ładowanie...
Leć to Piskopiano

Wycieczki to Piskopiano

 • Bez wizy

W miejscowości Piskopiano czekają na turystów olśniewające białe domy, wąskie stare uliczki oraz spokojna atmosfera. Jeśli ktoś szuka miejsca na wakacje, które łączy bliskość bogatego życia nocnego z cichą i patriarchalną lokalizacją – Piskopiano będzie doskonałym wyborem.

  Dojazd własny Piskopiano

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Piskopiano

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Miejscowość położona jest na północy Krety na zboczu Harakas, pomiędzy dwiema innymi autentycznymi miejscowościami - Koutouloufari i Ano Hersonissos. Do Hersonissos z Piskopiano można łatwo dotrzeć pieszo, gdyż odległość między nimi wynosi zaledwie 1,5 km.

  Długa historia obdarzyła Piscopiano wieloma ciekawymi zabytkami, m.in. ruinami kościoła. Tutaj wszystko  rozwinęło się na przestrzeni wieków oraz zachowało barwę narodową. Infrastruktura turystyczna w Piskopiano jest dobrze rozwinięta. Znajduje się tu wiele różnych tawern i bardziej nowoczesnych barów, a także hoteli.

  Wśród najnowszych, luksusowych 4-gwiazdkowych obiektów z prywatnymi basenami wyróżniają się: kompleks hotelowy Amazones Village z salą fitness i barem, Asterias Village Aparthotel z własną restauracją oraz Casa Blu Boutique Hotel z ogrodem. Porównywalne z hotelami 3-gwiazdkowymi, takimi jak Kalimera Village, oferują przestronne pokoje z tarasami i doskonałą obsługę. Istnieje również możliwość wynajęcia całej willi. Niezależnie jednak od tego, którą opcję się wybierze, można mieć pewność, że z okien i tarasów rozciąga się niesamowita panorama morska.

  Klimat

  Łagodny klimat śródziemnomorski zapewnił Piskopiano łagodne zimy i słoneczne lata. Temperatury od czerwca do września rzadko spadają poniżej + 26-27 C. Sezon kąpielowy rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. Temperatura wody w środku lata wynosi +25 C.

  Opcje odpoczynku

  W samej miejscowości turyści mogą umilić sobie wolny czas poprzez:

  • Gry sportowe (tenis, rzutki itp.)
  • Jazdę konną
  • Degustację kreteńskiego wina i jedzenia
  • Spacery
  • Poznanie starożytnych tradycji i stylu życia

  Do dyspozycji są popularne piaszczyste plaże: Limanakia, Star Beach (w pobliżu luksusowego aquaparku) oraz plaża przy hotelu Kreta Maris. Największa z nich, Limanakia, jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin z dziećmi ze względu na płytką wodę u wybrzeży. Na Star Beach można nie tylko opalać się, ale także dobrze spędzić czas na rozrywce w aquaparku. Plaża przy Hotelu Kreta Maris zawsze pełna jest miłośników sportów wodnych – windsurfingu, parasailingu i kitesurfingu.

  Warto również zobaczyć atrakcje w Heraklionie - Pałac w Knossos, klasztor Agia Triada i inne ciekawe miejsca. Mini rejsy turystyczne i morskie na jachtach i łodziach, które docierają do zacisznych zatok i wysp to idealna opcja dla osób chcących odpocząć w spokoju.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...