ładowanie...
Leć to Dahab

Wycieczki to Dahab

 • Potrzebujesz wizy

Miasto Dahab w Egipcie nad brzegiem Zatoki Akaba to miejscowość nad Morzem Czerwonym, 100 km od Szarm el-Szejk. To miejsce jest znane młodym ludziom, którzy nie są wymagający pod względem jedzenia i warunków życia, ale cenią sobie relaksującą atmosferę, zabawę i doskonałe możliwości uprawiania sportów wodnych. Istnieją hotele od jednej do pięciu gwiazdek, więc można dokonać wyboru do swoich własnych preferencji.

  Dojazd własny Dahab

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Dahab

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Wycieczki w Dahabie

  Z miejscowości można wybrać się na spacer ścieżką Mojżesza do Jebel Musa, które uważane jest za miejsce o szczególnej mocy. Jest to okazja, aby zobaczyć klasztor św. Katarzyny, do którego tradycyjnie gromadzą się rzesze pielgrzymów.

  Białe i kolorowe kaniony to główne atrakcje przyrodnicze miejscowości Dahab w Egipcie. Są to skały, które w zależności od koloru słońca rzucają wszystkie kolory tęczy i mogą przybrać kolor biały, czerwony, niebieski. Po tak niesamowitym widowisku można ochłodzić się w słodkowodnym jeziorze w oazie Ain Khudra.

  Aby poznać życie i kulturę tubylców, warto odwiedzić beduińską wioskę Ras-a-Satan, gdzie ludzie nadal nie korzystają z prądu i innych zdobyczy cywilizacji. Beduinów jest tu niewielu, a większość mieszkańców to hipisi, którzy grają na bębnach, wychwalają słońce i urządzają wyjątkowe rytuały przy zapalonych świecach nad brzegiem morza. Wiele osób przyjeżdża do Dahabu, aby tutaj uprawiać jogę, oczyścić myśli i  żyć z dala od cywilizacji.

  W Parku Narodowym Gabr-Il-Bent istnieje możliwość przejażdżki na wielbłądach lub jeepach w miejscach, gdzie nie ma ludzi. Można tu również nurkować w najbardziej malowniczych miejscach.

  W parku Ras Abu Galum na turystów czekają górskie krajobrazy na lądzie i wyjątkowe rafy w morzu. To jedno z najbardziej zapadających w pamięć miejsc w Zatoce Akaba, gdzie powstają niesamowite zdjęcia.

  Pogoda w Dahabie

  Miejscowość Dahab słynie z wyjątkowego klimatu, a dokładniej zwiększonej wietrzności. To jedno z najlepiej wentylowanych miejsc nie tylko w Egipcie, ale i na świecie. Z tego powodu przyjeżdżają tu miłośnicy surfingu, windsurfingu oraz kitingu. Na dwóch stacjach Veteratorii można trenować pod okiem profesjonalistów i wypożyczyć wysokiej jakości sprzęt.

  Nurkowanie w Dahabie

  Morze Czerwone nadaje się do nurkowania w dowolnym miejscu, ponieważ wszędzie są rafy i bogata fauna. Ale w każdym regionie miejscowości są specjalne miejsca do nurkowania. W Dahabie jest to Blue Hole. Nie ma tu nic dla początkujących, ale ekstremiści uwielbiają to miejsce za możliwość nurkowania na głębokość 100 m, aby zobaczyć to, co niedostępne kilka metrów od powierzchni, na przykład mieszkańców głębin. Błękitna Laguna w Dahab ma jeszcze jedną „atrakcję” – skałę z obeliskami ku pamięci tych, którzy nie wypłynęli z jaskini.

  Nurkowanie w Dahab jest możliwe o każdej porze roku, jednak przy wietrznej pogodzie woda może być lekko mętna, a silne fale utrudniają poruszanie się.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...