ładowanie...
Leć do Al-Alamayn

Wycieczki do Al-Alamayn

 • Potrzebujesz wizy

Al-Alamayn nie jest typową egipską miejscowością wypoczynkową. Kurort położony jest na północy kraju, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, dlatego miłośnicy plażowania przyjeżdżają tu tylko od maja do października. W pozostałych miesiącach pogoda jest bardziej wiosenna.

  Dojazd własny Al-Alamayn

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia w Al-Alamayn

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Co przyciąga turystów do El Alamein?

  El Alamein posiada międzynarodowe lotnisko, dzięki czemu można bardzo szybko dostać się do każdego hotelu w mieście. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących z małymi dziećmi.

  Portowe miasto El Alamein przyciąga niewielu nurków, ponieważ Morze Śródziemne nie jest tak bogate w faunę i florę jak Morze Czerwone. Ma jednak swój urok – masę zatopionych statków, które stają się atrakcją dla miłośników nurkowania.

  Wycieczki do El Alamein wybierają głównie miłośnicy historii i wycieczek edukacyjnych. Podczas II wojny światowej w mieście toczyły się aktywne działania wojenne, o których pamiętają nie tylko statki i samoloty na dnie morskim, ale także liczne pomniki i muzea. W El Alamein znajduje się Muzeum Wojskowe, kompleks pamięci i kilka cmentarzy wojskowych.

  Wakacje w El Alamein zainteresują tych, którzy chcą odwiedzić Aleksandrię i Kair. Do tych miast z miejscowości nad Morzem Czerwonym droga jest długa, dlatego turyści często odmawiają ich odwiedzenia. Ale ci, którzy celowo planują tam pojechać, przyjeżdżają do El Alamein.

  Co robić w El Alamein?

  Rozrywka w El Alamein jest taka sama jak na wybrzeżu Morza Czerwonego, z tą tylko różnicą, że nurkowanie i spacery po pustyni odbywają się w innych miejscach. Na pustynię można pojechać quadami lub wielbłądami. Po egzotycznym spacerze można zrelaksować się w towarzystwie Beduinów przy herbacie i fajce wodnej.

  Ale samo El Alamein zasługuje na uwagę. Znajdują się tu piękne plaże, doskonała infrastruktura hotelowa, która jest w większości nowa. Pod koniec maja temperatura wody w Morzu Śródziemnym wzrasta do +22 stopni. Jednak podgrzewane baseny w hotelach El Alamein zastępują morze, jeśli woda wydaje się zbyt zimna.

  Zaletą miejscowości jest to, że nawet w lipcu-sierpniu nie ma takich upałów jak na wybrzeżu Morza Czerwonego, więc miłośnicy przyjemnego ciepła, a nie wyczerpującego upału, mogą tu bezpiecznie odpocząć. Plaże El Alamein są szerokie a wejście do wody łagodne. Dlatego przyjazd tutaj z małymi dziećmi to przyjemność. Na mapie El Alamein można znaleźć hotele o dowolnej liczbie gwiazdek, w tym hotele pięciogwiazdkowe o wysokim poziomie usług.

  Wycieczki z El Alamein

  Miastem położonym najbliżej El Alamein jest Aleksandria, do której dotarcie zajmuje około 1,5 godziny. Tutaj warto zobaczyć fort, amfiteatr, pałace Montaza i Ras al-Tin, udać się do muzeum historycznego i Muzeum Sztuk Pięknych. Aleksandria to nowoczesne egipskie miasto pełne centrów handlowych, barów, restauracji i klubów nocnych.

  Dla miłośników antyków ciekawsza będzie wycieczka do Kairu. Ludzie przyjeżdżają tu, aby zobaczyć piramidy w Gizie, które są znakiem rozpoznawczym Egiptu. Jeśli będzie się miało szczęście być tu wieczorem, będzie można być świadkiem pokazu świateł i muzyki na piramidach, zobaczyć je w zupełnie innym świetle. W samym Kairze warto odwiedzić kolorowy orientalny bazar, który jest egzotyczny ze względu na swoje położenie niemal w samym sercu średniowiecznej Medyny.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...