ładowanie...
Leć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

 • Bez wizy

W Zjednoczonych Emiratach spędzisz wakacje na plaży, zwiedzisz niezwykłe miejsca, zrobisz wysokiej jakości zakupy ale jest też inny powód żeby tam lecieć – podróżnych przyciąga atmosfera luksusu, która jest nieodłącznym elementem część tego kraju.

  • ładowanie...

  Nasze rekomendacje

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

  • Język arabski

  O kraju

  Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i są omywane przez Zatokę Perską. Powierzchnia ich terytorium wynosi 83,6 km². Kraj graniczy z Arabią Saudyjską na południu i zachodzie oraz Omanem na wschodzie. Wybrzeża północne i zachodnie znajdują się naprzeciw Iranu i Kataru. Państwo składa się z siedmiu niezależnych emiratów: Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Stolica ZEA jest stolicą największego emiratu, miasta o tej samej nazwie, Abu Zabi.

  Klimat tego kraju określany jest jako suchy subtropikalny i pustynny. Średnie temperatury w sezonie turystycznym wahają się od +20 do +35 °С, na niektórych obszarach dochodzą do +48 °С. Temperatura wody na obszarach przybrzeżnych nie spada poniżej + 20 °C.

  Dużą część terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich zajmuje pustynia Rub al-Khali i słusznie uważa się ją za największy na świecie obszar pokryty piaskiem. Roślinność i bogactwo naturalne kraju, z wyjątkiem górzystych obszarów Fudżara i Ras al-Chajma, jest wynikiem żmudnej ręcznej pracy okolicznych mieszkańców. Najciekawszymi przedstawicielami tutejszej fauny są lampart arabski i koza alpejska, w naturalnym środowisku występują wielbłądy i dzikie kozy.

  Zjednoczone Emiraty Arabskie to raj dla miłośników wakacji na plaży i zakupów. Jednocześnie państwo nie jest pozbawione zabytków, takich jak: parki archeologiczne, starożytne forty i pałace szejków. Architektura stolicy kraju – Abu Zabi - oraz wizyta w najbardziej dynamicznym emiracie Dubaju zachwyci gości urbanizacją i rozmachem.

  Nowoczesne Zjednoczone Emiraty Arabskie to mnogość hoteli, restauracji i sklepów, parków wodnych, klubów nocnych i dyskotek, centrów handlowych, egzotycznych targowisk i nowoczesnych butików. Każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, aby zaznać orientalnego luksusu, popływać w ciepłych wodach Zatoki Perskiej, wygrzewać się w słońcu na pięknych piaszczystych plażach oraz zwiedzać zabytki kultury i historii. Zachowując swój orientalny smak, Emiraty Arabskie zdołały nie tylko nadążyć za resztą świata, ale także prześcignąć ją w wielu aspektach.

  Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek pozostał obojętny na zielone oazy na pustyni, Strefy Czerwonego Piasku (malownicze ujścia rzek) czy pasmo górskie Al-Hajjars z jego ostrymi szczytami. Miłośnicy wyjątkowej egzotyki z pewnością skorzystają z możliwości „oderwania się” od miasta i odbycia wycieczki po pustyni. Na szczególną uwagę zasługuje kuchnia arabska, a żaden turysta nie opuszcza hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bez jej spróbowania.

  Abu Zabi

  Wakacje w Abu Zabi to wakacje na piaszczystych plażach obmywanych błękitnymi wodami Zatoki Perskiej. Ośrodek z pewnością docenią miłośnicy sportów wodnych. Stworzono tu wszelkie warunki do nurkowania, surfingu czy snorkelingu. Hotele w Abu Zabi zachwycają orientalnym smakiem i królewską obsługą, a luksusowe restauracje, kluby nocne i centra handlowe zaspokoją wymagania nawet najbardziej wybrednych gości.

  Cechą, która odróżnia Abu Zabi od innych nowoczesnych miast i odzwierciedla jego muzułmański charakter, jest duża liczba meczetów. Z każdego punktu miasta można jednocześnie zobaczyć kilka misternie zdobionych minaretów.

  Goście resortu będą zaskoczeni jego niesamowicie zielonym wyglądem. Wzdłuż głównej drogi w Abu Zabi i całego nabrzeża ciągną się długie rzędy eukaliptusów i palm, ukrywając suchą glebę. W samym mieście jest wiele trawników i krzewów ozdobnych. Abu Zabi, położone na wyspie i oddzielone od lądu wąską cieśniną, słusznie uważane jest za miasto parkowe: istnieją tu sztuczne ogrody i parki oparte na nawadnianiu każdego drzewa i krzewu, do których wykorzystywane są rośliny odsalające.

