ładowanie...
Znajdź opcji na Malediwy

Wycieczki na Malediwy

 • Otwarty dla turystów
 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Leć na Malediwy i spędź wakacje na malowniczych śnieżnobiałych plażach, zanurz się w najczystszym Oceanie Indyjskim, zobacz kolorowy podwodny świat, bogaty w rafy koralowe i morskie życie.

  Do zobaczenia na Malediwach

  • malediwski język

  O kraju

  Malediwy to zagubione wyspy na wodach równikowych Oceanu Indyjskiego, zasłużenie uważane za jedno z najbardziej niezwykłych egzotycznych miejsc o wysokiej jakości rekreacji. Jest tutaj wszystko czego turysta potrzebuje na beztroskie wakacje: cisza i spokój, bogaty podwodny świat i lokalna fauna, luksusowe hotele i rajskie plaże ze śnieżnobiałym i miękkim jak puder piaskiem. Główną cechą wypoczynku na wyspach jest pełna jedność z naturą i głęboki relaks z dala od zgiełku i szalonego rytmu miasta.

  Klimat

  Republika Malediwów znajduje się 700 km na południowy zachód od Sri Lanki i jest łańcuchem 26 naturalnych atoli składających się z 1192 wysepek koralowych i piaszczystych ławic. Malediwy to w 99% morze i mniej niż 1% ląd. Populacja wynosi około 393 000 osób. Wyspy leżą nisko nad poziomem oceanu. Najwyższy punkt archipelagu znajduje się na południowym atolu Addu (Siena) - 2,4 m. Całkowita powierzchnia kraju to 90 000 km², z czego grunty zajmują tylko 298 km². Male, stolica Malediwów, jest jedynym miastem i portem archipelagu, który znajduje się na atolu o tej samej nazwie.

  Male

  Klimat na Malediwach charakteryzuje się sezonowością. Od listopada do marca jest najlepszy czas na rekreację, od czerwca do sierpnia możliwe są deszcze. Słońce świeci przez cały rok, więc Malediwy są dobre o każdej porze roku. Średnia temperatura powietrza przez cały rok wynosi od +24 °C do +30 °C, temperatura wody wynosi +24-27 °C.

  Północne Male Atoll

  Wizytówką Malediwów jest różnorodność raf koralowych, które dały początek szybkiemu rozwojowi nurkowania. Dziś wody przybrzeżne i bogaty podwodny świat nadal przyciągają nurków z całego świata. W pobliżu Malediwów żyje niezliczona ilość mieszkańców oceanu: 1100 gatunków ryb, 5 gatunków żółwi morskich, 21 gatunków wielorybów i delfinów, 187 gatunków koralowców, 400 gatunków mięczaków i 83 gatunki szkarłupni. Ponadto żyje tu wiele gatunków skorupiaków: 120 gatunków widłonogów, 15 gatunków ryb, a także ponad 145 gatunków krabów i 48 gatunków krewetek.

  Południowe Male Atoll

  MALE to jedna z najmniejszych i gęsto zaludnionych stolic świata, jej powierzchnia to zaledwie 5,8 km². Mimo to miasto zachwyca nowoczesną, rozwiniętą infrastrukturą i stanowi uderzający kontrast z terenami uzdrowiskowymi. Lokalne lotnisko codziennie realizuje loty międzynarodowe, po czym goście są zabierani na wyspy hotelowe.

  Informacje praktyczne

  Północne Male Atol łączy 50 wysp, z których tylko 8 jest zamieszkanych. Na jednej z nich znajduje się stolica archipelagu, a na pozostałych kompleksy hotelowe. Ze względu na bliskość lotniska transfer zajmuje minimum czasu i odbywa się tradycyjnymi łodziami. Wokół atolu głębokość oceanu sięga 50 metrów, a woda jest tak przejrzysta, że dno jest wyraźnie widoczne. Po zewnętrznej stronie raf koralowych znajdują się kanały, którymi można się poruszać, dokonując obserwacji rafy i jej mieszkańców.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...