ładowanie...
Znajdź opcji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

 • Otwarty dla turystów
 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

W Zjednoczonych Emiratach spędzisz wakacje na plaży, zwiedzisz niezwykłe miejsca, zrobisz wysokiej jakości zakupy ale jest też inny powód żeby tam lecieć – podróżnych przyciąga atmosfera luksusu, która jest nieodłącznym elementem część tego kraju.

  Do zobaczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  • arabski język

  O kraju

  Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i są omywane przez Zatokę Perską. Powierzchnia ich terytorium wynosi 83,6 km². Kraj graniczy z Arabią Saudyjską na południu i zachodzie oraz Omanem na wschodzie. Wybrzeża północne i zachodnie znajdują się naprzeciw Iranu i Kataru. Państwo składa się z siedmiu niezależnych emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Stolica ZEA jest stolicą największego emiratu, miasta o tej samej nazwie, Abu Zabi.

  Abu Zabi

  Klimat tego kraju określany jest jako suchy subtropikalny i pustynny. Średnie temperatury w sezonie turystycznym wahają się od +20 do +35 °С, na niektórych obszarach dochodzą do +48 °С. Temperatura wody na obszarach przybrzeżnych nie spada poniżej + 20 °C.

  Adżman

  Dużą część terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje pustynia Rub al-Khali i słusznie uważa się ją za największy na świecie obszar pokryty piaskiem. Roślinność i bogactwo naturalne kraju, z wyjątkiem górzystych obszarów Fudżara i Ras al-Chajma, jest wynikiem żmudnej ręcznej pracy okolicznych mieszkańców. Najciekawszymi przedstawicielami tutejszej fauny są lampart arabski i koza alpejska, w naturalnym środowisku występują wielbłądy i dzikie kozy.

  Jumeirah

  Zjednoczone Emiraty Arabskie to raj dla miłośników wakacji na plaży i zakupów. Jednocześnie państwo nie jest pozbawione zabytków, takich jak: parki archeologiczne, starożytne forty i pałace szejków. Architektura stolicy kraju – Abu Zabi - oraz wizyta w najbardziej dynamicznym emiracie Dubaju zachwyci gości urbanizacją i rozmachem.

  Palma Jumeirah

  Nowoczesne Zjednoczone Emiraty Arabskie to mnogość hoteli, restauracji i sklepów, parków wodnych, klubów nocnych i dyskotek, centrów handlowych, egzotycznych targowisk i nowoczesnych butików. Każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, aby zaznać orientalnego luksusu, popływać w ciepłych wodach Zatoki Perskiej, wygrzewać się w słońcu na pięknych piaszczystych plażach oraz zwiedzać zabytki kultury i historii. Zachowując swój orientalny smak, Emiraty Arabskie zdołały nie tylko nadążyć za resztą świata, ale także prześcignąć ją w wielu aspektach.

  Dubaj

  Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek pozostał obojętny na zielone oazy na pustyni, Strefy Czerwonego Piasku (malownicze ujścia rzek) czy pasmo górskie Al-Hajjars z jego ostrymi szczytami. Miłośnicy wyjątkowej egzotyki z pewnością skorzystają z możliwości „oderwania się” od miasta i odbycia wycieczki po pustyni. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia arabska, a żaden turysta nie opuszcza hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bez jej spróbowania.

  Ras Al Khaimah

  Wakacje w Abu Zabi to wakacje na piaszczystych plażach obmywanych błękitnymi wodami Zatoki Perskiej. Ośrodek z pewnością docenią miłośnicy sportów wodnych. Stworzono tu wszelkie warunki do nurkowania, surfingu czy snorkelingu. Hotele w Abu Zabi zachwycają orientalnym smakiem i królewską obsługą, a luksusowe restauracje, kluby nocne i centra handlowe zaspokoją wymagania nawet najbardziej wybrednych gości.

  Umm Al-kuwajn

  Cechą, która odróżnia Abu Zabi od innych nowoczesnych miast i odzwierciedla jego muzułmański charakter, jest duża liczba meczetów. Z każdego punktu miasta można jednocześnie zobaczyć kilka misternie zdobionych minaretów.

  Fudżajra

  Goście resortu będą zaskoczeni jego niesamowicie zielonym wyglądem. Wzdłuż głównej drogi w Abu Zabi i całego nabrzeża ciągną się długie rzędy eukaliptusów i palm, ukrywając suchą glebę. W samym mieście jest wiele trawników i krzewów ozdobnych. Abu Zabi, położone na wyspie i oddzielone od lądu wąską cieśniną, słusznie uważane jest za miasto parkowe: istnieją tu sztuczne ogrody i parki oparte na nawadnianiu każdego drzewa i krzewu, do których wykorzystywane są rośliny odsalające.

  Szardża

  W Abu Zabi jest dużo zabytków. Jedną z ciekawszych jest Wystawa Naftowa, która opowiada o historii rozwoju miasta. Znajduje się tu również Kornychi - specjalnie zrekonstruowana stocznia, w której produkowane są arabskie dhow, tradycyjne jednomasztowe statki.

  Informacje Praktyczne

  Fuzja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wyraża się w organicznym połączeniu meczetów, muzeów, nowoczesnych supermarketów, rynków orientalnych, instytucji edukacyjnych, centrów kultury i sztuki. Abu Zabi nazywane jest Manhattanem Bliskiego Wschodu: idealnie proste ulice miasta tworzą siatkę sześciu głównych arterii. Najbardziej imponujące budynki drapaczy chmur zgrupowane są wzdłuż linii brzegowej lub znajdują się na równoległych ulicach: Sheikh Khalifa, Sheikh Hamdan i Sheikh Zayed.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...