  W Abu Zabi jest dużo zabytków. Jedną z ciekawszych jest Wystawa Naftowa, która opowiada o historii rozwoju miasta. Znajduje się tu również Kornychi - specjalnie zrekonstruowana stocznia, w której produkowane są arabskie dhow, tradycyjne jednomasztowe statki.

  Fuzja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości wyraża się w organicznym połączeniu meczetów, muzeów, nowoczesnych supermarketów, rynków orientalnych, instytucji edukacyjnych, centrów kultury i sztuki. Abu Zabi nazywane jest Manhattanem Bliskiego Wschodu: idealnie proste ulice miasta tworzą siatkę sześciu głównych arterii. Najbardziej imponujące budynki drapaczy chmur zgrupowane są wzdłuż linii brzegowej lub znajdują się na równoległych ulicach: Sheikh Khalifa, Sheikh Hamdan i Sheikh Zayed.

  Istnieje piękna legenda o założeniu stolicy ZEA. Arabscy ​​myśliwi z jednej z oaz ścigali gazelę. Gazela długo wędrowała po pustyni, a następnie poprowadziła myśliwych na brzeg Zatoki Perskiej, gdzie rzuciła się do wody i brodziła na wyspie. Łowcy podążyli za nią, a gazela zaprowadziła ich do źródła pięknej słodkiej wody. Na znak wdzięczności myśliwi ożywili gazelę, a osadę założoną w pobliżu źródła nazwano „ojcem gazeli”, co po arabsku brzmi jak Abu Zabi.

  Adżman

  Emirat Adżman położony jest na wybrzeżu Zatoki Perskiej o długości 16 km, pomiędzy Umm al-Kajwajn i Szardża i jest najmniejszym z siedmiu emiratów. Adżman znajduje się 30 minut jazdy od lotniska w Dubaju.

  Nazwa emiratu Adżman pochodzi od nazwy klanu, który pierwotnie zamieszkiwał ten region. W przeszłości Adżman był małą wioską nad brzegiem Zatoki Perskiej, której mieszkańcy zajmowali się poławianiem pereł i rybołówstwem. Kiedyś Adżman był głównym dostawcą pereł na rynku międzynarodowym. Teraz emirat jest głównym producentem mebli i perfum.

  Białe plaże tego kurortu (we wszystkich innych kurortach ZEA piasek jest żółty) przyciągają wczasowiczów z całego świata. Zmęczeni szybkim rytmem współczesnego życia znajdą w Adżmanie prawdziwy odpoczynek od zgiełku cywilizacji.

  Miłośnikom egzotyki polecamy słynne wyścigi wielbłądów odbywające się na pustyniach tego emiratu. Dla tych, którzy lubią opalać się i pływać, plaże Adżmanu są cudowne i czyste. Powszechne są tu także sporty wodne, zwłaszcza zmotoryzowane. Od połowy września do połowy maja w ośrodku panuje piękna pogoda, ciepłe słoneczne dni zastępują przyjemne chłodne wieczory i jest to najlepszy czas na relaks.

  Adżman przyciąga turystów, którzy szukają pełnego relaksu, ciszy i spokoju na łonie natury i cieszą się niespiesznym tokiem życia, charakterystycznym dla tego kraju sprzed wieków.

  Jumeirah

  Jumeirah to nadmorska dzielnica mieszkaniowa i wypoczynkowa w Dubaju, położona na terytorium drugiego co do wielkości emiratu ZEA. W całej swojej historii Arabowie mieszkający w Jumeirah zajmowali się rybołówstwem, poławianiem pereł i handlem. Obecnie obszar ten zyskał szczególną popularność wśród europejskich i zachodnich emigrantów pracujących w emiracie i stał się ich głównym miejscem zamieszkania, co wpłynęło na szybki rozwój budownictwa wzdłuż wybrzeża Zatoki Dubajskiej. Jumeirah jest głównie domem dla niskich prywatnych budynków mieszkalnych, w tym drogich i luksusowych rezydencji, a także skromnych kamienic zbudowanych w różnych stylach architektonicznych. Parki wodne, kluby nocne i dyskoteki, centra handlowe, egzotyczne targowiska i nowoczesne butiki uzupełniają wysoko rozwiniętą strukturę kurortu. Wysoka jakość usług zapewnia turystom pełen wypoczynek i pozostawia niezapomniane wrażenie tego niesamowitego kurortu.

