ładowanie...
Leć to Analipsis

Wycieczki to Analipsis

 • Bez wizy

Mała miejscowość Analipsi położona jest na Krecie. Populacja tutaj nie jest tak duża, ale wraz z początkiem sezonu turystycznego jej liczba czasami dramatycznie wzrasta. Powodem tego była duża popularność tego miejsca wśród turystów z całego świata.

  Dojazd własny Analipsis

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Analipsis

  • Еuro
  • Język grecki

  Infrastruktura

  Przed rozwojem branży turystycznej w Grecji lokalni mieszkańcy zajmowali się głównie rybołówstwem, ale pod koniec ubiegłego wieku, kiedy w Analipsi zaczęły pojawiać się luksusowe hotele i całe kompleksy hotelowe przez co obraz zmienił się radykalnie. Infrastruktura lokalna znacznie się poprawiła, dzięki czemu Analipsis jest najbardziej poszukiwanym kierunkiem turystycznym w Grecji.

  Główne cechy miejscowości wypoczynkowej

  Analipsi położone jest w bliskiej odległości od popularnych wysp wypoczynkowych – Hersonissas, Gouves i Anissaras, gdzie w każdej chwili można udać się na relaks autobusem lub wynajętym samochodem.

  Miejscowość otoczona jest Morzem Egejskim. Znajduje się tu duża ilość hoteli spa, dzięki czemu relaks można połączyć z różnorodnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

  Architektura tej małej miejscowości zachowała cechy kultury helleńskiej. Na jej terenie znajduje się wiele sklepów, również tych z pamiątkami.

  Analipsi Resort, położony na Krecie, to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Nie ma hałaśliwych dyskotek ani klubów nocnych. Wieczorem można bezpiecznie spacerować po okolicy, cieszyć się ciszą i świeżym powietrzem.

  Odwiedzający mogą zarezerwować apartamenty w lokalnych hotelach lub wynająć willę od lokalnych mieszkańców.

  Plaże kurortowe

  Specyfiką lokalnych plaż jest pokrycie drobnymi kamyczkami, dlatego warto pomyśleć o wygodnych butach plażowych, zwłaszcza jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi. Główne plaże znajdują się w pobliżu hoteli, ale małe zatoczki, których jest wiele na całym wybrzeżu, są odpowiednie dla miłośników odosobnienia.

  Trochę o plażach kurortowych:

  • Ulubionym i chętnie wybieranym przez turystów miejscem wypoczynku nad morzem jest nabrzeże. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża na długości niecałego kilometra i jest zawsze wypełnione urlopowiczami
  • Znajdują się tutaj wypożyczalnie leżaków i parasoli, jednak nie wszędzie są one dostępne. To samo dotyczy szatni, pryszniców, punktów pierwszej pomocy
  • Niemal wszędzie wejście do wody jest raczej łagodne, choć zdarzają się miejsca o dużej różnicy głębokości
  • Na plaży nie ma zbyt wielu rzeczy do zrobienia. Place zabaw dla dzieci, miejsca dla miłośników nurkowania i łowiectwa podwodnego.

  Wiatrów tu praktycznie nie ma, a temperatura powietrza w lecie potrafi przekraczać 40 stopni, dlatego warto pomyśleć o ochronie przed oparzeniami słonecznymi.

   

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...