ładowanie...
Leć to Sveti vlas

Wycieczki to Sveti vlas

 • Bez wizy

Sveti vlas w Bułgarii to miejscowość wypoczynkowa położona 40 km od Burgas. Znajduje się w miejscu o wyjątkowym mikroklimacie, jaki zapewnia Morze Czarne i góry. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko na wakacje na plaży, ale także na regenerację.

  Dojazd własny Sveti vlas

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Sveti vlas

  • Język bułgarski

  Pogoda

  Wakacje na plaży są najlepsze od maja do września. Temperatura powietrza latem wynosi +29°C. Woda nagrzewa się do +24°C i utrzymuje ciepło do końca listopada.

  Plaże

  Miejscowość posiada kilka piaszczystych plaż z łagodnym wejściem do wody. Fale są rzadkie. Wszędzie są parasole i leżaki oraz wypożyczalnie łodzi i katamaranów. Są tu boiska do siatkówki i piłki nożnej, można pojeździć na bananie, przelecieć nad wybrzeżem na spadochronie czy wybrać się na rejs statkiem do sąsiedniego Słonecznego Brzegu i Nessebar. Na przedmieściach znajdują się dzikie, drobno żwirowe plaże dla miłośników odosobnionego relaksu.

  Hotele

  W miejscowości większość hoteli jest 3-4 gwiazdkowych, ale jest też kilka hoteli pięciogwiazdkowych. Część z nich oferuje pokoje ze śniadaniem lub bez. Część pracuje na zasadzie all-inclusive. Istnieją również sanatoria i pensjonaty oferujące zabiegi balneologiczne.

  Zabytki i rozrywka

  W Sveti Vlas nie zachowały się prawie żadne starożytne budowle, można zobaczyć jedynie kościół św. Błażeja, zbudowany na miejscu zniszczonego klasztoru z XVII wieku oraz kościół św. Atanazego Wielkiego z kolekcją przyborów kościelnych i ikony XIX w.

  Amfiteatr to miejsce, które przyciąga miłośników przedstawień i koncertów. Odbywają się tu festiwale oraz działa klub szermierczy.

  Na wakacjach w Sveti Vlas można wybrać się do muzeum motocykli, w którym znajdują się 100-letnie motocykle, niemieckie motocykle wojskowe, radzieckie Wiatki oraz akcesoria motocyklowe z połowy ubiegłego wieku.

  Życie nocne w miejscowości jest bardzo bogate. Działają tu kasyna, dyskoteki, kluby nocne i restauracje, można wynająć jacht na imprezy na wodzie. Latem w mieście odbywają się regaty Sveti Vlas.

  Można udać się do parku rozrywki Słoneczny Brzeg i parku wodnego Action.

  Wycieczki

  Wycieczki do Sveti Vlas często kupują miłośnicy aktywnego podróżowania, gdyż z miejscowości można udać się do Sozopola, Sofii, Plovdiv, Veliko Tarnovo czy poza Bułgarią – do kolorowego Stambułu lub ojczyzny Drakuli – Rumunii.

  Popularne są wycieczki do klasztoru Rila, zamku Ravadinovo, wyspy św. Anastazji, słonej plaży nad jeziorem Atanasovsko i Kamiennego Lasu. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu ze Sveti vlas mogą wybrać się na wędkowanie lub safari jeepem w malowniczym otoczeniu góry Strandzha. Aby zapoznać się z bułgarskimi tradycjami, pieśniami, tańcami, kuchnią, można wybrać się na wycieczkę do wioski.

  Miłośnicy przyrody powinni zobaczyć skalisty przylądek Kaliakra i ogród botaniczny z rezydencją królowej Rumunii.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...