ładowanie...
Leć to Soma bay

Wycieczki to Soma bay

 • Potrzebujesz wizy

Soma Bay to rozwijająca się miejscowość wypoczynkowa w Egipcie, położona 30 km od Hurghady. Zaczęto ją budować na pustyni na początku lat 90. ubiegłego wieku. Pogoda jest tu zawsze spokojna, a morze jest szczególnie czyste. To świetne miejsce na zaciszne wakacje, opalanie, snorkeling, nurkowanie czy wycieczki.

  Dojazd własny Soma bay

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Soma bay

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Zatoka Soma jest osłonięta od wiatru. Posiada szerokie piaszczyste plaże i bogate rafy koralowe. To miejsce na luksusowe wakacje, dlatego prawie wszystkie hotele Soma Bay posiadają najwyższą kategorię gwiazdek. Reprezentowane są tu niemal wszystkie najlepsze marki sieci hotelowych.

  Hotele 5-gwiazdkowe posiadają duże tereny zielone oraz bardzo dobrą infrastrukturę. Wokół miejscowości jest pustynia, więc można pojechać tylko do Hurghady.

  Na mapie Soma Bay znajduje się blisko Hurghady. Można codziennie odwiedzać centra handlowe, restauracje, kluby i targi.

  Miejscowość Soma Bay wybierana jest przez pary, nowożeńców, osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. Można tu nurkować i snorkelować, surfować, żeglować oraz grać w golfa. Wycieczka do Soma Bay dla wielu kojarzy się z zabiegami talasoterapii. Przy pomocy alg, błota i wody morskiej w ogromnym centrum SPA, jednym z największych na Bliskim Wschodzie, można odprężyć swoje ciało i duszę, wyleczyć choroby oraz poradzić sobie ze stresem.

  Kiedy najlepiej tu przyjechać?

  Pogoda w Soma Bay pozwala na opalanie się i pływanie przez cały rok. Plaża Soma Bay jest piaszczysta, z łagodnym zejściem do wody i 400-metrowym pomostem. Największą atrakcją jest podwodna jaskinia na rafie Abu Soma. Można tu zobaczyć barakudy, płaszczki, rekiny rafowe i mureny.

  Wycieczki

  Miłośników fortyfikacji zainteresuje wycieczka do XVI-wiecznej osmańskiej fortecy El Quseir. Chętni do zapoznania się z życiem Beduinów powinni wybrać się na kolację i przedstawienie do wioski pośrodku pustyni. Z dowolnego hotelu Soma Bay w Egipcie można udać się do kamieniołomów Mons Claudianus i Mons Porphyrites, gdzie wydobywano porfir i granit.

  Na wycieczkę łodzią można wybrać się na wyspę Abu Nachish, otoczoną rafą koralową. Ciekawym doświadczeniem będzie spacer Doliną Królów, składającą się z grobowców w skałach starożytnych Teb. Można pojechać do Luksoru, żeby przekonać się, jak wyglądało starożytne egipskie miasto od środka, zobaczyć gigantyczne posągi – Kolosy Mnemonów pośrodku piasków lub udać się do klasztoru św. Pawła, zbudowanego wokół jaskini, w której mieszkał święty przez około 100 lat.

  Wycieczki oferowane są w różnej formie, także o charakterze rozrywkowym - wycieczki po pustyni jeepami lub quadami, przejażdżki na wielbłądach.

   

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...