ładowanie...
Znajdź opcji do Egiptu

Wycieczki do Egiptu

 • Otwarty dla turystów
 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

Egipt, słynny z piramid i starożytnej historii, jest jednym z najbardziej znaczących krajów Afryki Północnej.

  Ciekawy w Egipcie

  • Funt Egipski
  • arabski język

  O kraju

  Państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Główną i jedyną stałą rzeką w Egipcie jest Nil, liczący od swoich źródeł 6671 kilometrów. Jest to najdłuższa rzeka na kuli ziemskiej. Źródła jego dwóch głównych dopływów leżą głęboko w sercu afrykańskiego kontynentu. Egipt to kraj jednej z najstarszych cywilizacji świata, pełen wspaniałych budowli, przepięknych dzieł kultury i sztuki. Turyści chętnie odwiedzają Luksor, Dolinę Królów, świątynie Abu Simbel czy piramidy w Gizie. Jednakże oprócz swych nieporównywalnych walorów kulturalno-historycznych, którymi zachwyca się cały świat, jest pełen różnorodnych krajobrazów oraz oferuje bogatą paletę form wypoczynku. Wspaniale przygotowana baza hotelowa, od skromnych hoteli, przeznaczonych dla turystów chcących przede wszystkim zwiedzać do luksusowych resortów dla Klientów bardziej wymagających. Morze Czerwone pełne raf koralowych, zaliczanych do najpiękniejszych na świecie zachwyca różnorodnością barw i gatunków fauny oraz flory.

  Hurghada

  Klimat kraju jest tropikalny, z rzadkimi opadami i znacznymi dziennymi wahaniami temperatury. Najbardziej komfortowe warunki do wypoczynku w popularnych kurortach Egiptu panują od listopada do kwietnia, przy optymalnej kombinacji temperatury powietrza (+25°C) i wody (+23°C).

  Sahl-Hasheesh

  Egipt jest kolebką jednej z najstarszych cywilizacji świata. Różnorodne programy wycieczek pozwalają każdemu gościowi zanurzyć się w starożytnej historii kraju i zapoznać się z bogatą lokalną kulturą. Gdzie indziej w Egipcie można podziwiać wspaniałość piramid i sfinksów, odwiedzić prawdziwy orientalny bazar i odkryć piękno wyjątkowego podwodnego świata.

  El Gouna

  Hurghada to pierwszy egipski kurort, który zaczął przyjmować gości z całego świata. Nadal jest najpopularniejszym ośrodkiem turystycznym na wybrzeżu Morza Czerwonego. Piękne piaszczyste plaże tego kurortu są szczególnie popularne wśród miłośników sportów wodnych, takich jak: surfing, nurkowanie, windsurfing i kitesurfing, a także żeglarstwo.

  Zatoka Makadi

  Hurghada znajduje się 500 km na południowy wschód od stolicy Egiptu, Kairu. Kurort składa się z trzech części: starego miasta (El Dahar), nowego miasta (Saqqala) i hoteli rozciągających się z południa na północ daleko poza granice miasta.

  Zatoka Soma

  Elitarny kurort zbudowany w najlepszych tradycjach arabskiego luksusu. Położony 18 km od lotniska w Hurghadzie. Idealne miejsce dla turystów przyzwyczajonych do wysokiego poziomu obsługi i komfortu: 12 km najczystszych plaż, ogrody, kompleksy hotelowe, pola golfowe, fontanny, kanały wodne i laguny. Główną zasadą, według której wybudowano ośrodek, jest "Nie szkodzić naturze".

  Safaga

  "Perła Morza Czerwonego" lub "Wenecja w piaskach". Takie epitety nadano kurortowi ze względu na luksusowe wille i kompleksy hotelowe. Centrum turystyczne znajduje się 22 km od lotniska w Hurghadzie. Składa się z małych wysp połączonych mostami i kanałami. Zwolennicy elitarnej rekreacji docenią pola golfowe i lokalne kluby jachtowe, będą mogli łowić ryby i uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Dla turystów dostępne są kluby nocne, przytulne bary i restauracje. El Gouna jest oficjalnie uznawana za najbardziej ekologicznie czyste miasto Morza Czerwonego.

  Marsa Alam

  Kurort Makadi Bay znajduje się nad brzegiem malowniczej zatoki, 35 km od Hurghady. Oddalenie od zaludnionych obszarów pozwala uzyskać wakacje z dala od zgiełku dużych kurortów.

  Sharm El-Szejkh

  Młody kurort położony 45 km od lotniska w Hurghadzie. Znajdują się tu tylko hotele, sklepy, bary i restauracje otoczone pustynią, morzem i górami. Piaszczyste, białe plaże, rafy koralowe, pięciogwiazdkowe hotele i wysoki poziom usługi - wszystko jest tutaj, aby spędzić idealne wakacje. Największe w kraju centrum talasoterapii oferuje różnego rodzaju masaże i hydroterapię.

