ładowanie...
Leć to Stalida

Wycieczki to Stalida

 • Bez wizy

Stalida to grecka miejscowość wypoczynkowa położona na Krecie, 30 km od Heraklionu. Przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi i pary pragnące wypocząć w miłej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że w miejscowości nie ma gdzie się bawić.

  Dojazd własny Stalida

   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...

  Do zobaczenia in Stalida

  • Еuro
  • Język grecki

  Na plażach znajduje się mnóstwo restauracji, barów, tawern, dyskotek oraz bogate oferty sportów wodnych.

  Plaża

  Lokalne plaże są piaszczyste, z łagodnym wejściem do wody. Jest tutaj dobrze rozwinięta infrastruktura. Tak naprawdę w Stalid są tylko dwie duże plaże. Istnieje możliwość wypoczynku w cieniu palm, co jest rzadkością na Krecie.

  Na plaży znajdują się miejsca zabaw dla dorosłych (piłka nożna, siatkówka, golf, rzutki) i plac zabaw dla dzieci. Wzdłuż wybrzeża można popływać na skuterze wodnym lub łódce.

  Hotele

  Tutaj można znaleźć hotele dowolnej kategorii, ale większość z nich to są hotele 4-gwiazdkowe. Wszystkie mają nie więcej niż dwa piętra, ponieważ w kurorcie zabrania się wznoszenia wieżowców zasłaniających panoramę wybrzeża. Istnieją hotele typu bungalow.

  Rzeczy do zrobienia

  Jeśli ma się ochotę na zabawę w nocnych klubach, można wybrać się do sąsiedniej Malii. Przyjeżdżają tu często grupy młodych ludzi z sąsiednich miejscowości, których przyciągają dyskoteki piankowe, programy z muzyką na żywo oraz wszelkiego rodzaju przedstawienia.

  Ponieważ Stalida jest małą miejscowością, nie ma tu specjalnych miejsc związanych z kulturą i historią. Ale okolica jest bogata w miejsca, które warto odwiedzić w ramach wycieczki lub wypożyczając samochód.

  Można stąd szybko dostać się do stolicy wyspy Heraklion lub odwiedzić małe wioski, aby zapoznać się z lokalnymi tradycjami i kuchnią. W szczególności warto odwiedzić wioski Krasi i Mogos z tradycyjnym stylem życia oraz tawerny serwujące dania chłopskie z lokalnych produktów i wina własnej produkcji.

  Ze Stalid można udać się do lokalnej atrakcji - Pałacu w Knossos. Ma ogromną liczbę sal, warsztatów, młynów, świątyni, teatru, winiarni, a wszystkie są połączone labiryntami korytarzy. Można wybrać się do muzeum z freskami pałacowymi. Turyści mają także możliwość zjedzenia lunchu kuchni greckiej i wglądu w historię cywilizacji minojskiej.

  Gdzie warto się wybrać?

  Z podróży morskich warto wybrać wycieczkę na Santorini – wyspę pochodzenia wulkanicznego, znaną na całym świecie z panoramy białych domów z niebieskimi okiennicami, drzwiami i dachami. Tutaj można opalać się na plażach z czarnym piaskiem wulkanicznym, który ma właściwości lecznicze.

  Kolejną wyspą wartą odwiedzenia jest Spinaloga. Można tu zobaczyć ruiny starożytnej twierdzy, malowniczą zatokę Mirabello, popływać w zatoce Kolokita i odwiedzić malownicze miasteczko Agios Nikolaos.

  Można odwiedzić klasztor Matki Bożej z Kery z kolekcją starożytnych fresków, jaskinię Zeusa, płaskowyż Lassithi i dolinę wiatraków. W warsztacie ceramicznym każdy zostanie poproszony o wypróbowanie swoich sił i zrobienie czegoś samodzielnie.

  Popularne kurorty

  Wszystkie ośrodki
  ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...
   ładowanie...