ładowanie...
Znajdź opcji to Marsa alam

Wycieczki to Marsa alam

 • Potrzebujesz wizy

Marsa Alam to aktywnie rozwijająca się miejscowość w Egipcie. Przyciąga miłośników nurkowania, snorkelingu i niekończących się plaż.

  Dojazd własny Marsa alam

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Marsa alam

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólme

  Miejscowość składa się głównie z hoteli 4-5-gwiazdkowych i poza nimi nie ma rozwiniętej infrastruktury, dlatego wycieczki do Marsa Alam rezerwują głównie miłośnicy spokojnych, relaksujących wakacji. Lubią tu odpoczywać pary, rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Luksusowe hotele są idealne na miesiąc miodowy.

  Pogoda w Marsa Alam pozwala na wypoczynek przez cały rok, chociaż najlepszy czas to okres od połowy wiosny do połowy jesieni.

  Nurkowanie w Marsa Alam

  W Marsa Alam nie ma żadnych zabytków. Miejscowość, która wcześniej była zwykłą wioską rybacką, kilkadziesiąt lat temu zaczęła nabywać infrastrukturę hotelową, dzięki czemu morska flora i fauna uległa najmniejszemu wpływowi człowieka. Zachowane są tu luksusowe rafy koralowe gdzie żyją setki gatunków ryb, występują delfiny, mureny i rekiny młoty.

  Plaże Marsa Alam są piaszczyste, z rozległym terenem do wypoczynku. Rafy zaczynają się kilka metrów od brzegu. Jest ich wystarczająco dużo, aby cieszyć się podwodnym światem. Jeśli to nie wystarczy, warto skorzystać z największego centrum nurkowego w regionie. W Marsa Alam prawie każdy pięciogwiazdkowy hotel ma własną szkołę nurkowania. Z trenerami można zobaczyć rafy:

  • Shaab Ras Turumbi, słynące z jaskiń i grot różnej wielkości
  • Elphinstone to najlepsze miejsce do nurkowania przy ścianie i obserwowania płaszczek i barakud
  • Shaab Abu Galawa z Tinstinem, który zatonął około 70 lat temu
  • Zabargad z rzadkimi gatunkami koralowców oraz ośmiornic jest doskonałym miejscem na nocne nurkowanie

  Dla tych, którzy boją się nurkowania, istnieje alternatywa - wycieczka pod wodą na batyskafie z panoramicznymi oknami.

  Z hoteli Marsa Alam można także szybko dostać się do Abu Dabab z dużymi żółwiami i krowami morskimi.

  Wycieczki

  Nurkowanie to kluczowa atrakcja turystyczna Marsa Alam, ale nie jedyna.

  Wycieczki do Marsa Alam są okazją do odwiedzenia malowniczej doliny Wadi Hammamat. Leży przy drodze, którą niegdyś ciągnęła się karawana handlowa z Teb na wybrzeże Morza Czerwonego. W dolinie zachowały się malowidła naskalne, a najstarsze inskrypcje pochodzą z 2321 roku p.n.e.

  Podczas wycieczek edukacyjnych z Marsa Alam warto zobaczyć świątynie Abu Simbel nad zbiornikiem Asuan, gdzie oprócz budynków z czasów Ramzesa II można podziwiać jasne widowisko świetlne i muzyczne.

  Trudno wyobrazić sobie wakacje w kurorcie Marsa Alam bez przejażdżki po pustyni jeepami lub wielbłądami. Podczas nich można odwiedzić grobowiec Sayada al-Shazli, podziwiać niesamowite oazy zieleni wśród piasków, czy odwiedzić Beduinów. Popularne są także wycieczki do chronionego Wadi Himal z rzadkimi ptakami i smukłymi gazelami. Zatoka Wadi Lakhmi zainteresuje miłośników delfinów, z którymi można pływać bezpośrednio w morzu w pobliżu Rafy Delfinów.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...