ładowanie...
Leć to Agios nikolaos

Wycieczki to Agios nikolaos

 • Bez wizy

Agios Nikolaos w Grecji to malownicza miejscowość na Krecie, przyciągająca miłośników plaż, przyrody i starożytnych zabytków.

  Dojazd własny Agios nikolaos

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Agios nikolaos

  • Еuro
  • Język grecki

  Plaże

  Plaże Agios Nikolaos są piaszczyste, z łagodnym wejściem do wody, dlatego chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Niektóre mają zielone trawniki i drzewa rosnące wzdłuż brzegu, zapewniające naturalny cień i przyciągające nastolatków, którzy uwielbiają skakać na bungee do wody.

  Jest tutaj dobra infrastruktura plażowa oraz dużo miejsca dla miłośników biernego wypoczynku, a także dla aktywnych turystów grających w siatkówkę, golfa lub piłkę nożną. Można wziąć lekcje nurkowania i udać się do malowniczych podwodnych miejsc, których jest wiele u wybrzeży Krety.

  Niedaleko miasta znajdują się dzikie plaże, w tym nudystyczne, gdzie pod wodą w pobliżu brzegu żyje mnóstwo jeżowców, więc obuwie ochronne nie zaszkodzi.

  Wzdłuż wybrzeża znajduje się mnóstwo barów i kawiarni, sklepów z pamiątkami, są atrakcje i gumowe baseny dla dzieci.

  Wiele hoteli w Agios Nikolaos w Grecji posiada własne plaże, ale turyści mogą zrelaksować się także na publicznych, gdzie wszystko jest bezpłatne z wyjątkiem parasoli i leżaków.

  Rozrywka

  Wycieczka do Agios Nikolaos zapewnia szerokie możliwości podróżowania. To także świetne miejsce dla nowożeńców i romantycznych par. Jest malownicza przyroda, przytulne uliczki, autentyczne kawiarnie i tawerny z kuchnią narodową.

  Wizytówką tej wspaniałej miejscowości jest laguna jeziora Vulizmeni. Jest połączone z morzem kanałem, dzięki czemu woda w morzu jest nieco chłodniejsza niż w innych miejscach wybrzeża.

  Na uwagę zasługuje kościół św. Mikołaja (XIX w.). To na jego cześć nazwano miejscowość. Niedaleko miasta, w gaju oliwnym, znajduje się kościół Panagia Kera zbudowany w XIV wieku oraz ruiny Lato z zachowanymi fragmentami bram i kamiennych budynków.

  Lokalne Muzeum Archeologiczne uważane jest za jedno z najlepszych na wyspie dzięki kolekcji złotej biżuterii i kamiennych naczyń. Odznaczenia narodowe, tkaniny, hafty można obejrzeć w znajdującym się nieopodal Muzeum Etnograficznym.

  Na spokojne spacery nadaje się park sosnowy, gdzie kamienną ścieżką można dotrzeć na północną stronę jeziora z zacumowanymi łodziami rybackimi.

  Na pewno warto odwiedzić Plac Cytrusowy z plażą, gdyż jest to miejsce charakterystyczne dla mieszkańców miasta. To tutaj od czasów starożytnych prowadzono aktywny handel owocami cytrusowymi, a do brzegu zbliżały się statki handlowe, przewożące na eksport cytryny, pomarańcze i mandarynki.

  Wycieczki

  Wypoczynek w Grecji w Agios Nikolaos można urozmaicić wycieczką do zatopionego miasta Olous, które po trzęsieniu ziemi znalazło się pod wodą. Kiedy woda jest spokojna, z brzegu można zobaczyć budynki i budowle w morzu.

  Warto odwiedzić wyspę Spinalonga ze starożytnym fortem, wspaniałymi plażami i malowniczym wybrzeżem.

  Można także wybrać się na wycieczkę statkiem na wyspę Ibiza – centrum klubowego i młodzieżowego wypoczynku, czy na romantyczne Santorini – wulkaniczną wyspę z białymi domami, czarnymi plażami i najbardziej malowniczym zachodem słońca na świecie.

  Miłośników antyków zainteresuje wycieczka do stolicy Krety, Heraklionu, gdyż znajduje się tu mityczny Pałac w Knossos i średniowieczna twierdza Koules.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...