ładowanie...
Leć to Platanes rethymno

Wycieczki to Platanes rethymno

 • Bez wizy

Platanes to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa położona 5 km od Rethymnonu. Turystów przyciągają tu piaszczyste plaże, czyste morze i spokojna okolicą. Chętnie tu przyjeżdżają osoby starsze oraz rodziny z dziećmi. Miejscowość ma swoich fanów, którzy cenią sobie wysoki poziom usług i dobrą infrastrukturę. Do wyboru są hotele 5-gwiazdkowe jak i skromne 3-gwiazdkowe. W obu przypadkach można liczyć na bardzo dobrą jakość obsługi.

  Dojazd własny Platanes rethymno

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Platanes rethymno

  • Еuro
  • Język grecki

  Platanes w Rethymno to kilkadziesiąt hoteli, promenada wzdłuż wybrzeża, wiele tawern, kawiarni, barów oraz sklepów. Nie ma tu nocnych klubów i innych wieczornych rozrywek, ale bliskość Rethymnonu rozwiązuje ten problem.

  Kiedy najlepiej się tu wybrać?

  Plaża Platanes położona jest na Krecie, która charakteryzuje się łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Sezon plażowy rozpoczyna się w maju i kończy w październiku. Lata są ciepłe i niezbyt gorące, ze średnią temperaturą +26 stopni. Dzięki wiatrom nawet w szczycie sezonu nie jest tak gorąco, jak w miejscowościach kontynentalnych.

  Plaża

  Platanes zajmuje 13 km wybrzeża. Jest to piaszczysty pas sięgający Rethymno. Ze względu na otwartość z trzech stron na plaży często występują fale. To sprawia, że pływanie jest trochę trudne. Wejście do wody jest łagodne, odpowiednie dla małych dzieci, jeśli morze jest spokojne.

  Infrastruktura w niektórych obszarach jest bardzo dobra - są parasole lub markizy, leżaki, prysznice, przebieralnie, toalety, kawiarnie i bary. Również pracują tutaj ratownicy. Jeśli komuś zależy na prywatności, można udać się na odległe, dzikie odcinki plaży i zrelaksować się w samotności.

  Woda jest tu tak przejrzysta i ciepła, że na niektórych plażach można zobaczyć żółwie Caretta składające jaja w piasku. W tym czasie plaże są zamknięte ze względu na bezpieczeństwo żółwi.

  Gdzie warto się wybrać?

  Najbliższą atrakcją jest kamienny most wenecki San Marco na rzece Platanias. Jest to kamienny łuk o rzadkiej urodzie, najdłuższy na Krecie. Most zachował się od średniowiecza i jest ozdobiony dwoma herbami.

  Niedaleko Platanes w Grecji znajduje się klasztor Arkadi. Położony jest w górach, a z jego wysokości rozciąga się malownicza panorama morza.

  Zaledwie 10 minut jazdy samochodem od Platanes znajduje się Rethymno, gdzie warto wybrać się na spacer w pobliżu murów twierdzy Fortezza, latarni morskiej w porcie i ulic Starego Miasta. Istnieje dobrze rozwinięta infrastruktura rozrywkowa. Jest tutaj wiele możliwości wieczornej rozrywki - imprezy piankowe, dyskoteki na wodzie lub kluby nocne z wybitnymi DJ-ami.

  Jeśli chce się być blisko natury, można wybrać się nad słodkowodne jezioro Kournas lub do autentycznej wioski Argiroupoli z wodospadami.

  Będąc na Krecie zdecydowanie warto odwiedzić Pałac w Knossos – najstarszy zabytek architektury kreteńskiej.

  Warto zwrócić uwagę na lokalną kuchnię, dla której lepiej wypożyczyć samochód i odwiedzić okoliczne miejscowości. Tylko w wiejskich karczmach można skosztować potraw, które Grecy jedli od wielu wieków. To rzadka okazja, aby skosztować domowych dżemów, win, serów, pikli i wypieków. Kolację w tawernie dobrze jest połączyć z obejrzeniem programu folklorystycznego z piosenkami i tańcami.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...