ładowanie...
Leć to Bansko

Wycieczki to Bansko

 • Bez wizy

Jeśli ktoś chce jeździć na nartach w najbardziej komfortowych warunkach, łącząc zajęcia sportowe z inną rozrywką, wycieczki po Bansko są dokładnie tym, czego potrzeba.

  Dojazd własny Bansko

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Bansko

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Ten bułgarski kurort od grudnia do połowy kwietnia przyciąga tysiące turystów nie tylko dobrze wyposażonymi stokami, ale także stosunkowo niskimi cenami, a także dużym wyborem hoteli i kawiarni.

  Małe miasteczko Bansko, którego historia sięga czasów starożytnych, położone jest u podnóża pasma górskiego Pirin, najwyższego w południowo-zachodniej Bułgarii. Odległość z tego kurortu do stolicy kraju wynosi 160 km. Liczne budowle z XVII-XIX w., wśród których wyróżnia się kościół św. Trójcy, nadają miastu niezwykle malowniczy wygląd.

  Klimat

  Dzięki pięknym górskim krajobrazom, źródłom mineralnym i umiarkowanie ciepłemu klimatowi wakacje w Bansku cieszą się popularnością nie tylko zimą, ale także latem. W lipcu i sierpniu, kiedy w całej Bułgarii panują upały, temperatura powietrza rzadko przekracza tutaj +20°C. Zimy nie są mroźne. Średnia temperatura w styczniu nie spada poniżej -2°C, jednak najczęściej powietrze nagrzewa się w słońcu do 0°C.

  Rzeczy do zrobienia

  Zimą oraz w marcu - połowie kwietnia głównym zajęciem turystów kupujących wyjazd do Bansko jest jazda na nartach. Bansko nie zna zim z niewielką ilością śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi co najmniej 2 m. Z 15 tras ośrodka o łącznej długości 70 km, sześć to trasy „niebieskie”, czyli przeznaczone dla narciarzy z niewielkim doświadczeniem, dwie to „czarne”, przeznaczone dla doświadczonych narciarzy a reszta - „czerwona”, o średnim poziomie trudności. Oferuje turystom 13 wyciągów, wypożyczalnię nart i sprzętu oraz szkółkę narciarską. Stoki Bansko są również idealne do jazdy na snowboardzie. W wolnym czasie od sportów górskich na turystów czekają restauracje i kawiarnie z kuchnią narodową, kompleksy termalne, sklepy z pamiątkami i kasyna.

  Latem w ramach wycieczki do Bansko na turystów czekają wody mineralne, wędrówki leśnymi szlakami i kolarstwo górskie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...