ładowanie...
Leć to Sissi

Wycieczki to Sissi

 • Bez wizy

Podobnie jak wiele innych wiosek rybackich na Krecie, Sissi stała się w ostatnich dziesięcioleciach poszukiwaną miejscowością wypoczynkową. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko miłośnicy wakacji na plaży, ale także miłośnicy turystyki edukacyjnej, gdyż niedaleko Sissi znajduje się wiele zabytków.

  Dojazd własny Sissi

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Sissi

  • Еuro
  • Język grecki

  Informacje ogólne

  Miejscowość położona jest na północnym wybrzeżu wyspy. Od Malii dzieli ją zaledwie 6 km, od Heraklionu – ok. 38 km. Choć Sissi jest niewielkie, na jej terenie znalazło się miejsce zarówno na malowniczy port i domy w tradycyjnym stylu, jak i na nowoczesne hotele. Wśród hoteli w Sissi wyróżniają się 5-gwiazdkowy Castello z luksusowym spa oraz 4-gwiazdkowy Sissi Bay z 4 dużymi basenami i polem do minigolfa. Jednocześnie skromniejsze hotele, takie jak 3-gwiazdkowy Sisi Breeze otoczony ogrodem, a także liczne apartamenty, również zbierają dobre recenzje od turystów. Wiele z nich znajduje się w pierwszej linii, jednak biorąc pod uwagę niewielki rozmiar miejscowości, lokalizacja hotelu nie jest zbyt istotna, ponieważ z każdego miejsca w Sissi można szybko dostać się na plażę.

  Oprócz hoteli infrastruktura turystyczna miejscowości obejmuje restauracje, tawerny, sklepy z pamiątkami, supermarket i małe sklepy. W Sissi znajduje się kilka wypożyczalni oferujących nie tylko samochody, ale także motocykle, quady i rowery. Wieczorem można zrelaksować się w barach lub wybrać się na lokalną dyskotekę.

  Klimat

  Sezon pływania w Sissi  rozpoczyna się w maju, kiedy temperatura powietrza w ciągu dnia sięga +22-25 C, a wody +21 C. Najgorętsze miesiące to lipiec-sierpień. W tym czasie temperatura powietrza wynosi +31- 32 C, a woda morska nagrzewa się do + 25-26 C. We wrześniu i październiku jest jeszcze ciepło. Temperatura powietrza nie jest niższa niż + 23-24 C, a wody - + 20-23 C. Plaże Sissi są tylko puste w listopadzie.

  Opcje wypoczynku

  W miejscowości znajdują się trzy plaże dla miłośników kąpieli i opalania:

  • Bufos - piękna plaża z jasnym piaskiem, wyposażona w parasole i leżaki. Wody przybrzeżne są bardzo czyste i przejrzyste, jednak przy wejściu do morza jest dużo kamyków, dlatego należy założyć obuwie ochronne. Bufos jest odpowiednie dla rodzin z dziećmi ze względu na łagodne zejście do wody.
  • Avlaki - to mała żwirowa plaża w zacisznej zatoce. Wybierają ją zazwyczaj romantycy i miłośnicy samotności.
  • Kalimera - w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, ta plaża nie znajduje się w samej miejscowości, ale w pewnej odległości od niej. Warto wybrać się do niej na spacer. Kalimera to duża piaszczysta plaża z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci: przejażdżki na bananie, rejsy statkiem itp.

  Drugą najpopularniejszą rozrywką w Sissi są wycieczki po okolicy. Na liście miejsc obowiązkowych znajdują się ruiny wyjątkowego pałacu Malia, zbudowanego w epoce minojskiej, jaskinia wapienna Milatos, klasztor św. Jerzego i górska wioska Vrahasi. Nie oddalając się od Sissi, można zobaczyć najbliższe zabytki - park palmowy położony wzdłuż zatoki i malowniczą wioskę Upper Sissi.

  Ponadto turyści mogą:

  • Jeździć na quadach i hulajnogach
  • Uprawiać turystykę pieszą i rowerową
  • Degustować lokalną kuchnię
  • Grać w tenisa, golfa i inne
  • Korzystać z zabiegów SPA

    

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...