ładowanie...
Znajdź opcji to Unguja Ukuu

Wycieczki to Unguja Ukuu

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Unguja to mała wioska we wschodniej części Tanzanii. Znajduje się w pobliżu miasta Zanzibar. Ze względu na swoje oddalenie od centrów turystycznych, przyjeżdżają tu ludzie pragnący ciszy, spokoju, zacisznych plaż i dziewiczej przyrody, z którą można być sam na sam. Unguja to idealne miejsce dla zakochanych par, niezależnych podróżników, rodzin bez małych dzieci. Unguja zainteresuje również miłośników bliskowschodnich i azjatyckich artefaktów.

  Dojazd własny Unguja Ukuu

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Unguja Ukuu

  • suahili, angielski język

   

  Hotele

  Nie ma tu luksusowych hoteli pięciogwiazdkowych. Zasadniczo są to 3-4 gwiazdki dla niewymagających turystów, mimo to zanajdują się tu dobre hotele z basenami, które oferują zakwaterowanie również w bungalowach.

  Plaże

  Turyści uwielbiają to wybrzeże ze względu na plaże, biały piasek, turkusową wodę oraz duży obszar płytkiej wody.  W poblizu nie ma zbyt wielu hoteli, ale na plażach dostęne są leżaki, hamaki między palmami, markizy, przebieralnie.

  Lokalne plaże są idealne dla miłośników sesji zdjęciowych -  piękne rajskie plaże, jak z okładek czasopism, miejsca odludne, prawie nie ma ludzi.  Natura została zachowana w swojej pierwotnej formie, istnieje nawet możliwość pływania z żółwiami morskimi!

  Atrakcje na miejscu

  Kilka kilometrów od wyspy Unguja znajduje się rezerwat przyrody Menai Bay. Wycieczka tam dostarczy wielu emocji miłośnikom egzotycznej roślinności i zwierząt, zwłaszcza rzadkich gatunków żółwi morskich, które składają tu jaja. Również w rezerwacie istnieje możliwość nurkowania z rurką w zamkniętych zatokach.

  Istnieje możliwość zobaczenia motyli, hodowanych na specjalnej farmie. Jest ich tutaj około 100 gatunków, można je dotknąć i zrobić zdjęcia.

  Park Narodowy Jozani ma specjalny mikroklimat, który pozwala żyć zwierzętom zagrożonych gatunków. Można tu zobaczyć przedstawicieli Czerwonej Księgi fauny i flory, które są uprawiane za pieniądze pochodzące z krajowego przemysłu turystycznego.

  Można też zobaczyć żółwie na wolności w szkółce żółwi. Tutaj są one hodowane i wypuszczane do oceanu, a odwiedzający mają okazję to zobaczyć, a nawet nurkować w ich w pobliżu. Szkółka znajduje się w Parku Narodowym Jozani.

  W wiosce rybackiej Kizimkazi można zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem mieszkańców. Jest to legendarne miejsce, niegdyś centrum handlu w regionie. Teraz przyciąga więcej miłośników delfinów, które można tu podziwiać. W samej wiosce na uwagę zasługuje meczet z XII wieku oraz ruiny starożytnego pałacu. Rybołówstwo jest tu głównym przemysłem, więc restauracje serwują najświeższe dania z owoców morza.

  Warto odwiedzić plantację przypraw, która tworzy fantastyczne krajobrazy na pofałdowanym terenie. W ramach wycieczki można spróbować wspiąć się na palmę, nauczyć się etnicznych tańców i zostać na chwilę pracownikiem plantacji. Punktem kulminacyjnym wycieczki jest karmienie i mycie słonia, a następnie przejażdżka konna wzdłuż plantacji.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...