ładowanie...
Leć to Hersonissos

Wycieczki to Hersonissos

 • Bez wizy

Swobodna atmosfera, tańce do białego rana w licznych dyskotekach, wspaniałe plaże i antyczne ruiny – tym wszystkim możesz się cieszyć wybierając się do Hersonissos. Miejscowość ta przyciąga przede wszystkim młodych ludzi, którzy w ciągu dnia chcą odpocząć nad morzem, a nocą bawić się w klubach.

  Dojazd własny Hersonissos

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Hersonissos

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Hersonissos to nie tylko jedna z najpopularniejszych miejscowości, ale także jedno z najstarszych miast Krety. Pierwsza osada w tym miejscu powstała w czasach legendarnej cywilizacji minojskiej. Współczesne Hersonissos dzieli się na dwie części: w starej zachowały się zabytki i tradycyjne domy, a w nowej znajdują się nowoczesne hotele i restauracje. Dzielnica portowa słynie z barów, których jest bardzo dużo. Do historycznych atrakcji kurortu należy starożytna rzymska fontanna, ruiny starożytnej osady i kaplica św. Jerzego.

  Klimat

  Śródziemnomorski klimat miejscowości pozwala otworzyć sezon kąpielowy w maju, kiedy powietrze nagrzewa się do +23/+24 °С, a woda do +22 °С. W gorących miesiącach letnich temperatura powietrza rzadko spada poniżej +26/+27 °С, temperatura wody morskiej wynosi +25 °С. Jesienią powietrze i woda stają się o 1-2 stopnie chłodniejsze, więc pod koniec października nadal można pływać. Sezon kończy się dopiero w listopadzie.

  Jak spędzić czas w Hersonissos?

  Centralna plaża miejska znajduje się w pobliżu portu. Ma wszystko, czego potrzeba do komfortowego i ciekawego wypoczynku - od leżaków po wypożyczalnie nart wodnych, ale zawsze jest głośna i zatłoczona. Najlepsze plaże Hersonissos to te położone w pobliżu 5-gwiazdkowych hoteli. Prawie wszystkie z nich są wyróżnione Błękitną Flagą, która jest przyznawana tylko plażom nieskazitelnym ekologicznie.

  Jeśli wakacje w Hersonissos kojarzą się ze sportami wodnymi, warto zwrócić uwagę na plażę przy hotelu Creta Maris. Piaszczysta plaża Sarantaris ma bardzo łagodne zejście do wody, a obok znajduje się jedyna plaża nudystów w mieście. Dla szukających samotności i ciszy warto wybrać plaże we wschodniej części miasta.

  Kawiarnie i restauracje znajdują się w pobliżu plaż i często są otwarte do białego rana. Najpopularniejszym klubem nocnym od wielu lat jest Amnesia, w której często występują znani DJ-e.

  Inne miejsca warte uwagi

  • „Lychnostatis”. Zwiedzanie tego skansenu pozwoli dowiedzieć się wszystkiego o tradycyjnym życiu mieszkańców Krety, florze i faunie wyspy, a także zobaczyć winiarnię, młyn i pasiekę.
  • Akwarium i terrarium Aquaworld. Można tu nie tylko zobaczyć iguanę, żółwia czy węża, ale także zrobić sobie z nimi zdjęcie.
  • Parki wodne Acqua Plus i Star Beach. W tym ostatnim dzieci mogą korzystać z przejażdżek i trampoliny, a dorośli skakać na bungee i nurkować.
    

  Ze względu na swoje położenie Hersonissos jest dobrym punktem wypadowym do wycieczek w teren. Stąd miasto Agios Nikolaos z licznymi zabytkami jest w zasięgu ręki, a Heraklion i Pałac Knossos nie są tak daleko.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...