  Dahab

  Dynamiczne miasto portowe położone 53 km na południe od Hurghady. Liczne nadmorskie restauracje oferują doskonałe dania z owoców morza, a nurkowie i surferzy organizują głośne nocne imprezy na plażach. Safaga jest uważana za jedno z najlepszych ośrodków spa w kraju. Zabiegi lecznicze w wodzie przeprowadzane są przy użyciu olejków eterycznych, soli i błota leczniczego. Najczystszy piasek morski wybrzeża ma właściwości lecznicze, pomagając osobom z chorobami skóry i problemami układu mięśniowo-szkieletowego.

  Nuweiba

  Niewielka miejscowość wypoczynkowa o długości 70 km wzdłuż wybrzeża. Znajduje się 271 km na południe od Hurghady. Życie tutaj jest zorganizowane wewnątrz hoteli: poza terenami kompleksów hotelowych nie ma sklepów ani restauracji. Ośrodek z pewnością docenią miłośnicy nurkowania. Na podziw zasługują dziewicze rafy koralowe i bogata fauna. Pustynia na tym obszarze jest pagórkowata, idealna na takie aktywności, jak safari na quadach.

  Taba

  Sharm el-Sheikh jest uważany za najbardziej prestiżowy kurort wybrzeża Synaju na poziomie europejskim. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najpiękniejszych egipskich kurortów, znajdziemy tutaj wszystko: różnorodność niesamowitych kwiatów, szmaragdowozielone trawniki, drzewa i palmy, przestronne plaże z miękkim piaskiem oraz błękitne.

  Wycieczki fakultatywne z Hurghady

  Położenie geograficzne miasta jest dość wyjątkowe: na południowym zachodzie graniczy z Parkiem Narodowym Ras Mohammed, na północnym wschodzie z Rezerwatem Narodowym Nabq, na północnym zachodzie jest chronione przed wiatrami i złą pogodą majestatycznym grzbietem Góry Synaj, a na południowym wschodzie obmywa je Morze Czerwone.

  Historyczne

  Rozwinięta infrastruktura ośrodka oferuje szeroką gamę hoteli dowolnej kategorii i koncepcji, a także wiele rozrywek na każdy gust: korty tenisowe, kluby do minigolfa, jazda konna, windsurfing, paralotniarstwo, karting itp.

  Morskie

  Dahab to miasto położone 100 km od Sharm el-Sheikh nad brzegiem Zatoki Akaba. Ośrodek ten to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Nurków z całego świata przyciąga możliwość nurkowania głębinowego i piękno Morza Czerwonego. Szczególnie popularna jest podwodna pionowa jaskinia Blue Hole. Gwarantowany wiatr sprawia, że Dahab jest idealnym miejscem dla kitesurferów, a obecność certyfikowanych szkół zapewnia początkującym profesjonalnych instruktorów. Oprócz sportów wodnych podróżni mogą wybrać się na wycieczki po pustyni, aby odwiedzić klasztor św. Katarzyny, zrelaksować się na bezludnych plażach i poznać koczownicze życie Beduinów Synaju.

  Wycieczki na pustynię

  Nuweiba to niewielka miejscowość położona 170 km od Sharm el-Sheikh, ciągnąca się 30 km wzdłuż morza. W południowej części Nuweiby znajduje się port Museina, mała wioska rybacka z rafami koralowymi i pięknymi plażami. Na północy znajduje się obszar Nuweiba el-Tabarin, na który składa się wiele kompleksów turystycznych, sklepów i restauracji. Miejsca te zamieszkuje kilka plemion Beduinów. Tutaj powinieneś odwiedzić "plażę delfinów", gdzie mieszka rodzina Beduinów w pobliżu małej zatoki która oswoiła majestatyczne zwierzęta.

  Wycieczki pełne rozrywki

  Taba to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona na granicy z Izraelem. Skupiają się tu hotele znanych sieci, które zachęcają zamożnych turystów wysokim poziomem obsługi. Wakacje z dziećmi są w Tabie szczególnie polacane: większość hoteli jest wyposażona w place zabaw i baseny, sale gier i mini kluby. Miękki piasek i ciepłe wody laguny zapewniają turystom przyjemny odpoczynek. Większość hoteli wyposażona jest w doskonałe centra kongresowe. Nie zapomnij o wycieczce do Izraela, gdzie możesz odwiedzić jeden z legendarnych zabytków świata — Ścianę Płaczu.

  Wycieczki Fakultatywne Z Sharm-El-Sheikh

  Oferujemy specjalnie przygotowany program wycieczek z ANEX Tour, który pozwoli Państwu uzyskać niezpomniane wrażenia z wakacji w Egipcie. Szczegółowe informacje znajdziecie u przedstawiciela ANEX Tour w Państwa hotelu. Zalecamy rezerwację wszystkich wycieczek wyprzedzeniem.

  Informacje praktyczne

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...