ładowanie...
Leć

Wycieczki undefined

 • Bez wizy

Istron to mała nadmorska miejscowość położona we wschodniej części Krety. Turyści mogą spodziewać się przytulnych plaż, pięknych zatok, eleganckich hoteli z komfortowymi pokojami i apartamentami, lokalnych tawern urządzonych w domowym stylu. Jest wszystko, co zapewnia wygodną i beztroską rozrywkę.

  Dojazd własny Istron

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Istron

  • Еuro
  • Język grecki

  Lokalizacja

  Miejscowość położona jest bardzo blisko dużego wyspiarskiego miasta Agios Nikolaos, w szeroko znanej turystom zatoce Mirabello, która urzeka mnóstwem zatok, czystą i ciepłą wodą, przytulnymi plażami i doskonałą infrastrukturą.

  Jak się tu dostać?

  Jeśli wynajmie się samochód, można dojechać z międzynarodowego lotniska w Heraklionie w Grecji do Istro w ciągu zaledwie godziny. Droga biegnie wzdłuż wybrzeża, następnie przecina szeroki półwysep, mija kilka doskonałych plaż i prowadzi bezpośrednio do Istron.

  Można dojechać autobusem, który kursuje kilka razy z Heraklionu.

  Plaże 

  W samej miejscowości znajdują się dwie plaże. Jedna pokryta drobnymi kamykami a druga piaszczysta. Każda z nich wyposażona jest w leżaki i parasole. Niedaleko nich znajduje się Złota Plaża, której nazwa wzięła się od koloru piasku. Ma wszystko, czego potrzeba do pływania i relaksu. Plaża zyskała dużą popularność wśród turystów, nie tylko ze względu na czysty piasek. Absolutnie przezroczysta lazurowa woda morska, która zachęca do zanurzenia się w niej. Można tu bezpiecznie pływać nawet z dziećmi ponieważ nie ma głębokich miejsc i wysokich fal.

  W kierunku Agios Nikolaos znajduje się plaża Ammoudara. Jest niewielka, ale osłonięta od wiatrów, dlatego osiedlili się tu miłośnicy sportów wodnych.

  Aktywny wypoczynek

  Miłośnikom aktywnego wypoczynku oferujemy wiele wycieczek:

  • Rejs statkiem na wyspę Chrissi - niezamieszkaną, słynącą z wyjątkowego białego piasku i czystej wody morskiej. Cudowne miejsce na wakacje na plaży i pływanie
  • Wycieczka do Jaskini Psychro znajdującej się około godziny jazdy od Istron. Uważana jest za miejsce narodzin Zeusa, kryje wiele tajemnic i zagadek
  • Unikalny Geopark Sitia to ogromny obszar zamieszkany przez rzadkie gatunki zwierząt. Znajdują się tu piękne wąwozy do spacerów, plaże do pływania, liczne stawy i bagna, na których można obserwować życie ptaków, cała masa atrakcji dla miłośników przyrody
  • Dla miłośników pieszych wędrówek - wycieczka do wąwozu Richtis. Obserwując piękno dziewiczej przyrody, można spotkać wiele niespodzianek po drodze, która prowadzi do imponującego wodospadu. Kolumny wody spadają z wysokości 20 metrów, tworząc całą kałużę chłodnej, orzeźwiającej wilgoci.

  Kiedy jest najlepszy czas żeby tu przyjechać?

  Początek sezonu wakacyjnego przypada na maj a największy napływ turystów obserwuje się w miesiącach letnich. Temperatura powietrza w tym czasie sięga +40 stopni, co nie ma znaczenia w przypadku wakacji na plaży, ale nie sprzyja wycieczkom krajoznawczym. Idealny czas na wizytę to maj-czerwiec lub wrzesień-październik. Można w tym czasie pływać i opalać się, zwiedzać lokalne atrakcje, bawić się i odpoczywać, a sprzyja temu komfortowa pogoda i ciepła woda morska.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...