ładowanie...
Leć to Duni

Wycieczki to Duni

 • Bez wizy

Dunes Resort to ogrodzony kompleks zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości wakacjach na plaży i jest jednym z najbardziej luksusowych kurortów w Bułgarii. Cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi, a także tych, które pragną wypocząć w maksymalnym komforcie w ramach opcji all inclusive.

  Dojazd własny Duni

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Duni

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Ośrodek położony jest na wybrzeżu Morza Czarnego, 7 km od miasta Sozopol w południowo-wschodniej części kraju. W przeciwieństwie do innych kurortów w Bułgarii, Dunes nie mogą pochwalić się długą historią. Osadę zaczęto budować w 1986 roku, a najbardziej luksusowe hotele powstały w ostatnich dziesięcioleciach. Turyści czekają na nowe, lśniąco czyste pokoje we wspaniałych 4-5-gwiazdkowych kompleksach hotelowych: Marina Royal Palace, Pelican, Belleville itp. Jednocześnie wszystkie hotele na Dunes mają własne plaże, a wiele z nich znajdują się tuż nad morzem.

  Terytorium Dunes jest zamknięte dla osób z zewnątrz, ale turyści nie muszą się nudzić. Infrastruktura kurortu obejmuje wszystko, co potrzebne do wypoczynku, w tym baseny zewnętrzne i kryte, centra spa, sklepy, bary na plażach i osobno przy basenach, restauracje kuchni narodowej i włoskiej, kantory wymiany walut oraz  kluby fitness. Dla dzieci przygotowano park wodny, kluby dla dzieci i młodzieży. Ponieważ zadbany teren kurortu Dunes sąsiaduje z rezerwatami Ropotamo i Arkutino oraz obszarami dziewiczej przyrody, w tym ze strefą wydm, od której wzięła się nazwa wioski, miłośnicy pieszych wędrówek i ekoturystyki znajdą wiele ciekawych tras.

  Klimat

  Podobnie jak inne kurorty w Bułgarii, Dunes charakteryzuje się łagodnym klimatem przypominającym klimat śródziemnomorski. Pod koniec maja, gdy temperatura wody osiąga +21 C, a temperatura powietrza +23 C, rozpoczyna się sezon kąpielowy, który kończy się dopiero pod koniec września. Najgorętsze miesiące to lipiec-sierpień. W tym czasie powietrze nagrzewa się do +27-28 C, woda do +24-25 C.

  Opcje wypoczynku

  Kupujący wycieczki do Dunes liczą przede wszystkim na wypoczynek na plaży, a w kurorcie stworzono do tego wszelkie warunki. Całkowita długość kilku plaż z drobnym złotym piaskiem wynosi 4,5 km. Wszystkie plaże są codziennie sprzątane oraz są dobrze wyposażone. Posiadają parasole, leżaki, przebieralnie itp. Ze względu na nienaganną czystość wody plaże Dunes są oznaczone Błękitną Flagą. Gładkie wejście do morza, piaszczyste dno i brak fal są szczególnie wygodne dla małych turystów, którzy mogą bezpiecznie pluskać się w płytkiej wodzie. Ponieważ plaża jest nie tylko długa, ale i szeroka (około 100 m), plaże nigdy nie są zatłoczone, a dla tych, którzy szukają całkowitej prywatności, na południe od wyposażonych plaż znajdują się „dzikie” plaże.

  Miłośnikom aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oferujemy jazdę na rowerze i turystykę pieszą, plażową piłkę nożną i siatkówkę, aerobik w wodzie oraz łucznictwo. W ośrodku znajdują się także centra fitness, pole do minigolfa, kilka kortów tenisowych, bilard i kręgielnia. Ci, którzy chcą się zrelaksować, mogą skorzystać z masażu lub zabiegu odnowy biologicznej w spa, spędzić czas w saunie lub łaźni tureckiej.

  Wśród innych atrakcji kurortu szczególnie popularne są:

  • mini rejsy jachtem
  • wieczorne dyskoteki i występy rozrywkowe na terenie kompleksów hotelowych
  • wycieczki do pobliskich rezerwatów
  • windsurfing
  • degustacje kuchni narodowej

    

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...