ładowanie...
Leć to Taba

Wycieczki to Taba

 • Potrzebujesz wizy

Taba znana jest nie tylko jako nadmorska miejscowość, ale także jako dogodna lokalizacja na wycieczki do trzech krajów jednocześnie - Izraela, Arabii Saudyjskiej i Jordanii.

  Dojazd własny Taba

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Taba

  • Funt Egipski
  • Język arabski

  Informacje ogólne

  Wycieczki do Taby wybierają miłośnicy aktywnego wypoczynku krajoznawczego, którzy planują wybrać się do izraelskiego Ejlatu, odwiedzić święte miejsca miasta czterech religii Jerozolimy, zanurzyć się w najbardziej słonym Morzu Martwym na świecie lub zobaczyć cud świata - jordański Petra. Samo miasto jest miejscem spokojnych rodzinnych wakacji, ponieważ poza murami hoteli Taba nie ma klubów nocnych i dyskotek. Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, miłośnicy nurkowania, historii i pielgrzymi pragnący odwiedzić święte miejsca kilku krajów.

  Wiele osób kupuje wycieczki do Taboo z oczekiwaniem wizyty w kasynie. W mieście są tylko w kilku hotelach. W tym celu lepiej przekroczyć granicę Izraela i udać się do sąsiedniego Ejlatu, gdzie przemysł rozrywkowy jest lepiej rozwinięty. Tabu wybierają koneserzy bardziej relaksujących wakacji.

  Miasto Taba różni się od innych miejscowości w Egipcie krajobrazem. Góry zbliżają się do wody, dlatego malowniczo wyglądają na tle lazurowej wody, szczególnie o zachodzie słońca.

  Dogodna lokalizacja egipskiej Taby pozwala na wszelkiego rodzaju wycieczki lądowe i morskie, pływanie na wyspy, nurkowanie lub wspinanie się na świętą górę Mojżesza.

  Gdzie warto się wybrać?

  Plaże Taby są dobre na relaksującą rozrywkę. Warto wybrać się na Wyspę Faraonów – fenicki port z twierdzą, zatoką i wspaniałą panoramą akwenu. Można tu także nurkować z rurką, a wieczorem obejrzeć pokaz muzycznych świateł.

  Jeśli pogoda w Tabie nie jest zbyt upalna, warto odwiedzić klasztor św. Katarzyny z kaplicą i kościół Płonącego Krzaka.

  Z miejscowości Taba w Egipcie wygodnie jest dostać się na Górę Mojżesza. Jest to nocna wycieczka z trudnym wejściem na szczyt o wschodzie słońca.

  Podczas wycieczki do Taboo trzeba także zobaczyć skały Kolorowego Kanionu, które mogą być szare, czerwone, żółte, a nawet fioletowe. W drodze do kanionu na pustyni można odpocząć w oazie.

  Miłośnicy przyrody docenią piękno rezerwatu Abu Galum, pływając i nurkując w Blue Hole po przejażdżce na wielbłądzie.

  Istnieje również wiele tras do bezpiecznej jazdy przez pustynię i między skałami.

  Nurkowanie

  Centra nurkowe posiadają głównie hotele pięciogwiazdkowe. Oferują nurkowanie na Wyspie Faraona i Zatoce Fjord. Rafy znajdują się niemal na każdej plaży, do niektórych można dopłynąć z brzegu, do innych zejść z pomostu, dzięki czemu można w pełni poznać podwodny świat.

   

  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...