ładowanie...
Leć to Rethymno

Wycieczki to Rethymno

 • Bez wizy

Pod względem piękna architektonicznego niewiele kreteńskich miejscowości wypoczynkowych można porównać z Rethymno, a 20-kilometrowa piaszczysta plaża miasta nie ma w ogóle konkurentów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi a także dla miłośników tętniącego życia nocnego.

  Dojazd własny Rethymno

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Rethymno

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Położone na wybrzeżu Morza Kreteńskiego miasto może poszczycić się długą i ciekawą historią. Założone w IV wieku p.n.e.  Rethymno przetrwało okresy panowania bizantyjskiego, tureckiego i weneckiego. Każde z nich pozostawiło w mieście unikalne zabytki. Dziś Rethymno jest popularnym miejscem turystycznym i stolicą regionu o tej samej nazwie.

  Klimat

  Ze względu na śródziemnomorski klimat Rethymno ma długie i gorące lato. Już w maju powietrze nagrzewa się do +25 °С, a woda w morzu do +22-23 °С. W okresie lipiec-wrzesień średnia temperatura powietrza osiąga +28-30 °С, a wody +27 °С. Sezon pływacki trwa do końca października.

  Plaża

  Duży obszar plaży miasta można podzielić na kilka części. Najbardziej oblegana z nich jest plaża miejska, ogrodzona z obu stron pomostami. Morze tutaj jest spokojne, bez fal z łagodnym wejście do wody. Znajdują się tutaj place zabaw oraz leżaki z parasolami. Na miłośników sportów wodnych czekają narty wodne, parasailing i inne rozrywki. Za czystość i przyjazność dla środowiska plaża miejska została wyróżniona Błękitną Flagą. Wielu ludzi uważa ją za najlepszą plażę na Krecie. Zawsze jest tu dużo rodzin z dziećmi. Ci, którzy szukają prywatności i fal, preferują część plaży za mariną i fortecą.

  W pobliżu miasta znajduje się wiele doskonałych plaż. Wśród nich – Panormos, przyciągająca przede wszystkim miłośników żeglarstwa. Znajduje się tu małe Gerani, gdzie zawsze jest dużo wędkarzy.  Natomiast Adelianos Kampos to świetne miejsce na rodzinne wakacje.

  Rozrywka

  Pomimo wspaniałej plaży, Rethymno nie jest miejscowością, w której turyści nie mają nic innego do robienia, jak tylko opalanie się i pływanie w morzu. Równie przyjemne są spacery malowniczymi uliczkami miasta, wzdłuż których stoją domy w stylu weneckim, zakupy w butikach czy posiłki w niezliczonych tawernach. Dla młodych ludzi wakacje w Rethymnonie zazwyczaj wiążą się z odwiedzaniem nocnych klubów i dyskotek na ulicy Hegumen Gabriel. Wśród zabytków architektury warto zobaczyć twierdzę Fortezza (koniecznie warto wybrać się do znajdującego się obok niej muzeum archeologicznego), fontannę Richmondi, port, katedrę, loggie wenecką i  tureckie meczety.

  Dla lubiących turystykę edukacyjną Rethymno to także świetne miejsce na relaks. Można wybrać się na wycieczkę po okolicy, gdzie w odległości 20-50 km znajdują się klasztory Arkadi i Preveli, jezioro Kourna , jaskinia Sfedoni, twierdza Frangokastello i wiele innych atrakcji kulturalnych i przyrodniczych.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...