ładowanie...
Leć to sunny beach

Wycieczki to sunny beach

 • Bez wizy

Słoneczny Brzeg to duża bułgarska miejscowość wypoczynkowa położona na wybrzeżu Morza Czarnego, na północ od Burgas. Znajduje się w wyjątkowym miejscu, gdzie w pobliżu nie ma głównych autostrad, przedsiębiorstw ani linii kolejowych. Wszystko to pozytywnie wpływa na środowisko oraz czystość tutejszej plaży, dla której „Błękitna Flaga” stała się codziennością.

  Dojazd własny sunny beach

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in sunny beach

  • Język bułgarski

  Informacje ogólne

  Miejscowość Słoneczny Brzeg w Bułgarii jest idealna dla rodzin z dziećmi. Wybrzeże jest piaszczyste, wejście do wody łagodne, na plażach znajdują się zjeżdżalnie dla dzieci, baseny, place zabaw oraz zajęcia animacyjne dla dzieci. 10 km od miejscowości znajduje się park wodny. Na plażach można uprawiać parasailing, kitesurfing, wypożyczyć katamaran czy pojeździć na bananie. Do Słonecznego Brzegu chętnie przyjeżdżają także młodzi ludzie, dla których otwarte są kawiarnie, dyskoteki, kluby oraz boiska sportowe.

  Temperatura wody w Słonecznym Brzegu do końca października nie spada poniżej +24 stopni, a temperatura powietrza pozwala na komfortowy wypoczynek aż do końca września.

  Do dyspozycji jest około 800 hoteli, rozciągających się na długości 10 km wzdłuż wybrzeża. Słoneczny Brzeg w Bułgarii oferuje zakwaterowanie w hotelach, kurortach, pensjonatach od 2- do 5-gwiazdek. Niektóre posiadają baseny, infrastrukturę rozrywkową i pracują na zasadzie all-inclusive. Inne oferują jedynie nocleg i śniadanie. Znajdują się tu także modne restauracje serwujące dania kuchni śródziemnomorskiej.

  Rozrywka

  Pomimo tego, że podwodny świat miejscowości nie jest zbyt bogaty, popularne są lekcje nurkowania. Można udać się do Nessebar, którego część znalazła się pod wodą. Można tu zobaczyć ruiny domów, amfory oraz twierdzę miejską.

  Miłośnicy sportu znajdą na plażach kilka pól do minigolfa, tenisa, siatkówki i mini piłki nożnej. Wzdłuż wybrzeża i okolic oferowana jest jazda quadami, jeepami i amfibiami terenowymi. Miejscowość posiada również własne kasyno Platinum.

  Dla najmłodszych jest park rozrywki, a dzieci chętnie jeżdżą pociągami wzdłuż wybrzeża.

  Co warto zobaczyć?

  Miejscowość jest stosunkowo młoda i została stworzona wyłącznie w celach rekreacyjnych. Zabytków jest tu niewiele, więc trzeba będzie zapoznać się z zabytkami kultury i historii w Nessebar, Sozopolu i Wielkim Tyrnowie.

  Wycieczki do Słonecznego Brzegu dają możliwość aktywnego spędzenia czasu. Popularne są wycieczki do klasztoru Rila, klasztoru na skale Aladzha i jeziora Burgas. Miłośnicy wycieczek morskich mogą popłynąć łodzią wzdłuż wybrzeża z przystanią i piknikiem na dzikiej plaży.

  Podróżując do wioski, można zapoznać się z tradycjami ludowymi Bułgarów. Można tu skosztować kuchni narodowej, posłuchać pieśni ludowych i obejrzeć występy.

  Warto również wybrać się na rejs łódką po rzece Kamchia w rezerwacie przyrody Longoza lub spacer po Kamiennym Lesie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...