ładowanie...
Leć to Chaika

Wycieczki to Chaika

 • Bez wizy

Dla tych, którzy szukają spokojnego i malowniczego miejsca na wypoczynek nad morzem z całą rodziną, ten niewielki ośrodek będzie przyjemnym odkryciem. Choć w przeciwieństwie do Słonecznego Brzegu, Chaika nie jest zbyt znana, turyści mogą tu liczyć na spokojną okolicę, brak hałasu, dużo zieleni i rozsądne ceny.

  Dojazd własny Chaika

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Chaika

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Wieś Chaika położona jest w pobliżu popularnego kurortu Złote Piaski. Można powiedzieć, że jest to jego kontynuacja. Dziś Chaika natomiast słynie z demokratycznego charakteru, nie ma w niej tłumów turystów, a nawet w środku lata łatwo jest znaleźć wolne miejsce na plaży. Fundusz hotelowy reprezentowany jest głównie przez hotele 3-4-gwiazdkowe. Jest też wystarczająco dużo niedrogich pensjonatów i apartamentów.

  W kurorcie Chaika znajduje się wiele kawiarni i restauracji oferujących dania kuchni europejskiej i krajowej. Są też małe sklepiki, SPA, apteki oraz wypożyczalnie. W przeciwieństwie do sąsiednich kurortów, nie ma tu tętniącego życiem nocnego życia, ale jeśli ma się ochotę na zabawę, to bary, dyskoteki i kluby w Złotych Piaskach są w zasięgu spaceru.

  Klimat

  Sezon pływania w Chaika w Bułgarii rozpoczyna się pod koniec maja, a do połowy czerwca powietrze nagrzewa się do + 25-27 C, a woda do + 23-24 C. W najgorętszych miesiącach (lipiec-sierpień ), temperatura powietrza sięga +27-28 C, wody +26 C. Natomiast dzięki obfitości terenów zielonych i orzeźwiającej bryzie upał w Chaika jest łatwo tolerowany. Morze wychładza się bardzo powoli. We wrześniu temperatura wody rzadko spada poniżej +23 C. Plaże Chaika stają się puste dopiero w październiku.

  Opcje wypoczynku

  Morze w tym kurorcie jest bardzo spokojne, silne fale zdarzają się niezwykle rzadko. Do dyspozycji turystów w Chaika są jednocześnie dwie plaże: Noi i Kabakum. Noi preferują rodziny z dziećmi, gdyż zejście do wody jest tu łagodniejsze niż na plaży Kabakum. Poza tym obie plaże są bardzo podobne. Są piaszczyste, w miarę czyste, z rozwiniętą infrastrukturą. Są na nich leżaki, parasole, przebieralnie oraz toalety. W pobliżu plaż znajdują się kawiarnie i parkingi.

  Czystość wód przybrzeżnych na plażach Chaika sprzyja nurkowaniu. Powszechne są również tradycyjne zajęcia fizyczne, takie jak narty wodne i katamarany. Dla dzieci przygotowano wodne przejażdżki.

  Wśród innych rozrywek popularne są:

  • Spacery po okolicy
  • Gra w tenisa
  • Paragliding
  • Degustacja lokalnej kuchni
  • Wizyta w parku rozrywki Aquapolis
  • Wycieczki do klasztoru Aładża, Ewksinogradu i Warny

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...