  Jumeirah uważana jest za najmodniejszą dzielnicę stolicy emiratu o tej samej nazwie, Dubaju. W końcu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Jumeirah jest punktem odniesienia dla rekreacji „de-luxe”. Zatoka jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, niezależnie od tego, czy jest to surfing czy narty wodne. Morze jest tu ciepłe, a wybrzeże łagodne.

  Ośrodek przywiązuje dużą wagę do wypoczynku dzieci. Tak więc plaże w Jumeirah są wyposażone w maksymalne bezpieczeństwo i komfort, a centralna ulica jest pięknie zagospodarowanym i uporządkowanym obszarem. Recenzje młodych turystów stają się jeszcze bardziej entuzjastyczne po wizycie w Dubai Zoo - najstarszym zoo na Półwyspie Arabskim.

  Palma Jumeirah

  Palma Jumeirah to sztuczna wyspa w formie palmy daktylowej, która została nazwana „ósmym cudem świata” u wybrzeży Dubaju. To chyba najbardziej ambitny projekt arabski - sieć trzech masowych sztucznych wysp (lub „palm”), które w przyszłości powinny zamienić się w plażę Las Vegas, gdzie można wypoczywać i wydawać pieniądze przez całą dobę i na wielką skalę. Palma Jumeirah to rajski zakątek i mała oaza dla romantyków. Każdego ranka mieszkańcy i goście Palmy Jumeirah spotykają się z niesamowitym pięknem morskiego świtu, aby cieszyć się kolejnym dniem spędzonym tutaj.

  Wyspa zbudowana jest wyłącznie z naturalnych materiałów, piasku morskiego i kamyków, dzięki czemu jej negatywny wpływ na środowisko morskie jest maksymalnie zredukowany. Ze względu na zmiany dna morskiego nastąpiły zmiany w świecie podwodnej flory i fauny. Teraz jest domem dla różnych mieszkańców rafy, którzy swoim niezwykłym pięknem przyciągają nurków z całego świata.

  Projekt wyspy przypomina małe miasto. Na wyspie znajdują się luksusowe wille zanurzone w zieleni, komfortowe apartamenty, kluby jachtowe, parki rozrywki, hotele dla turystów, sklepy, kluby plażowe. Urlopowicze, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, znajdą tu każdą rozrywkę według własnego gustu. Takich projektów jeszcze nie było na świecie!

  Każda z wysp: Palma Jumeirah, Palma Jebel Ali i Palma Deira - składa się z pnia, korony i liści, które otoczone są nasypem w kształcie półksiężyca pełniącym funkcję falochronu.

  „Crescent” to konstrukcja, która otacza wyspę od strony morza i zapewnia jej ochronę przed sztormami. Powstają tu nowe, komfortowe hotele, z których większość należy do znanych światowych sieci.

  „Korona” składa się z 17 „gałęzi”, które biegną od środka „palmy” w kierunku „półksiężyca” i są oddzielnymi dzielnicami. Znajdują się na nich ekskluzywne wille klasy premium.

  Trunk” to podstawa Palmy Jumeirah, na której znajdują się parki, restauracje, centra handlowe. Znajduje się tu również 20 wieżowców mieszkalnych - Shoreline Apartments, z których roztacza się piękny widok na malowniczy kanał i zatokę.

  Połączenie między Dubajem a wyspą Palm Jumeirah realizowane jest za pomocą szybkiej kolei jednoszynowej. Zbudowano podwodny tunel z trzema pasami ruchu w każdym kierunku dla przejazdu pojazdów mechanicznych z „pnia palmy” na wyspę „półksiężyca”.

  Dla spragnionych zabawy na wyspie znajduje się najnowocześniejsze centrum szkolenia delfinów o nazwie Dolphin Bay. W tym delfinarium, o łącznej powierzchni 4,5 ha, zwiedzający mają okazję dowiedzieć się więcej o życiu delfinów, a nawet trochę się z nimi pobawić.

  Palma Jumeirah to jedna z głównych atrakcji turystycznych nie tylko w Zatoce Perskiej, ale i na całym świecie.

  Dubaj

  Dubaj to wymarzone miasto dla każdego. Miasto to przyciąga swoimi zwyczajami i prawami: polityką wolności od podatków i biurokracji, która przyczyniła się do szybkiego rozwoju Dubaju i uczyniła z niego wymarzone miasto nie tylko dla turystów, ale także dla inżynierów budownictwa i biznesmenów.

