ładowanie...
Leć to El qoseir

Wycieczki to El qoseir

 • Potrzebujesz wizy

El Quseir to egipska miejscowość wypoczynkowa położona 2,5 godziny jazdy od Hurghady. Najbliższe miasta to Safaga i Marsa Alam. Chętnie tu przyjeżdżają miłośnicy nurkowania i snorkelingu, a lokalna fauna podwodna uważana jest za jedną z najbogatszych w Morzu Czerwonym.

  Dojazd własny El qoseir

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in El qoseir

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Do X wieku El Quseir uchodziło za największy port Morza Czerwonego. Ale teraz po dawnej świetności nie ma już śladu.

  Ze względu na oddalenie El Quseir od innych miast, miejscowość zachowała swoją autentyczność. Nie ma tu dobrze rozwiniętego przemysłu rozrywkowego, dlatego ludzie przyjeżdżają tu, aby w miłej atmosferze cieszyć się morzem i słońcem. To świetne miejsce dla par, małych dzieci, osób starszych, ale młodzi ludzie mogą się nudzić. Cała rozrywka koncentruje się wyłącznie na terenach hoteli. Dzięki możliwości podróży morskich i eksploracji podwodnego świata, jest to idealne miejsce dla miłośników morza.

  Hotele El Quseir przeznaczone są dla różnych turystów, a większość z nich działa na zasadzie all-inclusive. Wszystkie hotele są nowe i spełniają nowoczesne wymagania w zakresie komfortu i bezpieczeństwa.

  Co warto zobaczyć?

  W El Quseira warto zobaczyć standard architektury islamskiej – meczet Al-Farran. Miłośników historii zainteresuje grobowiec władcy Sayada ash-Shazli, ruiny portu z czasów Cesarstwa Rzymskiego, kopalnia złota z VII wieku, Wadi Hammamat – kamieniołomy, z inskrypcjami naskalnymi, które przetrwały do dziś.

  Od XVI wieku zachowała się twierdza osmańskiego sułtana Selima, niegdyś chroniąca mieszczan przed najeźdźcami. Można ją zwiedzać z przewodnikiem – zobaczyć panoramę z wieży strażniczej, pomieszczenia w murach twierdzy, eksponaty opowiadające o życiu Beduinów, historii klasztorów koptyjskich, przemyśle stoczniowym oraz starożytnych rzymskich kopalniach.

  Sporty wodne

  Wszystkie entuzjastyczne recenzje na temat miejscowości El Quseir dotyczą wypoczynku na wodzie i w wodzie. Okolica bogata jest w żywe rafy koralowe, unikalną florę i faunę. Z najbardziej znanych warto zwrócić uwagę na Abu Dabab, Samadai, El Finstone, gdzie często można zobaczyć delfiny, barakudy, płaszczki oraz żółwie.

  Nurkowanie safari to jedna z najpopularniejszych atrakcji w El Quseira. Rozpoczyna się u wybrzeży kurortu a kończy w pobliżu Sudanu. Można zarezerwować 1-2 dni i popłynąć jachtem do Parku Narodowego Brothers lub Dedimze. Żyją tu ryby młotowate i inne duże zwierzęta.

  Wybierając się na nurkowanie trzeba pamiętać, że nie wszystkie miejsca są odpowiednie dla początkujących. Na przykład niektóre rafy znajdują się na dużych głębokościach pomiędzy silnymi prądami dolnymi, więc nurkowanie na nich nie jest bezpieczne.

  Z hoteli El Quseir często organizowane są wycieczki do Marsa Alam, do zatopionego 100-metrowego Salem Express, na wyspy Małego i Wielkiego Brata.

  Wycieczki

  Bliskość pustyni pozwala na podróżowanie po piaskach jeepami lub quadami w stronę gór. Jest to świetna okazja, aby zapoznać się z życiem Beduinów zamieszkujących małe wioski na piasku. Można tu skosztować lokalnej kuchni, napić się herbaty i pojeździć na wielbłądach.

  Z El Quseir można pojechać do Hurghady, Luksoru czy Kairu.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...