ładowanie...
Leć to Ammudara

Wycieczki to Ammudara

 • Bez wizy

Grecka miejscowość Amoudara położona jest na wybrzeżu Morza Egejskiego na Krecie, na zachód od Heraklionu. Turystów przyciągają tu luksusowe piaszczyste plaże, wysoki poziom usług i bliskość stolicy wyspy.

  Dojazd własny Ammudara

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Ammudara

  • Еuro
  • Język grecki

  Jest to świetne miejsce dla osób w każdym wieku. Tutaj samotni wczasowicze i nowożeńcy mogą znaleźć dla siebie zaciszne miejsca. Jest również infrastruktura dla aktywnej młodzieży. Dla osób chcących zanurzyć się w cyklu wielkiego miasta, Heraklion z nocnymi klubami, centrami handlowymi i atrakcjami znajduje się zaledwie kilka minut jazdy samochodem.

  Kiedy się tu wybrać?

  Pogoda w Amoudarze pozwala cieszyć się wakacjami na plaży od połowy maja do końca października. Temperatury powietrza i wody są najwyższe w okresie lipiec-sierpień, odpowiednio +27 i +25. Nawet o tej porze upał nie jest zbyt odczuwalny ze względu na wiatry wiejące przez wyspę.

  Można także przyjechać do Ammoudara w innych terminach, jeśli jako swój cel wybierze się podróże, wycieczki, degustacje win oraz rejsy morskie.

  Plaże Amoudary

  Miejscowość posiada kilka piaszczystych plaż, głównie miejskich, ale są też hotele. Wejście do wody jest łagodne. Fale są tu częste, ponieważ jest tu dość wietrznie. Brzeg jest chroniony przed wysokimi falami przez kamienny grzbiet pod wodą 30 m od linii brzegowej. Wstrzymuje przepływ wody. Kamienie znajdują się dość blisko powierzchni, pod nimi żyją jeżowce, dlatego należy pływać ostrożnie.

  Na plażach jest wszystko, czego potrzeba - parasole, leżaki, prysznice, bary, tawerny, place zabaw. Najpopularniejszą aktywnością wodną jest windsurfing.

  Atrakcje w Amoudara na Krecie

  Nie ma tu żadnych specjalnych atrakcji, a cała rozrywka koncentruje się w Technopolis. Jest to kompleks rozrywkowy z restauracjami i kawiarniami, placami zabaw, kinem i salą kinową przy ulicy.

  Na zewnątrz kompleksu znajdują się jedynie małe sklepiki, tawerny i bary, które wystarczą, jeśli chce się  odpocząć. Cała reszta oferuje wycieczki z Amoudara do miejsc historycznych, przyrodniczych i archeologicznych, wszelkiego rodzaju degustacje wina i dania kuchni narodowej. Na Krecie znajduje się wiele przytulnych wiosek, w których powstają ręcznie robione pamiątki, uprawia się owoce i wytwarza się sery.

  Gdzie warto się wybrać?

  Z hoteli Amoudara można udać się do Pałacu w Knossos, pokrytego mitami i legendami. Jego specjalna konstrukcja przypomina nieco labirynty, stąd mit o Minotaurze. Aby zanurzyć się w atmosferze starożytności, w Minojskim Centrum Tematycznym regularnie odbywają się kolacje składające się z dań narodowych z występami mitycznych bohaterów czasów minojskich.

  Na wyprawę morską warto wybrać rejs statkiem na Santorini czyli najsłynniejszą i najbardziej romantyczną z wysp Grecji. Zachwyca tu dosłownie wszystko – plaże z czarnym piaskiem wulkanicznym, białe domy z niebieskimi drzwiami i dachami. Dążą tu nowożeńcy, zakochane pary i po prostu romantyczne dusze, które chcą zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca.

  Z Amoudara w Grecji można także pojechać na Gramvous – wyspę, z której wysokości widać zbieg 3 mórz na raz – libijskiego, jońskiego i kreteńskiego. Wyspa słynie także z ruin bizantyjskiej twierdzy, która była przystanią dla piratów, oraz laguny Balos, którą nowożeńcy wybrali księżna Diana i książę Karol na miesiąc miodowy.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...