ładowanie...
Znajdź opcji do Hiszpanii

Wycieczki do Hiszpanii

 • Otwarty dla turystów
 • Bez wizy
 • Bez certyfikatu

Hiszpania jest krajem UE, który zajmuje część Półwyspu Iberyjskiego, Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego, Morza Śródziemnego.

  Ciekawy w Hiszpanii

  • Hiszpania
  • hiszpański język

  Klimat

  Hiszpania przyciągaja entuzjastów eksploracji bogactwa historycznych i kulturalnych miejsc, muzeów, parków przyrody oraz tych, którzy czerpią radość z wakacji na plaży i uczestnictwa w świętach i festiwalach. Dzięki wyśmienitej obsłudze i serdeczności miejscowej ludności, twój pobyt w Hiszpanii będzie nie tylko ekscytujący, ale także komfortowy.

  Barcelona

  Hiszpania posiada kilka stref klimatycznych: północ charakteryzuje się łagodnymi zimami i ciepłymi latami; na południowym wschodzie zimy są krótkie i ciepłe, a lata suche; w centralnej części Hiszpanii jest dość zimno zimą, ale gorąco latem. Średnia temperatura powietrza w kontynentalnej części Hiszpanii latem wynosi +32 °C, a zimą +10 °C. Sezon plażowy trwa od końca maja do października.

  Costa Brava

  Na Wyspach Kanaryjskich pogoda jest ciepła przez cały rok, wakacje na plaży są dostępne o każdej porze roku. Latem temperatura powietrza wzrasta do +28 °C, a zimą do +20 °C, woda w Oceanie Atlantyckim przy wybrzeżu jest chłodna i nie zawsze spokojna.

  Costa Dorada

  Najpopularniejszymi destynacjami w Hiszpanii są Barcelona, ​​Teneryfa (archipelag Wysp Kanaryjskich), Majorka (Wyspy Balearskie), Costa Brava, Costa de Barcelona, ​​Costa Dorada.

  Majorka

  Barcelona przyciąga turystów swoją niezwykłą architekturą, która łączy w sobie dzieła A. Gaudíego (Dom Milà, Casa Batlló, Sagrada Familia) oraz modernizm. Aby poznać charakter całego kraju, warto odwiedzić architektoniczny zespół ulic, domów i placów Hiszpańskiej Wioski, który odzwierciedla różnorodność 16 regionów kraju. Z najwyższego punktu miasta, czyli góry Tibidabo, roztacza się imponująca panorama miasta, gdzie można również zobaczyć Kościół Serca Jezusowego, labirynt krajobrazowy Laberint d`Horta oraz park rozrywki. Podczas zorganizowanej wycieczki można również odwiedzić najbarwniejsze place miasta - Plac Katalonii i Plac Hiszpanii, wzgórze Montjuïc z obiektami zbudowanymi na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich 1992, a także promenadę, starą przystań oraz promenadę Barceloneta z niezliczonymi kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami.

  Taneryfa

  Dla dzieci doskonałym miejscem rozrywki będzie park rozrywki PortAventura, akwarium i zoo, a miłośników piłki nożnej zainteresuje stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywa Barcelona - jeden z najlepszych klubów na świecie. Miłośnicy zakupów będą zachwyceni Barceloną Shopping Line, gdzie czeka na nich 35 000 sklepów. W wielu restauracjach można również podziwiać pasjonujące show flamenco podczas degustacji słynnej hiszpańskiej paelli.

  Informacje praktyczne

  Podczas relaksu w Barcelonie warto odwiedzić górski klasztor Montserrat, oddalony o 35 km od miasta, wybrać się do francuskiego miasta fortecy Carcassonne lub skorzystać z możliwości bezcłowych zakupów w Andorze.

  Ważne!

  Podczas planowania podróży do Hiszpanii, warto rozważyć także wakacje na Costa Brava. Urocze kurorty otoczone malowniczą przyrodą oferują spokojny i relaksujący odpoczynek, który można urozmaicić spacerami po małych łodziach. Wycieczki z Costa Brava mogą obejmować:

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...