ładowanie...
Leć to Kokkini hani

Wycieczki to Kokkini hani

 • Bez wizy

Kokkini Hani to grecka miejscowość wypoczynkowa na wyspie Kreta. Niegdyś była to wioska rybacka, obecnie jest to przytulne, spokojne miejsce dla tych, którzy lubią cieszyć się morzem we względnej ciszy. Posiada całą infrastrukturę turystyczną, z wyjątkiem klubów nocnych i dyskotek. Przyjeżdżają tu pary z dziećmi, turyści indywidualni i osoby starsze.

  Dojazd własny Kokkini hani

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Kokkini hani

  • Еuro
  • Język grecki

  Plaże

  Dla gości z dziećmi jest wszystko, czego potrzeba - piaszczyste plaże, łagodne wejście do wody oraz park wodny. Pomimo tego, że miejscowość jest spokojna, latem jest tu dużo ludzi, a na weekend często przyjeżdżają Grecy. Są też plaże drobno kamieniste, na których jest mniej ludzi, a woda jest czystsza.

  Dla odmiany można wybrać się do sąsiedniego Anopolis, gdzie znajduje się duży park wodny WaterCity z 34 atrakcjami wodnymi.

  Hotele

  W Kokkini Hani znajdują się hotele na każdą kieszeń. Istnieje także możliwość wynajęcia willi z prywatnym basenem i tarasem do opalania.

  Klimat

  Pogoda w Kokkini Hani pozwala na kąpiel i opalanie się od maja do października, kiedy powietrze nagrzewa się do +23-28 stopni, a morze do +22-25 stopni. Resztę czasu można przeznaczyć na wycieczki lub spokojne spacery, co robią osoby starsze w drugiej połowie jesieni.

  Rozrywka

  W Kokkini Hani na Krecie znajdują się tawerny i restauracje serwujące dania kuchni krajowej, rybnej i śródziemnomorskiej. Jeśli ma się ochotę na coś autentycznego, można wypożyczyć samochód i odwiedzić różne miejsca. Jest to okazja do spróbowania chłopskiej kuchni, naturalnej oliwy z oliwek, wina, serów, miodów czy dżemów.

  Hotele często organizują wyjazdy na wieczory folklorystyczne, podczas których można zobaczyć występy tancerzy, śpiewaków, wziąć udział w kursach mistrzowskich, degustacjach czy spróbować potraw z produktów ekologicznych.

  Zabytki warte odwiedzenia w okolicy:

  • Klasztor-twierdza św. Jana Ewangelisty
  • Wykopaliska w Niros, gdzie można zobaczyć dom minojski, zbudowany w XVI wieku p.n.e., doskonale zachowany do naszych czasów

  Miłośnicy podwodnego świata mogą odwiedzić akwarium w Heraklionie, w którym żyje ponad tysiąc mieszkańców Morza Śródziemnego. Jeśli są tacy, którzy chcą wziąć lekcje nurkowania, nie będzie problemu ze znalezieniem ośrodków Stay Wet w Kokkini Hani, które zaoferują szkolenie, sprzęt i zabiorą Cię do zatoki Mononaftis na nurkowanie.

  Wycieczki

  Grecka miejscowość Kokkini Hani oferuje wycieczki morskie i lądowe. Wszystkie kultowe miejsca Krety można zwiedzić w ramach odrębnych wycieczek lub wycieczek krajoznawczych. Miłośników przyrody zainteresują:

  • Wąwóz Samaria
  • Jaskinie Milatos, Sfendoni i Melidoni
  • Jedyne słodkowodne jezioro na Krecie, Kournas, ze źródłami Agriroupoli
  • Wyspy Gramvousa i Spinalonga

  Warto wybrać się na wycieczkę łodzią na Santorini. Jest pochodzenia wulkanicznego, dlatego można tu odpocząć na plażach z czarnym piaskiem. Ale jego główną „atrakcją” jest malownicza panorama miasta na górze białych parterowych domów z niebieskimi okiennicami i dachami.

  Kreta kojarzona jest z legendami. Najbardziej legendarnym miejscem na niej jest Pałac w Knossos o niezwykle skomplikowanej architekturze, dzięki której narodziła się legenda o Minotaurze.

   

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...