loading...
Leć to El gouna

Wycieczki to El gouna

 • Potrzebujesz wizy

El Gouna to miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Czerwonym, 25 km od Hurghady. Miejscowość uderzająco różni się od innych egipskich miast, ponieważ pierwotnie została zaprojektowana w stylu weneckim - na wyspach połączonych kanałami i mostami.

  Dojazd własny El gouna

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in El gouna

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólne

  El Gouna to nie tylko luksusowa, ale także przyjazna środowisku miejscowość, dlatego osoby przyzwyczajone do wysokiego poziomu usług lubią tu odpoczywać.

  Wycieczki do El Gunnu są odpowiednie dla rodzin, w tym z małymi dziećmi, ponieważ na plażach znajduje się duży obszar płytkiej wody. Młodzi ludzie przyjeżdżają tu ze względu na tętniące życiem nocne życie, a zamożne osoby przyjeżdżają tu, aby odpocząć w ciszy i spokoju na odległych wyspach.

  Hotele 5-gwiazdkowe El Gouna, podobnie jak wszystkie inne budynki w tej miejscowości, osiągają wysokość nie większą niż dwa piętra, co stwarza atmosferę tego miejsca i zapewnia dobry widok na okolicę. Hotele all-inclusive w El Gounie skupiają się na usługach europejskich.

  Wiele hoteli nie ma dostępu do plaż, na których można pływać.

  Gdzie można odpocząć?

  Zdjęcia El Gunna potwierdzają, że miejscowość jest malownicza i niezwykła, której jedyną wadą jest brak odpowiednich plaż przy hotelach. Trzeba się przygotować na to, że trzeba będzie do nich dotrzeć łódkami lub samochodami. Łodzie tutaj są uważane za transport publiczny i mogą dostarczać turystów na dowolną wyspę i do każdego hotelu.

  Centrum miejscowości stanowi dzielnica Kafr w stylu tradycyjnej architektury egipskiej. Można tu odwiedzić bazar, obserwatorium astronomiczne, galerię handlową, muzeum historyczne, a także poddać się zabiegom wellness w centrum Club House.

  Na wyspie Zeitouna znajduje się wiele restauracji rybnych, dyskoteka El Arena, pola golfowe, tor gokartowy i bezpłatne akwarium.

  Mangrove Beach przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku – piłki nożnej, siatkówki plażowej, kitesurfingu.

  Turyści udają się nad Morze Czerwone w poszukiwaniu raf koralowych i nurkowania. Niedaleko miasta znajdują się miejsca do nurkowania z zatopionymi statkami, a także Mahmeya - to rezerwat koralowców z setkami gatunków życia morskiego.

  Pogoda

  Pogoda na El Gounie pozwala na wypoczynek w miejscowości przez cały rok, jednak najlepsze pory to wiosna i jesień, kiedy temperatura powietrza i wody jest maksymalnie komfortowa dla tych, którzy nie lubią upałów. Na wycieczki lepiej wybrać okres od listopada do marca.

  Wycieczki

  Zabytków El Gouny nie jest zbyt wiele. Głównym z nich jest futurystyczny obiekt sztuki architektonicznej „Desert Breath”.

  Najbardziej romantycznym miejscem w miejscowości jest Most Spełnienia Życzeń, gdzie zakochane pary wyznają sobie miłość i składają propozycje małżeńskie.

  Podczas wakacji na El Gounie można wziąć udział w safari jeepem, wybrać się na rejs łodzią lub zanurkować łodzią podwodną na dno morskie. Miłośników tradycyjnych wycieczek zainteresuje odwiedzenie klasztorów św. Katarzyny, św. Antoniego i Pawła.

  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...