church to anglikańska świątynia zbudowana z kamienia koralowego w 1887 roku i uważana za jeden z najważniejszych zabytków architektury Zanzibaru.
  6. Ogrody Forodhani. Nazwa tej atrakcji Stone Town jest nieco myląca: to nie tyle park, co prawdziwe królestwo ulicznego jedzenia, w którym można spróbować wszystkiego, od homarów po ośmiornice.
  7. Meczet Malindi, wyróżniający się długą historią i nietypowym kształtem.
  8. Starożytne wąskie uliczki miasta można również nazwać atrakcją.

   Stone Town jest dosłownie stworzone do niespiesznych spacerów, a zakupy staną się dodatkową przyjemnością. 

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...