ładowanie...
Leć to Kos

Wycieczki to Kos

 • Bez wizy

Wyspa Kos przez wielu nazywana jest Klejnotem Archipelagu Dodekanezu, Malachitowym Ogrodem Morza Egejskiego lub Miejscem Narodzin Hipokratesa. Łączy pasjonujący świat wschodu z kulturą zachodu, dzięki czemu zachwyca swoich wszystkich przyjezdnych.

  Dojazd własny Kos

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Kos

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Położona na Morzu Egejskim niewielka wyspa charakteryzuje się bardzo bujną roślinnością. Zachowały się tu lasy sosnowe, a wśród fauny występują przedstawiciele rzadkich gatunków. Dzięki długiej historii atrakcji kulturalnych na Kos, turyści mogą zobaczyć zarówno starożytne zabytki, jak i średniowieczne zamki. Dla miłośników plaż najpopularniejszymi miejscami są Kefalos i Kardamena, dla windsurferów - Psalidi. Jednocześnie poziom rozwoju infrastruktury jest na tyle wysoki, że na Kos można znaleźć hotele, restauracje i bary typu all-inclusive w dowolnym miejscu na wyspie. Komunikacja transportowa jest również dobrze rozwinięta. Do każdej atrakcji można łatwo dojechać autobusem lub taksówką. Nie brakuje też niedrogich hoteli, pensjonatów i apartamentów, jednak wielu turystów woli wakacje all-inclusive, wybierając luksusowe kompleksy hotelowe z basenami i ogromnym zagospodarowanym terenem.

  Jak się tu dostać?

  Latem i w sezonie można skorzystać z jednego z wielu lotów czarterowych. Lot nie trwa zbyt długo: około 3-4 godzin - a samolot ląduje na Hipokratesie - jedynym międzynarodowym lotnisku na wyspie Kos. W październiku-maju będzie trzeba lecieć z jedną przesiadką do Aten lub miast Europy Zachodniej (Monachium, Wiedeń itp.).

  Klimat

  Przez większą część roku pogoda na Kos jest sucha i słoneczna. Można tu pływać już pod koniec maja, kiedy powietrze nagrzewa się do +23 ºС, a woda do +21 ºС. W czerwcu-wrześniu temperatura powietrza często osiąga + 28-29 ºС, woda przybrzeżna do + 24-25 ºС. Chłód zaczyna być odczuwalny dopiero w drugiej połowie października. Choć sezon pływania trwa do końca miesiąca, to w tym czasie ceny wycieczek na Kos są obniżone.

  Opcje wypoczynku

  W pierwszej kolejności dla tych, którzy szukają wycieczek do Grecji na wyspę Kos, jest odpoczynek nad morzem. Cechą charakterystyczną wyspy jest różnorodność i bogactwo plaż. Są wśród nich piaszczyste i kamieniste, bezludne i pełne turystów, dzikie i oferujące pełną gamę rozrywek: od koktajlu w barze po rejs katamaranem, ale wszystkie są równie czyste i malownicze. Powszechnie znane są takie piaszczyste plaże na Kos w Grecji jak „Kamari” i „Agios Stefanos” w pobliżu Kefalos. Do ich zalet należy bardzo łagodne wejście do wody i brak fal. Inną popularną plażą jest Atlantyda w pobliżu Kardamena.

  Miłośnikom piaszczystych plaż polecamy zatrzymać się w hotelach na wyspie Kos na północnym wybrzeżu. Znajdujące się tam kurorty Mastichari i Tigaki są idealne zarówno na rodzinne wakacje, jak i aktywny wypoczynek na Kos. Miłośnikom sportu oferujemy szeroką gamę możliwości spędzania wolnego czasu na wyspie: windsurfing i kitesurfing, turystykę pieszą i rowerową, żeglarstwo i wędkarstwo. W razie potrzeby wszystko to można połączyć z gastronomią i zakupami (wino, oliwa z oliwek i inne jadalne pamiątki). Miłośnicy nocnego życia również na Kos nie będą się nudzić. Na wyspie znajduje się wiele barów i klubów nocnych, zwłaszcza w stolicy – Kos. Ale najpopularniejszą rozrywką po wakacjach na plaży są wycieczki po wyspie Kos.

  Co warto zobaczyć?

  Choć lista lokalnych pomników przyrody i historii jest dość długa, wśród atrakcji wyspy Kos jest wiele miejsc, które trzeba zobaczyć w pierwszej kolejności. Między innymi:

  • Asklepion - jak sama nazwa wskazuje, ten starożytny kompleks świątynny był poświęcony Bogu uzdrawiającego Asklepiosa. Odprawiano tu nie tylko rytuały, ale także szkolono młodych lekarzy
  • Twierdza joannitów
  • Agora i inne pozostałości starożytnych budynków na Kos
  • Zia - wizyta w malowniczej górskiej wiosce pozwoli turystom, którzy kupili bilety na Kos, zapoznać się z lokalną kulturą, sposobem życia i zwyczajami
  • Twierdza wenecka w Andimachii
  • Paleo Pyli - to obecnie opuszczona twierdza bizantyjska
  • Jawor Hipokratesa - to drzewo ma ponad 2000 lat, a miejscowi uważają, że zasadził go legendarny lekarz
  • Plaka (Pawi Las), gdzie wokół malowniczego jeziora żyją setki pawi

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...