ładowanie...
Leć to Agia pelagia

Wycieczki to Agia pelagia

 • Bez wizy

Miejscowość Agia Pelagia położona jest 25 km od Heraklionu na Krecie. Niegdyś była to wioska rybacka, która stopniowo przekształciła się w popularny kurort nadmorski. Powodem aktywnego rozkwitu była zatoka o unikalnym kształcie, w formie amfiteatru. Stworzył idealne warunki do panoramy akwenu z każdego hotelu i chronił wybrzeże przed wysokimi falami. Teraz plaże Agia Pelagia przyciągają miłośników relaksujących rodzinnych wakacji z dziećmi i nowożeńcami.

  Dojazd własny Agia pelagia

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Agia pelagia

  • Еuro
  • Język grecki

  Cechy miejscowości

  Teren jest pagórkowaty, więc żeby dostać się do morza czeka nas spacer w dół. Warto to wziąć pod uwagę, jeśli planujesz wakacje z małymi dziećmi lub osobami starszymi.

  Wycieczki do Agia Pelagia (Kreta) są popularne od maja do połowy października, kiedy są idealne warunki pogodowe do pływania, rejsów statkiem i opalania.

  Gdzie się zatrzymać

  W tej miejscowości znajduje się kilka luksusowych hoteli z basenami, kortami tenisowymi, restauracjami i animacjami. Na miejscu znajduje się hotel z własnym zoo i ogrodem botanicznym. Na Agia Pelagia można zatrzymać się w niedrogich trzypokojowych apartamentach, wynająć wille lub apartamenty.

  Plaża

  Agia Pelagia nie może pochwalić się szerokimi plażami. Są tu wąskie plaże w wyniku czego często nad wodą leżaki można ustawić tylko w jednym rzędzie. Pokryte są mieszanką piasku i małych kamyków. Wejście do wody jest łagodne tylko przez kilka metrów, potem robi się głęboko. To świetne miejsce dla miłośników pływania. Dzięki przybrzeżnym klifom i skałom wybrzeże jest niezawodnie chronione przed wiatrem, a kształt zatoki nie pozwala falom dotrzeć do wybrzeża.

  Na plaży można wypożyczyć leżaki, parasole, katamarany. W zasięgu spaceru znajdują się tawerny, bary, kawiarnie.

  W zachodniej części plaży jest mniej ludzi dlatego pary bez dzieci wolą tam odpocząć. W pobliżu znajdują się plaże żwirowe w zatokach Pseromur i Koadissos, gdzie teren jest bardziej otwarty, występują fale i do wody lepiej wejść w specjalnych butach - na dnie żyją jeżowce.

  Rzeczy do zrobienia

  Nie ma tu zbyt wiele miejsca na spacery, ale jest wystarczająco dużo barów i kawiarni z malowniczymi panoramami, gdzie można posłuchać muzyki na żywo przy orzeźwiających koktajlach. Tutaj nie ma dyskotek i klubów nocnych, ale jest mnóstwo możliwości uprawiania sportów wodnych - wioślarstwa, żeglarstwa, nurkowania.

  Do atrakcji miasta należy kaplica nad urwiskiem znana z tego, że obok niej odkryto cudowną ikonę. Niedaleko kurortu znajduje się malownicza wioska Akhlad i klasztor Savvafianon.

  Gdzie warto się wybrać?

  Przede wszystkim warto poznać dumę Krety. Lepiej to zrobić wynajmując samochód. Można także zarezerwować wycieczkę do legendarnego Pałacu w Knossos. Wielu turystów decyduje się na wypoczynek na plażach Agia Pelagia na Krecie właśnie po to, aby móc odwiedzić to miejsce, poznać mity starożytnej Grecji, odświeżyć pamięć o historii labiryntów Minotaura.

  Można udać się do Fodele czyli domu artysty D. Theotokopoulosa, lepiej znanego jako El Greco.

  Cudownym tworem natury jest Jaskinia Gerontospilios, gdzie można odpocząć w ciszy i chłodzie w podziemnych galeriach ze stalaktytami i stalagmitami.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...