ładowanie...
Leć to Safaga

Wycieczki to Safaga

 • Potrzebujesz wizy

Safaga to egipski port, położony 60 km od Hurghady. Jest popularny wśród osób podróżujących z ograniczonym budżetem, ponieważ większość hoteli w Safadze ma 3 i 4 gwiazdki. Mają jedną zaletę - prawie wszystkie mają rozległy teren i linię plaży, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu plażowego nie ma tłoku wśród turystów. W egipskiej Safadze są hotele 5-gwiazdkowe, ale nie jest ich wiele.

  Dojazd własny Safaga

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Safaga

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Wycieczki do Safagi kupują osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. To także ulubione miejsce młodych i aktywnych ludzi, którzy preferują windsurfing jako rozrywkę. Poza hotelami Safagi nie ma infrastruktury rozrywkowej. Chcąc odwiedzić kluby nocne, restauracje czy centra handlowe trzeba wybrać się do Hurghady.

  Hotele Safaga przeznaczone są dla turystów, którzy przyjeżdżają na wypoczynek z całą rodziną. Bur Safaga jest uważana za balneologiczne centrum Egiptu. Ludzie przyjeżdżają tu na leczenie piaskiem, za pomocą którego pozbywają się chorób skóry i stawów.

  Nurkowanie w Safadze

  Pogoda w Safadze pozwala na opalanie i pływanie przez cały rok. Temperatura wody w Safadze nawet zimą nigdy nie spada poniżej +20 stopni. Najlepszy czas na wizytę to okres od marca do listopada. Nurkowanie można uprawiać o każdej porze roku.

  Safaga jest portem, dlatego też wybrzeże nie posiada tak bogatego podwodnego świata jak w miejscowościach wypoczynkowych. Ale niedaleko Safagi znajduje się wiele miejsc, w których można cieszyć się nurkowaniem. Jednym z takich miejsc jest otoczona rafą wyspa Safaga, innym jest Panorama Reef w formie amfiteatru. Zatoka Sharm El Naga jest również interesująca ze względu na snorkeling i nurkowanie. Jeśli kogoś interesują nie tylko kolorowe ryby i koralowce, warto wybrać się na zatopiony prom Salem Express.

  Turyści często przyjeżdżają do Safagi, aby wziąć ślub w niecodzienny sposób. W Holiday Inn nurkowie mogą zarezerwować podwodną ceremonię ślubną.

  Miejsca warte odwiedzenia

  Z ciekawych miejsc egipskiej Safagi należy zwrócić uwagę na turecki fort, którego wiek wynosi około pięciu wieków. Można także wybrać się do portu faraonów, oddalonego o 60 km od miasta.

  Z Safagi warto wybrać się na spacer na pustynię, choć lepiej zrobić to wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Jest to okazja, aby zatrzymać się u Beduinów, powoli przepłynąć wydmy „statkami pustyni” lub przejechać się na quadach. O zachodzie słońca można wziąć udział w wieczorku herbacianym przy tańcach egipskich piękności.

  Bour Safaga nadaje się do rozrywki, gdzie na plażach często odbywają się imprezy z pianką, a kitesurferzy i windsurferzy mają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

  Sądząc po opiniach turystów, z Safagi zdecydowanie warto udać się do El Gouna. Jest to egipskie miasteczko nad wodą i wyspami, przecięte kanałami i mostami. To najjaśniejsza miejscowość w kraju, niepodobna do niczego w Egipcie, ale stworzona na wzór włoskiej Wenecji.

  Z dłuższych wycieczek warto zwrócić uwagę na wycieczkę do Kairu (Muzeum Kairskie, piramidy w Gizie, Wielki Sfinks oraz Meczet Mohammeda Alego), Luksoru (Miasto Umarłych, grobowiec Tutanchamona, świątynia kobiety faraon Hatszepsut, kompleks świątynny w Karnaku, Kolosy Memnona oraz wyspa bananowa) i Hurghady.

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...