loading...
Leć to Kavros

Wycieczki to Kavros

 • Bez wizy

Ta niewielka miejscowość wypoczynkowa na północy Krety słynie z 10-kilometrowej plaży, dosłownie stworzonej dla miłośników spokoju i samotności. Bliskość natury i brak tłumów turystów w Kavros łączą się z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, dlatego chętnie wypoczywają tu rodziny z dziećmi, miłośnicy ekoturystyki i windsurfingu.

  Dojazd własny Kavros

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Kavros

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Kavros na Krecie położone jest w północnej części wyspy, około 45 km od miasta Chania, które posiada międzynarodowy port lotniczy. Od najbliższego sąsiada, kurortu Georgioupolis, Kavros jest oddalone tylko 3 km. Kiedyś Kavros było zwyczajną wioską rybaków i rolników, ale w ostatnich dziesięcioleciach stało się popularnym iejscem, w którym wszystko jest przystosowane dla wygody turystów. W pobliżu plaży znajdują się rozległe kompleksy hotelowe z odkrytymi basenami, restauracjami i ogrodami, ale ci, którzy wybrali bardziej budżetowe opcje noclegu – apartamenty i minihotele – również nie narzekają na brak komfortu. A że miejscowość jest niewielka, to jakiego z hoteli w Kavros na Krecie by się nie wybrało, dotarcie z niego na plażę zajmie kilkanaście minut.

  W Kavros nie ma klubów nocnych, za to jest wystarczająco dużo kawiarni i tawern, w których można skosztować dań zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni kreteńskiej. W Kavros znajdują się 3 supermarkety, sklepy z pamiątkami, apteki, wypożyczalnie rowerów i innych pojazdów, place zabaw, małe zoo i kioski widokowe. W końcu miejsce ze względu na swoje korzystne położenie jest dobrym punktem wypadowym na wycieczki po Krecie. W pobliżu kurortu znajduje się słodkowodne jezioro Kournas, jedna z głównych atrakcji przyrodniczych wyspy.

  Klimat

  Kavros ma wyraźny klimat śródziemnomorski. Już w maju temperatura powietrza osiąga tutaj +25 C, a temperatura wody - +22 C. W czerwcu-wrześniu powietrze ogrzewa się do +28-30 C, woda - do +25-26 C. Sezon kąpielowy trwa cały październik i kończy się w listopadzie, kiedy woda ochładza się do +20 C.

  Opcje wypoczynku

  Zdecydowana większość turystów przyjeżdża do Kavros ze względu na dziesięciokilometrową plażę. Jest szeroka i długa, rozciąga się daleko poza wioskę, jest bardzo dobrze utrzymana, z czystą wodą i drobnym złotym piaskiem. Wejście do morza jest bardzo łagodne, mocne fale przy brzegu są rzadkością, ale w wietrzne dni można tu uprawiać windsurfing. Plaża Kavros ma wszystko, czego można potrzebować - od leżaków po kawiarnie, od pryszniców po wieże ratunkowe, a jeśli pójdzie się nieco dalej wzdłuż wybrzeża, można zobaczyć wydmy i miejsca gniazdowania żółwi morskich.

  Kąpiel w morzu i opalanie to nie jedyne atrakcje Kavros.

  Turyści mają do dyspozycji także:

  • wybrać się na spacer po okolicy – pieszo lub na rowerze
  • odwiedzić jezioro Kournas i podziwiać jego mieszkańców: ptaki, żółwie, ryby
  • wypożyczyć samochód i pojechać do Chanii, Retimno lub Heraklionu
  • odwiedzić sąsiedni kurort Georgioupolis i zobaczyć jego zabytki
  • odwiedzić z dziećmi zoo
  • degustacja tradycyjnych potraw i napojów, w tym wyjątkowych serów i win.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...