loading...
Leć to Makadi

Wycieczki to Makadi

  • Potrzebujesz wizy

Zatoka Makadi w Egipcie to jedyna miejscowość stworzona specjalnie z myślą o turystach zagranicznych. Nie ma tu żadnej lokalnej ludności, z wyjątkiem personelu hotelu.

    Dojazd własny Makadi

      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...

    Do zobaczenia in Makadi

    • Funt Egipski
    • Język arabski

    Informacje ogólne

    Makadi położone jest w spokojnym miejscu, gdzie wypoczywają rodziny z małymi dziećmi, a także miłośnicy spokojnego spędzania czasu. Poza hotelami Makadi nie ma infrastruktury, więc miłośnicy takich atrakcji jak dyskoteki, kluby czy parki rozrywki będą się nudzić. Z tego powodu rzadko można tu spotkać grupy młodzieżowe. Ale niektóre hotele w Makadi Bay mają dobre kluby dyskotekowe.

    Zatoka Makadi jest uważana za szanowane miejsce. Istnieje doskonała infrastruktura hotelowa, składająca się głównie z hoteli 4 i 5-gwiazdkowych o wysokim poziomie usług.

    Wypoczynek w Makadi Bay będzie tak komfortowy, jak to tylko możliwe, ponieważ na terenie hoteli znajdują się zielone ogrody, parki, ścieżki spacerowe, butiki i luksusowe plaże. Poza hotelem rozciąga się martwa pustynia. Bliskość Hurghady pozwala na dojazdy do centrum miasta, zakupy na targu i w centrach handlowych. Dużym plusem miejscowości Makadi jest to, że hotele są częścią jednego zespołu, a ich terytoria są ze sobą połączone.

    Nurkowanie w Zatoce Makadi

    W zatoce Makadi znajdują się 2 rafy koralowe – na centralnej plaży i na wyspie Abu Nachish. Nurkując głęboko przy pierwszej z nich można spotkać mureny, rekiny rafowe i płaszczki, ale koralowce i ryby widać także pływając z maską. Wyspę otacza druga rafa, jednak prądy są tu dość silne, dlatego nurkować można jedynie z instruktorem. Kolejna popularna rafa w zatoce Makadi znajduje się na wyspie Giftun. Temperatura wody w Zatoce Makadi nie spada poniżej +20 stopni, dzięki czemu można pływać i poznawać podwodny świat przez cały rok.

    Na plażach Zatoki Makadi znajdują się profesjonalne centra nurkowe, w których można nauczyć się nurkowania od podstaw oraz zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt do nurkowania.

    Rozrywka i wycieczki

    Pogoda w Makadi Bay pozwala na wycieczki bez sezonowych przerw, choć w miesiącach letnich jest to trudniejsze ze względu na wysokie temperatury powietrza.

    Wybierając wycieczkę po zatoce Makadi, nie powinno ograniczać się do morza i plaży. Można wybrać się do parku wodnego, akwarium, uprawiać windsurfing lub zwiedzać. Dawkę adrenaliny można uzyskać podczas trzygodzinnej wycieczki po pustyni jeepami lub quadami. Warto również wynająć jacht lub popłynąć statkiem z panoramicznymi szklanymi oknami. Dla tych, którzy boją się nurkować, jest to świetna okazja, aby zobaczyć podwodny świat.

    Można też pojechać do Kairu i Luksoru, zobaczyć piramidy. Popularnością cieszą się wieczory w restauracjach z wszelkiego rodzaju pokazami tanecznymi, takimi jak „Tysiąc i jedna noc”.

    loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...
      loading...