ładowanie...
Leć to Gouves

Wycieczki to Gouves

 • Bez wizy

Miejscowość turystyczna Gouves położona jest na greckiej wyspie Krecie, 18 km od Heraklionu nad Morzem Egejskim.

  Dojazd własny Gouves

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Gouves

  • Еuro
  • Język grecki

  Jest tu dobrze rozwinięta infrastruktura do wypoczynku z rodziną, są dyskoteki dla młodzieży i przytulne restauracje dla emerytów.

  Plaża Gouves na Krecie

  Pogoda w Gouves pozwala na opalanie się i pływanie od maja do października, a resztę roku można przeznaczyć na podróże i wycieczki edukacyjne.

  Plaże Gouves na Krecie są piaszczyste, zajmują szeroki pas i nadają się do wypoczynku z dziećmi. Wyróżniają się czystością i bezpieczeństwem, za co plaże zostały wielokrotnie oznaczone Błękitną Flagą. Ponieważ zatoka jest otwarta, są fale.

  Na plażach można wypożyczyć leżaki z parasolami, posiedzieć w barze, pograć w siatkówkę, polecieć na parasailingu, pojeździć na bananie czy na nartach wodnych. Miłośnicy nurkowania mogą wypożyczyć sprzęt w lokalnym centrum nurkowym.

  Można spacerować promenadą wzdłuż linii plaży, robiąc zakupy w sklepach z pamiątkami i zatrzymując się na przekąskę w kolorowych tawernach. Znajduje się tu także kilka klubów i dyskotek.

  Co robić w Gouves?

  Większość urlopowiczów woli zwiedzać okolicę wypożyczając rower lub samochód. Można nimi jeździć wzdłuż malowniczego wybrzeża, zatrzymując się w okolicznych wioskach, degustując domową kuchnię kreteńską i degustując wino. W Skotino można udać się do jaskini św. Paraskewy, w której znajdują się piękne stalaktyty. Można także pojechać do Cretaquarium lub Hersonissos.

  Gdzie się wybrać?

  Ze wszystkich hoteli w Gouves w Grecji można zarezerwować wycieczki po wyspie i poza nią. Można na przykład wybrać się w rejs morski na wulkaniczną wyspę Santorini ze śnieżnobiałymi domami i niebieskimi dachami.

  Popularna jest wycieczka na wyspę Gramvousa, z której można obserwować zbieg mórz libijskiego, kreteńskiego i jońskiego. Na szczycie wyspy znajdują się ruiny XVII-wiecznej fortecy, w której ukrywali się piraci. Można także odwiedzić malowniczą lagunę Balos, gdzie księżna Diana i książę Karol przyjechali na miesiąc miodowy.

  Można wybrać się na wyspę Spinalonga, żeby zobaczyć ruiny weneckiej twierdzy, spacerować wzdłuż zatoki Mirabello, kąpać się w zatoce Kolokita i zwiedzać starożytne miasto Agios Nikolaos.

  Aby zobaczyć naturalne piękno Krety, warto wybrać się na wycieczke do regionów górskich, płaskowyżu Lassithi, jaskini Zeusa, wiatraków. W ramach wycieczki można odwiedzić warsztat ceramiczny i spróbować zrobić coś własnymi rękami.

  Safari wzdłuż wybrzeża Morza Libijskiego, do klasztoru Preveli, wąwozu Kourtaliotiko jest poszukiwane wśród miłośników jazdy na wietrze.

  Jednak najpopularniejszym celem wycieczek z greckiego miasta Gouves jest Pałac w Knossos. To dzięki niemu powstały mity o Ariadnie, Minotaurze, Tesseyu i Minosie. W Minojskim Centrum Tematycznym prezentowane są przedstawienia bohaterów okresu minojskiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

  Koneserzy dobrego wina chętnie odwiedzą winnicę Zahariudakis, zapoznają się z procesem produkcji wina i przeprowadzą degustację. Podczas wieczoru kreteńskiego w jednej z autentycznych wiosek można zapoznać się z kulturą Krety.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...