ładowanie...
Znajdź opcji to Al alamayn

Wycieczki to Al alamayn

 • Potrzebujesz wizy
 • Bez certyfikatu

El Alamein nie jest typową egipską miejscowością wypoczynkową. Położone jest na północy kraju, na wybrzeżu Morza Śródziemnego, dlatego miłośnicy plażowania przyjeżdżają tu tylko od maja do października.

  Dojazd własny Al alamayn

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Al alamayn

  • Funt Egipski
  • arabski język

  Co przyciąga turystów do El Alamein?

  El Alamein posiada międzynarodowe lotnisko, dzięki czemu można bardzo szybko dostać się do każdego hotelu w mieście. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących z małymi dziećmi.

  Portowe miasto El Alamein przyciąga niewielu nurków, ponieważ Morze Śródziemne nie jest tak bogate w faunę i florę jak Morze Czerwone. Ma jednak swój urok – masę zatopionych statków, które stają się atrakcją dla miłośników nurkowania.

  Wycieczki do El Alamein wybierają głównie miłośnicy historii i wycieczek edukacyjnych. Podczas II wojny światowej w mieście toczyły się aktywne działania wojenne, o których pamiętają nie tylko statki i samoloty na dnie morskim, ale także liczne pomniki i muzea. W El Alamein znajduje się Muzeum Wojskowe, kompleks pamięci i kilka cmentarzy wojskowych.

  Wakacje w El Alamein zainteresują tych, którzy chcą odwiedzić Aleksandrię i Kair. Do tych miast z miejscowości nad Morzem Czerwonym droga jest długa, dlatego turyści często odmawiają ich odwiedzenia. Ale ci, którzy celowo planują tam pojechać, przyjeżdżają do El Alamein.

  Co robić w El Alamein?

  Rozrywka w El Alamein jest taka sama jak na wybrzeżu Morza Czerwonego, z tą tylko różnicą, że nurkowanie i spacery po pustyni odbywają się w innych miejscach. Na pustynię można pojechać quadami lub wielbłądami. Po egzotycznym spacerze można zrelaksować się w towarzystwie Beduinów przy herbacie i fajce wodnej.

  Ale samo El Alamein zasługuje na uwagę. Znajdują się tu piękne plaże, doskonała infrastruktura hotelowa, która jest w większości nowa. Pod koniec maja temperatura wody w Morzu Śródziemnym wzrasta do +22 stopni. Jednak podgrzewane baseny w hotelach El Alamein zastępują morze, jeśli woda wydaje się zbyt zimna.

  Zaletą miejscowości jest to, że nawet w lipcu-sierpniu nie ma takich upałów jak na wybrzeżu Morza Czerwonego, więc miłośnicy przyjemnego ciepła, a nie wyczerpującego upału, mogą tu bezpiecznie odpocząć. Plaże El Alamein są szerokie a wejście do wody łagodne. Dlatego przyjazd tutaj z małymi dziećmi to przyjemność. Na mapie El Alamein można znaleźć hotele o dowolnej liczbie gwiazdek, w tym hotele pięciogwiazdkowe o wysokim poziomie usług.

  Wycieczki z El Alamein

  Miastem położonym najbliżej El Alamein jest Aleksandria, do której dotarcie zajmuje około 1,5 godziny. Tutaj warto zobaczyć fort, amfiteatr, pałace Montaza i Ras al-Tin, udać się do muzeum historycznego i Muzeum Sztuk Pięknych. Aleksandria to nowoczesne egipskie miasto pełne centrów handlowych, barów, restauracji i klubów nocnych.

  Dla miłośników antyków ciekawsza będzie wycieczka do Kairu. Ludzie przyjeżdżają tu, aby zobaczyć piramidy w Gizie, które są znakiem rozpoznawczym Egiptu. Jeśli będzie się miało szczęście być tu wieczorem, będzie można być świadkiem pokazu świateł i muzyki na piramidach, zobaczyć je w zupełnie innym świetle. W samym Kairze warto odwiedzić kolorowy orientalny bazar, który jest egzotyczny ze względu na swoje położenie niemal w samym sercu średniowiecznej Medyny.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...