  Dubaj to nowoczesne miasto z luksusowymi hotelami, doskonałą infrastrukturą rekreacyjną, dużymi centrami handlowymi i centrum biznesowym z drapaczami chmur. To miasto rozrywki, sklepów, restauracji, klubów nocnych i obiektów sportowych. Tutaj turyści mogą odwiedzić różne wystawy, wziąć udział w corocznych imprezach sportowych (tenis, golf, wyścigi konne) i konferencjach naukowych lub po prostu odpocząć na słonecznych wybrzeżach Zatoki Perskiej.

  Mosty, drogi, hotele w Dubaju są zawsze na najwyższym poziomie a zastosowane technologie spełniają wszystkie współczesne wymagania. Dubaj uważany jest za miasto o najbardziej rozwiniętej sieci drogowej, która nieustannie się zmienia i ulepsza dzięki powstawaniu tuneli i wiaduktów. Miasto słynie również z największego sztucznego portu - „Jebel Ali”, który jest szczególnie podziwiany przez turystów.

  Dubaj jest podzielony na trzy duże obszary: Jumeirah - prestiżowa plaża, Deira - dzielnica handlowa i Creek oraz Bar Dubai - centrum biznesowo-portowe.

  Dubaj to zarówno dynamicznie rozwijające się międzynarodowe centrum biznesowe, jak i miejsce wypoczynku; to miasto, w którym doskonałość XXI wieku współistnieje z prostotą przeszłości. Większość turystów decydujących się na spędzenie wakacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wybiera właśnie ten emirat i to miasto.

  Ras Al Khaimah

  Ras Al Khaimah to miejsce, w którym bogate dziedzictwo historyczne, ruiny i zabytki harmonijnie łączą się z unikalną topografią. Źródła i starożytne forty, urocze wioski z wieżami widokowymi, piękne gaje palmowe i malownicze wzgórza, błękitne wybrzeże i pustynne wydmy - to wszystko znajdziesz w Ras Al Khaimah.

  Ras Al Khaimah to jeden z najpiękniejszych i najstarszych emiratów w kraju, położony na północy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, godzinę jazdy od lotniska w Dubaju, tuż obok Cieśniny Ormuz. Chociaż Ras Al Khaimah ma tylko czwarty co do wielkości obszar ze wszystkich emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jego przyroda jest niezwykle piękna i być może najbardziej zróżnicowana - spektakularne krajobrazy z piaszczystymi plażami, górami, bujną roślinnością, żyznymi polami, domem dla ponad 45 różnych gatunków palm daktylowych. W Ras Al Khaimah znajdują się również gorące źródła. A stolicę emiratu dzieli na dwie części przepiękna zatoka Al-Khor.

  Na brzegu znajduje się stary meczet z przysadzistym minaretem zbudowanym z bloków koralowych. Warto również odwiedzić zniszczony fort morski z wieżą. Popularnością wśród turystów cieszą się również starożytne strażnice. Na uwagę zasługuje Muzeum Narodowe, w którym znajdują się starożytne eksponaty i kosztowności, z których niektóre pochodzą z VI wieku p.n.e. i są uważane za najstarsze okazy, jakie kiedykolwiek znaleziono na terytorium ZEA.

  Obie części miasta są połączone ogromnym mostem, który pozwala mieszkańcom miasta i jego gościom swobodnie poruszać się po terenie kurortu Ras Al Khaimah. Miasto posiada strefę turystyczną, w której powstają hotele, sklepy, restauracje i inne obiekty rozrywkowe. Strefa ta nazywa się Haat i ma na swoim terenie słynne źródła wód mineralnych, które są aktywnie wykorzystywane do leczenia różnych chorób. Stare miasto Ras Al Khaimah to świetne miejsce na spacery.

  W Zatoce Arabskiej żyje wiele różnych zwierząt morskich i ryb. Miłośnicy wędkarstwa będą mogli cieszyć się dniami spędzonymi na morzu na profesjonalnie wyposażonych jachtach wraz z zespołem specjalistów, którzy każdego dnia pomogą im zapewnić bogaty połów.

  Ras Al Khaimah oferuje dwa 18-dołkowe pola golfowe pod gwiazdami w Al Hamra Golf Club i Tower Links Golf Club. Oba kluby znane są z udziału w rozgrywanych na ich terenie Regionalnych Mistrzostwach Golfa.

