ładowanie...
Znajdź opcji do Bułgarii

Wycieczki do Bułgarii

 • Otwarty dla turystów
 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Bułgaria jest krajem europejskim na wschodzie Półwyspu Bałkańskiego i leży nad Morzem Czarnym. Bułgaria przyciąga turystów kurortami nadmorskimi latem, ośrodkami narciarskimi zimą i kurortami balneologicznymi przez cały rok. Wycieczki do Bułgarii dają możliwość zobaczenia wielu wyjątkowych zabytków przyrodniczych i historycznych, a przystępne ceny sprawiają, że wycieczki do tego kraju są szczególnie popularne.

  Do zobaczenia w Bułgarii

  • bułgarski język

  Klimat

  Północna część Bułgarii położona jest w strefie klimatu kontynentalnego, południowa w strefie śródziemnomorskiej. Zimą, w górach średnia temperatura wynosi -5°C i mniej. Na wybrzeżu Morza Czarnego zimą z reguły jest około +1°C i silne wiatry, a latem dość gorąco, do +25°C nawet do 30°C. Woda w pobliżu brzegu nagrzewa się średnio do +23°C .

  Kurorty nadmorskie

  Lato to idealny czas na wakacje w jednym z kurorów nad Morzem Czarnym. Słoneczny Brzeg, Św. Konstantyn, Złote Piaski, Riwiera, Sozopol, Czajka, Nesebyr, Św. Włas i inne nadmorskie miejscowości posiadają świetną infrastrukturę do rekreacji i rozrywki.

  Warna

  W Warnie jest wiele historycznych miejsc, można zwiedzić łaźnie rzymskie, park Morska Gradina, delfinarium, klasztor Aladzha, gdzie pustelnicy mieszkali w celach wykutych w skałach.

  Złote Piaski

  Przystępne ceny wycieczek pozwalają wybrać się na wakacje z całą rodziną do Złotych Piasków - komfortowego kurortu dla rodzin z dziećmi, który posiada szerokie piaszczyste plaże, dyskoteki, centra sportowe, park wodny, dmuchane baseny dla dzieci i inne miejsca rozrywki. Jeśli znudzi się wam plażowanie to możecie wybrać się na wycieczkę do Warny, Bałcziku, do doliny Kamiennego Lasu lub na farmę, na której hoduje się małże.

  Słoneczny brzeg

  Św. Konstantyn i Elena to najstarsze bułgarskie uzdrowisko, odpowiednie dla miłośników spokoju i tych, którzy nastawieni są na relaks. Znajdziemy tu miejsca do zacisznego wypoczynku, pola do minigolfa. Goście mogą wybrać się na wycieczkę rowerową, łowić ryby lub jeździć na nartach wodnych. Istnieje wiele placów zabaw i atrakcji dla dzieci.

  Burgas

  Kurort Burgas otoczony jest pięknymi jeziorami, w tym mineralnym jeziorem Atanasovskoe. W samym mieście tuyści mogą odwiedzić Park Morski i Stare Miasto, gdzie zachowała się architektura początku ubiegłego wieku z wieloma konstruktywistycznymi i modernistycznymi domami.

  Nesebyr

  Możesz wybrać się też na wakacje w Św. Własie - jest tam najczystsze górskie powietrze, dlatego preferowany jest przez miłośników spokoju, przyrody oraz rodzin z małymi dziećmi. W Św. Własie znajduje się unikalny kompleks jachtowy, w którym można wypożyczyć jacht i wybrać się na wycieczkę łodzią, a także wiele restauracji i barów elitarnej klasy.

  Pomorie

  Słoneczny Brzeg jest dogodny do wypoczynku zarówno z dziećmi, jak i dla młodzieży. Ośrodek oferuje wiele rozrywek dla dzieci - parki rozrywki, parki wodne itp., a dla młodych ludzi - ogromną liczbę barów, klubów, restauracji. Życie nocne tętni tutaj całą noc.

