ładowanie...
Leć to Milatos

Wycieczki to Milatos

 • Bez wizy

Milatos to grecka miejscowość wypoczynkowa na północnym wybrzeżu Krety, położona 26 km od Agios Nikolaos. Jest to miejsce na relaksujący wypoczynek, bo poza mnóstwem tawern, kilku hoteli i małego portu nie ma tu nic.

  Dojazd własny Milatos

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Milatos

  • Еuro
  • Język grecki

  To miejsce ma prowincjonalny klimat, który przyciąga wielu turystów. Ma wszystko, czego potrzeba do udanych wakacji - przytulne hotele, czyste plaże, dania ze świeżych owoców morza w menu każdej tawerny i możliwość wybrania się na wycieczkę łodzią. Milatos w Grecji zyskało także sławę dzięki wspaniałemu stworzeniu pobliskiej przyrody - jaskini o tej samej nazwie, do której przybywają turyści ze wszystkich kurortów Krety.

  Plaże

  W pobliżu znajduje się kilka plaż. Jedna z nich jest piaszczysta, druga kamienista. Zejście do wody w obu przypadkach jest łagodne. Niestety na plaży kamienistej jest to trudne, gdyż schodzenie po kamieniach bez obuwia ochronnego jest niewygodne, a podczas fal jest niebezpieczne. Ale fale są tu rzadkie, ponieważ terytorium w pobliżu portu jest chronione falochronem.

  Plaża kamienista nie jest wyposażona. Na plaży piaszczystej można wypożyczyć leżaki i parasole. W Milatos jest niewiele hoteli, a na plażach, zwłaszcza kamienistych jest mało ludzi.

  Co warto zobaczyć?

  Jaskinia Milatos na Krecie jest interesująca dla urlopowiczów, ponieważ znajduje się w odległości spaceru. Jaskinia jest duża, z dziesiątkami sal porośniętych stalaktytami i stalagmitami. Do niektórych z nich można dotrzeć wąskimi korytarzami, gdzie nie ma światła. Niedaleko wejścia znajduje się kościół, a w drodze do jaskini można podziwiać panoramę gór, bujną roślinność i kozy górskie ukrywające się przed ciekawskimi spojrzeniami.

  Wycieczki

  Z kreteńskiego Milatos warto udać się do Pałacu w Knossos, o którym krąży wiele mitów i legend. Jego jasna skorupa i dziwna architektura wewnętrzna szczególnie interesują miłośników historii starożytności.

  Nie mniej interesująca jest stolica wyspy - Heraklion, w którym zachował się majestat epoki weneckiej i zabytki architektury - twierdza Rocca al Mare, fontanna z XVII wieku i loggia wenecka. Lokalne muzeum archeologiczne zawiera artefakty z Pałacu w Knossos.

  Warto udać się do Akwarium Kreteńskiego, aby poznać podwodną florę i faunę regionu śródziemnomorskiego.

  Agios Nikolaos przyciąga malowniczymi krajobrazami. Jest to jezioro Vulizmeni, oddzielone od morza przesmykiem. Stąd łatwo dostać się na wyspę Spinalonga ze starożytnym fortem oraz do miasta Olus, które zatonęło podczas trzęsienia ziemi, a które w czasie całkowitej ciszy staje się widoczne pod wodą.

  Geopark Sitia zainteresuje miłośników przyrody i ekologicznych spacerów. Obejmuje unikalne wąwozy, wodospady, równiny oraz plaże, które tworzą mini-ekosystemy.

  W regionie Lasithi, na mapie którego znajduje się Milatos , znajduje się około 800 jaskiń, w tym Psychro, które wraz z jaskinią Ideona na górze Psiloritis uważane są za miejsce narodzin boga Zeusa.

  Kolejnym zakątkiem przyrody godnym uwagi jest Wyspa Chrissi. Wycieczka na nią obejmuje rejs statkiem i wizytę na bezludnej wyspie ze śnieżnobiałymi plażami i zaroślami libańskich cedrów. Jest to doskonałe miejsce do pływania, snorkelingu i nurkowania.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...