  Safari na pustyni emiratu Ras Al Khaimah to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Safari rozpoczyna się ekscytującą przejażdżką quadem przez pustynię i wydmy, często pod kątem 45 stopni! Wyścigi wielbłądów są częścią tradycyjnego dziedzictwa kulturowego i historycznego emiratu Ras Al Khaimah. Bieżnię zazwyczaj wypełniają barwnie udekorowane samce wielbłądów i treserzy wielbłądów przygotowujących swoje podopieczne do biegu. Oficjalne wyścigi wielbłądów odbywają się w każdy czwartek po południu oraz w każdy piątek wczesnym rankiem.

  Umm Al-kuwajn

  Umm Al-Kuwajn tłumaczy się jako „źródło siły”. Ten miniaturowy emirat położony jest na niewielkim półwyspie pomiędzy Adżmanem a Ras al-Chajma i jest otoczony wieloma małymi wysepkami. Jego powierzchnia wynosi 780 km².

  Umm Al Kuwajn dzieli się na dwie części. Stare miasto było niegdyś chronione przez znaczące fortyfikacje, o których dziś przypominają trzy wysokie wieże strażnicze i fort. W budynku fortu mieści się obecnie siedziba komendy policji oraz muzeum historyczne. Nowe miasto położone jest na wybrzeżu 10 km od starej części. Powstają tu osiedla mieszkaniowe i bogate wille, budynki rządowe i biura biznesowe.

  Umm Al-Kuwajn posiada wszelkie warunki do uprawiania turystyki i sportu. Piękne plaże, laguny, wyścigi wielbłądów, zabytki historyczne i architektoniczne - to wszystko przyciąga turystów z całego świata.

  Fudżajra

  Miasto Fudżajra przez wielu nazywane jest „perłą” świata arabskiego. Miłośnicy spokojnego wypoczynku mogą tu całymi dniami „leżeć” na złotych plażach i pływać w najczystszych wodach Zatoki Omańskiej, miłośnicy kultury mogą podziwiać liczne zabytki, a miłośnicy sportowego stylu życia maja dużo rozrywki na wodzie. Nawiasem mówiąc, turyści wybierają na wakacje Fudżajra, bo to naprawdę rajskie miasto.

  Emirat Fudżajra jest najmłodszym z siedmiu emiratów. W przeciwieństwie do innych emiratów, Fudżajra nie leży na wybrzeżu Zatoki Perskiej, ale na Oceanie Indyjskim (Zatoka Omańska). Mieszkańcy miast i urlopowicze mają tu łagodniejszy i wilgotniejszy klimat.

  Emirat słynie z krajobrazów i bogatej przyrody: piaszczystych plaż, które rozciągają się na całym terytorium i są obmywane przez Ocean Indyjski, skalistych gór Hajar, podzielonych dolinami schodzącymi do morza i małych gajów palmowych. Pomimo tego, że do kurortu przybywają nurkowie z całego świata, Fudżajra jest cichym i spokojnym miejscem, gdzie rodziny i przyjaciele udają się na leniwe wakacje na plaży. Piaszczyste plaże w Fudżajra są naprawdę luksusowe: czyste, zadbane i poprzecinane przytulnymi zatoczkami, otoczone szmaragdową zielenią parków, alejek i placów.

  Samo miasto Fudżajra nie ustępuje pięknu Abu Zabi i Dubajowi. Miasto zdobią liczne fontanny, kompozycje rzeźbiarskie przedstawiające sokoły, tradycyjne dzbanki i filiżanki. Pomimo swojej młodości miasto ma bogatą historię. Wykopaliska archeologiczne pokazują, że ludzie żyli tu od tysięcy lat. Przypomina nam o tym potężny fort zbudowany setki lat temu, stojący w centrum starego miasta na niewielkim wzgórzu. W 1991 roku otwarto Muzeum Fudżajra, w którym prezentowana jest duża kolekcja znalezisk archeologicznych i etnograficznych.

  Szardża

  Szardża jest często nazywana miastem z „Opowieści Szeherezady”. W drodze z lotniska do miasta najpierw pojawiają się dwu - i trzypiętrowe rezydencje, kopuły meczetów i iglice minaretów, potem wielopiętrowe budynki ze sklepami na piętrze. Wieczorami witryny sklepowe są zalane światłem, dzięki czemu towary wydają się być wystawione na ulicy. Potencjał turystyczny tego dynamicznie rozwijającego się emiratu jest bardzo imponujący. W Szardża znajdziesz najszerszy wybór różnych hoteli z doskonałą kuchnią i szerokimi możliwościami uprawiania różnych sportów: od tradycyjnie uwielbianego tutaj krykieta, po surfing i nurkowanie.

