ładowanie...
Znajdź opcji to Ravda

Wycieczki to Ravda

 • Bez wizy

Przestronne śnieżnobiałe plaże, niezwykle piękny przylądek, turkusowa woda morska i malownicze domy zanurzone w zieleni – to właśnie prezentuje turystom Ravda w Bułgarii. Jeśli ktoś szuka dobrze wyposażonego i przytulnego miejsca na wakacje na plaży z dziećmi, to ten niewielki ośrodek ma wszelkie szanse, aby zadowolić każdego.

  Dojazd własny Ravda

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ravda

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Położona zaledwie 1,5 km od miasta Nessebar - Ravda jest jednym z bułgarskich kurortów, który łączy w sobie patriarchalne otoczenie i rozwiniętą infrastrukturę. To nie przypadek, że znajduje się tu kilka międzynarodowych obozów dla dzieci. Przylądek dzieli strefę przybrzeżną miasta Ravda w Bułgarii na dwie części. Obie słyną z czystych piaszczystych plaż i czystej wody w zatokach. Na terenie miejscowości znajduje się wiele kawiarni, barów oraz pizzerii oferujących dania kuchni lokalnej i zagranicznej. Znajdują się tu wypożyczalnie samochodów, apteki, minimarkety, sklepy z pamiątkami i małe sklepiki. Większość hoteli w Ravdzie jest 3-4 gwiazdkowa i znajduje się blisko morza. Turyści mogą nocować nie tylko w hotelach, ale także w prywatnych pensjonatach czy apartamentach.

  Na terenie miejscowości znajduje się ośrodek kajakowy i kilka szkół sportów wodnych. Dla dzieci dostępny jest park rozrywki i atrakcje, a niedaleko miasta znajduje się Aqua Paradise, jeden z największych parków wodnych w Bułgarii. Jeśli oferowane rozrywki nie są wystarczające, z Ravdy łatwo i szybko można dostać się do Nessebar i Słonecznego Brzegu.

  Klimat

  Sezon pływania rozpoczyna się tutaj pod koniec maja, kiedy temperatura wody w Ravdzie wzrasta do +21ºС i trwa mniej więcej do połowy października. W szczycie sezonu woda w morzu, zwłaszcza w pobliżu wybrzeża, jest bardzo ciepła + 27/28 ºС, a powietrze ogrzewa się do + 30 ºС. Latem pogoda w Ravdzie jest prawie zawsze słoneczna, a opady są niezwykle rzadkie.

  Opcje wypoczynku

  Wycieczki do Ravdy wybiera się przede wszystkim ze względu na tamtejsze plaże. Najpopularniejsze z nich to:

  • Południowa – jest to najbardziej zatłoczona plaża z leżakami, licznymi atrakcjami (katamaran, banan, siatkówka itp.) i łagodnym zejściem do wody. Preferują ją rodziny z dziećmi
  • Olympic Hopes to dobrze wyposażona plaża z leżakami, parasolami, prysznicami itp. Na plaży znajdują się kawiarnie i szkoła surfingu. Wejście do morza jest łagodne, wygodne dla dzieci
  • Akademika to plaża, na której nie ma zbyt wielu turystów, a morze jest bardzo spokojne dzięki falochronom
  • „Central” to stosunkowo słabo zaludniona romantyczna plaża, którą lubią miłośnicy ciszy i samotności

  Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu w Ravdzie znajdą mnóstwo rozrywek. Od windsurfingu po spływy kajakowe oraz od wędkarstwa aż po narty wodne. Początkujący ze sportami wodnymi mogą zapisać się do jednej ze szkół lub wynająć prywatnego instruktora. Miłośnicy bardziej relaksującego wypoczynku mogą poćwiczyć jogę, skorzystać z zabiegów w spa lub wybrać się na spacer po nadmorskim parku. Inną popularną rozrywką są wycieczki z Ravdy do pobliskiego Nessebar, a także do Warny, Burgas, klasztoru Aladzha itp.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...