ładowanie...
Znajdź opcji to Adelianos kampos

Wycieczki to Adelianos kampos

 • Bez wizy

Adelianos Kampos to elegancka miejscowość wypoczynkowa na Krecie, znana z piaszczystych plaż, zielonych dolin i pagórków. To idealne miejsce na rodzinne wakacje jak i odosobnienie, a doskonale rozwinięta infrastruktura zapewnia pełen komfort. Adelianos Kampos położony jest około 6 kilometrów od stolicy prefektury Rethymnon.

  Dojazd własny Adelianos kampos

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Adelianos kampos

  • Еuro
  • Język grecki

  Plaże kurortowe

  Adelianos Kampos to duża piaszczysta plaża obmywana czystymi wodami Zatoki Retimno. Jej granica przebiega z miejscowością Platanias a po drugiej stronie rozciąga się aż do samego wybrzeża Skaleto.

  Plaża jest domem dla żółwi morskich, które składają jaja w piasku. Miejsca te są chronione przed turystami, aby nie zakłócać życia morskiego. Są wypożyczalnie sprzętu plażowego, leżaków i parasoli, przebieralnie są wyposażone oraz pracują tutaj ratownicy.

  Pomimo niewielkiej głębokości i łagodnego wejścia do wody, spokój jest tu rzadkością, ale wiatry nie zakłócają przyjemnego pobytu na plaży.

  Infrastruktura

  Wiele nowoczesnych hoteli położonych na wybrzeżu oferuje pokoje i apartamenty z pełną obsługą dla urlopowiczów. W okolicy znajduje się wiele małych kawiarni, w których można coś przekąsić i odpocząć. Do dyspozycji wczasowiczów są wszelkiego rodzaju sklepy, również te z pamiątkami. Wieczorem można wybrać się do klubu nocnego. Hotel organizuje dla gości mnóstwo rozrywek, ciekawe wycieczki, zajęcia sportowe oraz szkolenia nurkowe. Dla dzieci przygotowano strefę animacji i wiele różnorodnych atrakcji.

  Lokalny klimat

  Pogoda w Adelianos Kampos jest idealna na relaks. Liczba słonecznych dni w roku sięga tu 300. Jest ciepło prawie przez cały rok, ale szczyt sezonu turystycznego przypada na lato, kiedy temperatura powietrza sięga +28 stopni, a woda staje się prawie gorąca.

  Jak się tam dostać?

  Na plażę można dojechać zwykłym autobusem z Rethymno lub można wypożyczyć samochód. Autostrada federalna położona jest równolegle do morza, prawie na brzegu.

  Z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Heraklionie można zamówić transfer, który zawiezie Cię bezpośrednio na miejsce.

  Lokalne atrakcje

  Turyści chętnie odwiedzają okolice Adelianos Kambos, gdzie można zobaczyć klasztor św. Anastazji. Na jego terenie znajduje się świątynia i kaplica Kosmy z Etolii, muzeum wojskowe oraz klasztory Arsaniu i Halevi.

  Muzeum Domu Polios to narodowa grecka kawiarnia i muzeum zbudowane w stylu starożytnej Grecji. Tutaj możesz zobaczyć fotografie, meble i przedmioty gospodarstwa domowego z przeszłości, zrelaksować się na przytulnym dziedzińcu z żywopłotem porośniętym bluszczem.

  Wąwóz Prassano

  Wąwóz Prassano można nazwać najbardziej uderzającym widokiem. Droga do niego z kurortu ciągnie się przez około 10 kilometrów. Wejście do wąwozu znajduje się w pobliżu wioski Prassano. Wewnątrz można podziwiać malownicze klify, zielone trawniki i wąskie leśne ścieżki. Jeśli będzie się mieć szczęście, można zobaczyć sępy i orły Bonelli.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...