  To bardzo zadbane zielone miasto z niesamowitą laguną, pięknymi parkami i ogrodami. Istnieje wiele hoteli położonych tuż nad brzegiem morza. Szardża to miejsce, w którym hotele oferują doskonałą obsługę. W ciągu ostatnich dziesięcioleci miasto zostało znacznie rozbudowane. Turyści, którzy wracają tu po 2-3 latach, z zaskoczeniem odnotowują niesamowite tempo rozwoju nowych osiedli, hoteli, miejsc wypoczynku i rozrywki. Misterne abstrakcyjne rzeźby, fontanny, ogniste zamieszki reklamowe ciągną się kilometrami. Czysto nowoczesny wygląd łączy się z orientalnym smakiem.

  Szardża jest całkiem zasłużenie nazywana „architektoniczną stolicą Emiratów”. Zabytki emiratu dbają o zachowanie dziedzictwa historycznego i pamięci o przeszłości. Pomnik „Zjednoczenia” znajdujący się na zielonym placu przypomina federalną strukturę Emiratów. Siedmiometrowy pomnik poświęcony Świętemu Koranowi reprezentuje dwie otwarte strony tej głównej muzułmańskiej księgi.

  Do początku XIX wieku Szardża była najważniejszym portem morskim w dolnej części Zatoki Perskiej. Odkrycie złóż gazu ziemnego doprowadziło do fundamentalnych zmian w życiu tego regionu. Wzrósł poziom udziału Szardży w dziedzinie handlu i turystyki. Obecnie w Szardży znajdziesz szeroki wybór najróżniejszych hoteli z pięknymi plażami, różnorodną kuchnią, doskonałymi możliwościami uprawiania różnych sportów. Targi handlowe zbudowane w stylu islamskim, takie jak: „Sharjah” i „Al-Manara”, można nazwać wybitnymi zabytkami miasta. Miasto posiada wiele miejsc rekreacji, parków i muzeów, takich jak: Park Rozrywki Al-Jazeera, Promenada Al-Bukhaira, Muzeum Nauki i Centrum Edukacji Sharjah. Miasto znane jest również z ogromnej liczby meczetów.

  Na wybiegach unikalnego rezerwatu Wildlife Center, znajdującego się w emiracie, odkryjesz wiele gatunków zwierząt i roślin Półwyspu Arabskiego, które są na skraju wyginięcia, w tym słynnego lamparta arabskiego.

  Szardża jest jedynym emiratem, który posiada terytorium zarówno we wschodniej, jak i zachodniej części kraju. Dzięki temu jej krajobraz jest bardzo interesujący, od rozległych pustyń po pasma górskie i tereny przybrzeżne. Całkowita powierzchnia wynosi około 2600 km. Leży zaledwie 13 km od miasta Dubaj. Te dwa miasta już „zderzyły się” na swoich obrzeżach i sądząc po wszystkim, wkrótce zamienią się w jedną wielką metropolię.

  Informacje Praktyczne

  • Czas: w stosunku do Polski +2 godziny
  • Czas Przelotu: ok. 5 godzin
  • Język Urzędowy: arabski
  • Waluta: Dirham ZEA (AED), 1 AED = ok. 1,32 PLN
  • Stolica: Abi Zabi
  • Wjazd: Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z ZEA posługując się paszportem. Paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy licząc od daty wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
  • Podatek lokalny: Obowiązkowy lokalny podatek turystyczny obejmujący wszystkich turystów przebywających do ZEA powyżej 1 dnia (podatek będzie pobierany na miejscu, po przylocie do ZEA. Zastrzegamy możliwość zmiany, opłata niezależna od organizatora): pobytów, w hotelach 5* - 20 AED / noc / pokój, pobytów, w hotelach 4* - 15 AED / noc / pokój, pobytów, w hotelach 3* - 10 AED / noc / pokój
  • Depozyty Hotelowe: w hotelach wymagany jest depozyt, pobierany w gotówce lub blokowany na karcie kredytowej.
  • Wizy: Dla pobytów turystycznych obowiązują wizy, wydawane bezpłatnie na okres do 30 dni na lotnisku przylotowym. Dokumenty wymagane do uzyskania wizy turystycznej: paszport, bilet powrotny, rezerwacja hotelu oraz świadectwo szczepienia przeciwko żółtej febrze, jeżeli przybywa się z obszaru obecności tej choroby zakaźnej.
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...