ładowanie...
Leć to Nuweiba

Wycieczki to Nuweiba

 • Potrzebujesz wizy

Choć Nuweiba uchodzi za idealne miejsce na rodzinne wakacje w Egipcie, zarówno miłośnicy nurkowania, jak i turystyki krajoznawczej znajdą tu wiele ciekawych rzeczy do robienia.

  Dojazd własny Nuweiba

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Nuweiba

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Położona nad brzegiem Zatoki Akaba miejscowość przyciąga przede wszystkim niezwykle cichą i spokojną atmosferą. Nie ma tu tłumów turystów, a ceny są nieco niższe niż w innych popularnych nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych.

  Informacje ogólne

  Aby znaleźć Nuweibę na mapie, wystarczy spojrzeć na wschodnie wybrzeże Półwyspu Synaj, do którego wpada wąska Zatoka Akaba. Niegdyś ta miejscowość była zwyczajną wioską Beduinów i od tego czasu odziedziczyła ciekawy układ. Nuweiba składa się z 3 części. W północnej, najbardziej malowniczej i autentycznej, nadal żyją Beduini. W centrum znajdują się sklepy, hotele i budynki mieszkalne. Południe to kraina plaż i kompleksów hotelowych. Najbardziej luksusowe hotele w Nuweibie to 4-gwiazdkowy Coral Resort i Droub Camp.

  Jako miejscowość Nuweiba specjalizuje się w relaksującym wypoczynku, dlatego też znajdują się tu liczne kawiarnie, w tym te z kuchnią beduińską, sklepy oraz targ. Natomiast dyskotek i klubów nocnych praktycznie nie ma. Ale pływanie, słońce oraz żywe wrażenia w Nuweibie czekają na turystów przez cały rok. Nawet w najzimniejszych miesiącach - styczeń-marzec temperatura wody nie spada poniżej + 21-22 C, a powietrza - poniżej + 21-25 C. W środku lata w Nuweibie woda podgrzewa się do + 27-28 C, a powietrze - do +38 -40 C.

  Wakacje na plaży

  Liczne plaże Nuweiby wyróżniają się czystością, drobnym złotym piaskiem i słabo zaludnionymi obszarami. Tutaj można poczuć jedność z naturą. Jednocześnie prawie wszystkie hotele w Nuweibie mają własne wyposażone plaże o długości co najmniej 300 m. Wejście do wody na wszystkich plażach jest bardzo łagodne, co sprawia, że wakacje tutaj są idealne dla rodzin z małymi dziećmi. A jeśli odwiedza się słynną plażę Dolphin, można nie tylko opalać się, ale także podziwiać delfiny.

  Prawie nietknięta Zatoka Akaba zachowała w nienaruszonym stanie swoją naturalną florę i faunę, w tym rafy koralowe, oferując zapierające dech w piersiach widoki dla miłośników nurkowania. Równie popularne w Nuweibie jest nurkowanie i snorkeling, a ponieważ rafy koralowe znajdują się blisko powierzchni wody, może do nich dotrzeć każdy turysta, niezależnie od sprawności fizycznej i doświadczenia nurkowego.

  Rzeczy do zrobienia

  Bez względu na to, jak uwodzicielskie byłyby wakacje na plaży, Nuweiba nie ogranicza się do nich i oferuje turystom wycieczki na każdy gust. Na miłośników turystyki edukacyjnej czekają krótkie wycieczki do Izraela i Jordanii, z którymi miejscowość połączona jest przeprawą promową.

  Dla miłośników natury idealna będzie wycieczka z Nuweiby do Kolorowego Kanionu. Jest to niesamowity pomnika przyrody, będący łańcuchem skał z piaskowca o różnych odcieniach - czerwonego, fioletowego, białego itp. Osoby religijne niewątpliwie zainteresują się wycieczką na świętą górę Synaj – ta sama, w której prorok Mojżesz otrzymał tablice z przykazaniami.

  Inne popularne zajęcia to:

  • zwiedzanie głównej atrakcji Nuweiby – założonej jeszcze w XV wieku Twierdzy Tarabin
  • zakupy - na lokalnym rynku można kupić oryginalne pamiątki Beduinów
  • jazda na wielbłądach i koniach
  • safari na pustyni i wizyta w osadach Beduinów
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...