loading...
Leć to Krit

Wycieczki to Krit

 • Bez wizy

Największa z greckich wysp - Kreta, zapewnia równie szerokie możliwości wypoczynku na plaży a także do zwiedzania. Na tych, którzy wykupią wycieczki na Kretę czekają wspaniałe hotele i zadbane plaże, zabytki starożytnej cywilizacji minojskiej i weneckie twierdze, najlepsza kuchnia grecka i doskonałe warunki do nurkowania.

  Dojazd własny Krit

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia on Krit

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne i klimat

  Kreta to nie tylko największa, ale także najbardziej wysunięta na południe grecka wyspa. Od północy obmywa ją Morze Kreteńskie, od południa Morze Libijskie, a od zachodu Morze Jońskie. Stolica - Heraklion - jest jednym z głównych ośrodków turystycznych.

  Klimat

  Na północy wyspy panuje klimat śródziemnomorski, na południu łagodny subtropikalny. W rzeczywistości są tu dwie pory roku: gorące lato, które rozpoczyna się w kwietniu i trwa do połowy listopada oraz stosunkowo ciepła zima. W najgorętszych miesiącach (czerwiec-wrzesień) temperatura powietrza osiąga +27 °С na północnym wybrzeżu i +30 °С na południowym wybrzeżu, a woda morska nagrzewa się do +23/25 °С.

  Najlepsze miejscowości wypoczynkowe

  Doskonale rozwinięta branża turystyczna Krety sprawia, że ​​wakacje na każdym z jej wybrzeży są równie atrakcyjne, jednak do najpopularniejszych należą:

  • Hersonissos - dzięki obfitości klubów i dyskotek, najstarsze miasto na wyspie pełne jest młodych turystów – miłośników nocnego życia. Fani sportów wodnych również nie będą się tu nudzić. W pobliżu Hersonissos znajdują się doskonałe miejsca do nurkowania.
  • Retimno - przez wielu to miasto jest uważane za najpiękniejsze na Krecie, a pod względem ilości atrakcji przewyższa inne miejsca. Przyjeżdżają tu zakochane pary i rodziny z dziećmi, romantycy i koneserzy turystyki gastronomicznej – w mieście nie brakuje restauracji.
  • Chania - znakiem rozpoznawczym tej miejscowości jest stara latarnia morska. Turystów przyciąga także wenecka twierdza, park wodny oraz znajdujący się w pobliżu Wąwóz Samaria. Ci, którzy potrzebują elitarnych wakacji w malowniczym miejscu, powinni się tu wybrać.
  • Heraklion - koniecznie trzeba odwiedzić stolicę jeśli chce się zapoznać z architektonicznymi skarbami np. Pałacem Knossos.
  • Bali - to idealna opcja dla miłośników przyrody i rodzin z dziećmi. Czekają na nich zaciszne malownicze zatoczki z łagodnym zejściem do morza, krystalicznie czysta woda oraz niezrównane możliwości wędkowania.
  • Gouves - wysokie fale dla nurków, tawerny i restauracje dla smakoszy oraz przytulne plaże dla każdego sprawiły, że Gouves w pobliżu Heraklionu stało się popularnym miejscem wypoczynku.
  • Malia - miejscowość podzielona jest na dwie części. Stara przypadnie do gustu fanom spokojnego i wyważonego wypoczynku, a nową często porównuje się do Ibizy ze względu na liczne dyskoteki i kluby.

  Co warto zobaczyć?

  Nie można odwiedzić Krety i nie zobaczyć jej głównej atrakcji - Pałacu w Knossos. Pomnik jednej z najbardziej tajemniczych cywilizacji europejskich, odkryty na nowo w XIX wieku, zachwyca freskami, skalą i atmosferą, a jego pełne zwiedzenie zajmie co najmniej 5-6 godzin.

  Wśród innych monumentalnych budowli wyróżniają się twierdze Fortezza, Spinalonga i Cules, pamiętające czasy panowania weneckiego. Wizyta w starożytnych klasztorach - Arkadia, Palyani, Vossakos by wzmocnić doznania duchowe. Jeśli ktoś woli przyrodę od pomników, koniecznie trzeba odwiedzić wąwóz Samaria, jezioro Voulismeni i dwie najpiękniejsze plaże – Balos i Elafonisi.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...