  Sozopol

  Bułgaria leży na granicy Azji i Europy, w samym sercu Półwyspu Bałkańskiego. Od zachodu graniczy z Serbią oraz Macedonią, od południa z Grecją i Turcją, od północny z Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią.

  Święty Włas

  Na obszarze 110 910 km², spotkamy niezwykłą różnorodność krajobrazu. Lasy akacjowe i piniowe nad piaszczystymi plażami, płytkie i ciepłe morze sprawiają, iż Bułgaria jest doskonałym miejscem na wypoczynek. W Bułgarii odnajdziemy tysiącletnie cerkwie, wielkie monastyry ukryte w dolinach górskich a także unikalną architekturę z charakterystycznymi uliczkami pokrytymi winoroślą.

  Rawda

  Do najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych zaliczmy m.in. Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Nesebyr, Sozopol, Pomorie oraz Święty Właz. Bułgaria jest doskonałym miejscem na udany wypoczynek nad ciepłymi wodami Morza Czarnego, który ciągle fascynuje swoimi pięknymi i urozmaiconymi krajobrazami a także łagodnym i przyjemnym klimatem czarnomorskiego wybrzeża.

  Dunes

  Jedno z najstarszych i największych miast w Bułgarii, najważniejszy bułgarski port na Morzu Czarnym i w Europie Wschodniej. Region ten charakteryzuje się łagodnym klimatem, wspaniałymi plażami o łagodnym nachyleniu, możliwościami uprawiania sportów oraz zorganizowaną infrastrukturą turystyczną zapewniającą komfortowy wypoczynek rodzinny i młodzieżowy. Liczne bary i restauracje w Warnie zapraszają gości do spróbowania narodowej kuchni, która łączy tradycje europejskie i wschodnie z gościnnością i życzliwością.

  Kurorty narciarskie

  Klimat jest wilgotny, subtropikalny. Lato zaczyna się pod koniec kwietnia i trwa do połowy października. Lato w Warnie jest stosunkowo ciepłe, a średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą +27-29 °C. Woda nagrzewa się do +24 °C.

  Borowec

  Wybrzeże Morza Czarnego w Warnie oferuje niekończące się piaszczyste plaże z małymi zatoczkami i cichymi wioskami rybackimi. Łagodne zejście do morza i szerokie pasy plaży są idealne na spokojny wypoczynek.

  Bansko

  Spacer po Warnie to przyjemna rozrywka dla zmęczonych zgiełkiem wielkiego miasta turystów, a także dla gości chcących poznać kulturę tego kraju. W Warnie znajduje się wiele interesujących miejsc historycznych, w tym katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor Aladża, Muzeum Archeologiczne w Warnie, budynki architektoniczne, kościoły i galerie.

  Pamporovo

  Nietrudno się domyślić, że kurort zawdzięcza swoją nazwę plaży pokrytej drobnym złotym piaskiem. Złote Piaski to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku na plaży. Piękna przyroda, ciepłe morze i piaszczyste plaże spotykają się w kurorcie Złote Piaski, gdzie można nie tylko leniwie wygrzewać się na słońcu, ale także znaleźć rozrywkę na każdy gust. To miejsce idealne dla turystów w każdym wieku, dla miłośników aktywnego i relaksującego wypoczynku.

  Wycieczki z Pamporovo:

  Latem średnia temperatura powietrza wynosi +27 °C, a woda nagrzewa się średnio do +24 °C.

  Informacje praktyczne:

  Na szczególną uwagę zasługuje plaża w Złotych Piaskach, uznawana za jedną z najatrakcyjniejszych w Europie. Słynie z wyjątkowej czystości i doskonałych warunków do plażowania. Rozciąga się na długości prawie 4 km a jej szerokość miejscami osiąga ponad 100 metrów. W Złotych Piaskach znajduje się wiele restauracji, w których warto spróbować lokalnych potraw, znajdziemy tutaj również wiele sklepów, gdzie można kupić wyroby ceramiczne oraz kosmetyki na bazie naturalnych składników.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...