ładowanie...

Bezpieczne wakacje

Wjazd na terytorium Tanzanii jest możliwy bez żadnych ograniczeń (nie ma konieczności okazywania certyfikatów szczepień, certyfikatów ozdrowieńca, ani wykonywania testów na Covid-19).

Aktualne informacje na temat przepisów wjazdowych, ambasady i formalności covidowych znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/tanzania/idp.

Obywatelom innych państw zaleca się kontakt z właściwym konsulatem w celu sprawdzenia obowiązujących ich przepisów wjazdowych.
 

WYMAGANE DOKUMENTY:

 • Ważny paszport (także dzieci bez względu na wiek).
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii, dotyczy to także paszportów tymczasowych.
   
 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę, aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii.
  Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez Internet (https://eservices.immigration.go.tz/).
  Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.
  Informacje na temat wiz do Tanzanii są dostępne na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Tanzanii (https://www.immigration.go.tz/index.php/en/services/visa-information).