ładowanie...
Leć to Panormo

Wycieczki to Panormo

 • Bez wizy

Ci, którzy uważają Panormo za jedną z najpiękniejszych wiosek na Krecie nie są daleko od prawdy. Ta niewielka miejscowość wypoczynkowa przyciąga nie tylko malowniczymi wąskimi uliczkami, ale także najczystszymi plażami. Ma wszystkie warunki na rodzinne wakacje w spokojnej, choć niepozbawionej romantyzmu atmosferze.

  Dojazd własny Panormo

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Panormo

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Położone na wybrzeżu Morza Kreteńskiego Panormo łączy w sobie autentyczność i patriarchat wioski rybackiej z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Wybór hoteli w Panormo jest bardzo szeroki. Od ogromnych 4-5-gwiazdkowych kompleksów z odkrytymi basenami, restauracjami i kompleksami spa, zlokalizowanych w ustronnych miejscach na wybrzeżu w pobliżu wioski, po mini-hotele. Popularnością cieszą się także apartamenty. Wiele z nich znajduje się w niewielkiej odległości od plaż. W tej miejscowości znajduje się wiele kawiarni i tawern oferujących głównie dania rybne i inne przykłady tradycyjnej kuchni kreteńskiej.

  W Panormo otwarto kilka klubów nocnych dla miłośników tętniącego życia nocnego. Miłośnicy zakupów mogą odwiedzić supermarket, targ i sklepy z pamiątkami. Dogodna lokalizacja – w samym centrum wyspy – sprawia, że miejsce to jest dobrym punktem wypadowym do podróży. Turyści wybierają się na wycieczki do sąsiednich miast Retimno i Heraklion, a ci, którzy posiadają prawo jazdy, mogą obejść się bez transportu publicznego. W Panormo znajduje się wypożyczalnia samochodów.

  Klimat

  Klimat śródziemnomorski gwarantuje długi sezon kąpielowy. W Panormo rozpoczyna się on pod koniec maja i kończy w październiku. W lipcu-wrześniu, które są uważane za najgorętsze miesiące, temperatura powietrza osiąga +27-30 C, a wody - +25-27 C.

  Opcje wypoczynku

  Podobnie jak wiele nadmorskich miejscowości w Grecji, Panormo przyciąga przede wszystkim perspektywą wakacji na plaży. Piaszczyste plaże Panormo położone są w zatokach, więc praktycznie nie ma tam silnych fal. Woda jest bardzo czysta a wejście do niej gładkie, z powolnym wzrostem głębokości. Limani w opiniach nazywana jest jedną z najlepszych plaż Panormo. Jest dobrze wyposażona i oferuje wiele rozrywek dla turystów w każdym wieku: przejażdżki wodne, rejsy katamaranem itp. Drugą i nie mniej popularną plażą jest Limni, która została nagrodzona Błękitną Odznaką Flaga za czystość wody. Jeśli ktoś preferuje samotność, warto wybrać się trochę poza Panormo, gdzie znajdują się słabo zaludnione plaże żwirowe, osłonięte od wiatrów za skałami.

  Oprócz opalania i pływania w Panormo można robić różne rzeczy:

  • Nurkowanie (w miejscowości znajduje się centrum nurkowe). Nurkując na dno morza można zobaczyć między innymi zatopione statki Wenecjan, którzy byli właścicielami Panormo w XIII-XVII wieku.
  • Zapoznanie z lokalnymi atrakcjami: ruinami średniowiecznej twierdzy, kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego, latarnią morską i bazyliką bizantyjską.
  • Degustacja lokalnych potraw i napojów (w recenzjach turystycznych Panormo zdecydowanie zaleca się odwiedzenie jednej z okolicznych winnic).
  • Wyjazdy na wycieczki. Do ciekawych miejsc w pobliżu Panormo należy jaskinia Melidoni i starożytne miasto Elefterna, a w wiosce Margarites można nie tylko podziwiać tradycyjne domy, ale także kupić ceramikę.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...