ładowanie...
Znajdź opcji to Scaleta rethymno

Wycieczki to Scaleta rethymno

 • Bez wizy

Skaleta to malownicza miejscowość położona w pobliżu Rethymno. Ludzie przyjeżdżają tu, aby odpocząć od zgiełku miast, posiedzieć w ciszy i cieszyć się lokalnym pięknem. Jeśli nagle ktoś poczuje się znudzony, można w 20 minut pojechać autobusem lub taksówką do Rethymno, gdzie zabawa trwa o każdej porze dnia.

  Dojazd własny Scaleta rethymno

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Scaleta rethymno

  • Еuro
  • Język grecki

  Infrastruktura lokalna

  Istnieje tu wiele hoteli oferujących turystom pokoje i apartamenty na każdym poziomie, jest kilka tawern i małych restauracji oraz ogromna plaża krajobrazowa. Wieczorne imprezy w nocnych klubach, spotkania w całodobowych barach – to wszystko nie dotyczy Scalety. Ta miejscowość to prawdziwy raj dla rodzin, jednak dla rozrywki i przyjemności trzeba udać się gdzie indziej.

  Niemniej jednak pobyt tutaj jest komfortowy. Branża turystyczna miejscowości dołożyła wszelkich starań, aby to osiągnąć. Urlopowicze mają gdzie odpocząć, coś przekąsić, w razie potrzeby można wybrać się na zakupy do lokalnych supermarketów, gdzie wszystko jest dostępne.

  Plaże na wybrzeżu Scaleta

  Wybrzeże Skalety oblewa Morze Kreteńskie, które uważane jest za prawdziwą perłę mórz śródziemnomorskich. Lokalne plaże są szczególnie czyste i przyjazne dla środowiska. Wypoczynek z dziećmi jest tutaj całkowicie bezpieczny. Czysty piasek i spokojne morze zachęcają urlopowiczów do zanurzenia się w wodzie i nurkowania. Wejście do wody jest łagodne. Plaże wyposażone są w leżaki, parasole i przebieralnie. Można coś przekąsić w małych tawernach znajdujących się w pobliżu.

  Lokalny klimat

  Jak w całej Grecji, pogoda w Scaleta jest komfortowa o każdej porze roku. W miesiącach zimowych jest tu ciepło i przytulnie, pora deszczowa jest krótkotrwała i przypada na listopad-grudzień. Przeważnie jest tu słonecznie i sucho. Sezon wakacyjny rozpoczyna się od połowy wiosny i trwa do samego końca jesieni. W tym czasie jest tu bardzo gorąco - do +30 stopni. Woda morska dobrze się nagrzewa.

  Miejsca warte odwiedzenia

  W pobliżu miejscowości znajduje się wiele starożytnych świątyń godnych uwagi turystów:

  • Cerkiew Ekklesia Agios Nikolaos to niewielka cerkiew zbudowana z białego kamienia, przykryta niebieskim dachem z prawosławnymi krzyżami. W tym stylu budowano domy na wyspie Santorini niedaleko Krety. Można tu miło spędzić czas i pomyśleć o własnej duszy
  • Kościół Evangelismos to piękne miejsce o skomplikowanej architekturze, w środku zachowały się starożytne freski i ikony
  • Kościół Najświętszej Marii Panny to wyjątkowy grecki kościół zwieńczony dzwonnicą, obok którego znajduje się piękny przytulny dziedziniec, na którym przyjemnie jest posiedzieć i podziwiać morski krajobraz

  Aby zobaczyć atrakcje przyrodnicze można wybrać się do:

  • Wąwozu Mili
  • Jaskini Melidoni

  Jak się tu dostać?

  Z międzynarodowych lotnisk w Chanii i Heraklionie można dostać się promem na Kretę, następnie przesiąść się w autobus jadący do Rethymno, a następnie dojechać do Skalety. Najwygodniejszą opcją jest jednak rezerwacja transferu z lotniska bezpośrednio do miejscowości lub skorzystanie z taksówki.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...