ładowanie...
Leć to Fodele

Wycieczki to Fodele

 • Bez wizy

Miejscowość wypoczynkowa Fodele na Krecie położona jest 20 km od stolicy wyspy Heraklion. Miejsce to słynie z gajów cytrusowych i oliwnych, a także ze swoich słynnych tubylców – rzeźbiarza i malarza D. Theotokopoulosa czy El Greco.

  Dojazd własny Fodele

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Fodele

  • Еuro
  • Język grecki

  Wioska jest niewielka i gdyby nie hotele, można by ją nazwać tradycyjną grecką wioską. Prawie wszyscy turyści zatrzymują się w jedynym lokalnym hotelu kilka kilometrów od tej miejscowości. Jego architektura w formie starożytnego amfiteatru przyciąga miłośników historii i egzotyki, a bliskość morza, Heraklion przyczynia się do szybkiego obłożenia od maja do października. Oto cała rozrywka w wiosce - restauracje i park wodny. Alternatywą dla hotelu jest pensjonat na plaży. W Fodele (Kreta) nie ma już więcej noclegów.

  Plaże

  Miejscowość posiada 2 plaże, z czego jedna jest dzika. Przychodzą na nią miłośnicy spokojnego spędzania czasu. Turyści preferujący wygodę zatrzymują się przy pierwszej z nich, gdzie znajduje się cała infrastruktura plażowa, a dzięki górze wybrzeże jest chronione przed falami.

  Wszystkie plaże są piaszczyste, przeplatane drobnymi kamyczkami i kamieniami. Ze względu na łagodne zejście do wody przyjeżdżają tu rodziny z małymi dziećmi i emeryci.

  Rozrywka

  W Fodele w Grecji nie ma zbyt wiele rozrywek, więc jest niewielu młodych ludzi, którzy odwiedzają to miejsce. Na zakupy i dyskoteki do Heraklionu można dotrzeć w 20 minut.

  W Fodele warto odwiedzić Muzeum El Greco, które mieści się w domu, w którym urodził się artysta. Znajduje się tam zbiór kopii dzieł El Greco. Wszystkie oryginały przechowywane są w innych muzeach w Grecji i poza nią.

  Obok muzeum znajduje się kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, zbudowany w XII wieku. Zachowały się tu freski przedstawiające świętych.

  We wsi jest miejsce do spacerów - park i główny plac Fodele ze starym platanem.

  Kilka kilometrów od wioski znajduje się klasztor św. Pantelejmona, w którym zachowała się architektura epoki weneckiej, skromna, ale efektowna, z białymi sklepieniami i drewnianymi rzeźbami.

  Odpoczywając na plaży Fodele na Krecie, można zobaczyć ruiny kilku wież, z których jedna znajduje się bezpośrednio nad plażą – Keliya Koules.

  20 km od wioski znajduje się klasztor Savvatiana, w którym zachowały się kościoły św. Antoniego i Savatiano oraz stary kamienny most.

  Z naturalnych atrakcji warto zwrócić uwagę na wąwóz Santorinios, który ze względu na swoją niedostępność był mało badany przez turystów. To malowniczy zakątek natury z rzeką, jeziorami, wodospadami, skałami i starym młynem.

  Wycieczki

  Z opinii wczasowiczów w Fodele wynika, że warto zwrócić uwagę na podróżowanie po Krecie, pełnej mitów i legend. Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac w Knossos i przypomnieć sobie legendę o Minotaurze. Warto również zobaczyć zatopione miasto Olous, odwiedzić jaskinię Zeusa, zobaczyć ruiny starożytnego miasta Gortyn, forty Frangokastello i Fortezza.

  Koniecznie trzeba zarezerwować czas na rejsy statkiem na wyspy Santorini, Gramvous i Spinalonga.

  Do Agios Nikolaos można pojechać nad jezioro Voulismeni i do muzeum archeologicznego, a w Heraklionie nie można zapomnieć o odwiedzeniu akwarium.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...