loading...
Leć to Malia

Wycieczki to Malia

 • Bez wizy

Wakacje w Malii są odpowiednie dla nowożeńców, rodzin z dziećmi i tych, którzy lubią podróżować samotnie.

  Dojazd własny Malia

   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...

  Do zobaczenia in Malia

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Malia to mała miejscowość wypoczynkowa na Krecie, 30 km od Heraklionu. To spokojne i przytulne miejsce na wakacje na plaży i spacery. Znajdują się tu tawerny, bary i miejsca, w których można wybrać się na zakupy. Szczególnie liczne są sklepy jubilerskie, w których można kupić ekskluzywne przedmioty wykonane ze srebra i złota.

  Opcje wypoczynku

  Malia posiada jedną z najlepszych piaszczystych plaż na Krecie. Można tu wypożyczyć łódkę lub jacht, a także pojeździć na skuterze wodnym. W Malii są kluby nocne, ale jest ich dość niewiele. Dla rozrywki trzeba będzie dostać się do sąsiedniego Hersonissos, który znajduje się dwa kilometry dalej. W tej miejscowości wczasowicze z reguły wolą odwiedzać autentyczne restauracje, w których odbywają się występy w stylu kreteńskim.

  Co warto zobaczyć?

  Kreta to legendarna wyspa owiana mitami. Jest mała, więc każdy urlopowicz zdecydowanie musi ją okrążyć podczas wycieczki krajoznawczej.

  Wycieczki do Malii są okazją do zobaczenia starożytnego Heraklionu i pałacu minojskiego w Knossos. Można zanurzyć się w życiu lokalnych mieszkańców wiosek Krasi i Mohos, gdzie goście będą mieli okazję spróbować tradycyjnego chłopskiego jedzenia. Ponadto warto odwiedzić labirynty Minotaura, obejrzeć spektakularny pokaz w Minojskim Centrum Tematycznym i wybrać się na wycieczkę łodzią na wyspę Spinalonga, aby zobaczyć starożytną fortecę. Można także spacerować uliczkami romantycznego Agios Nikolaos, udać się do jaskini Zeusa i zrobić zdjęcia na malowniczym płaskowyżu Lassithi, zobaczyć różową plażę w zatoce Balos i zbieg trzech mórz z wyspy Gramvousa. Można również popłynąć na najciekawszą grecką wyspę – Santorini z czarnymi i śnieżnobiałymi plażami oraz domami z niebieskimi dachami.  

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...
   loading...